کد خبر: ۲۱۰۲۲۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
»
طلای نوزدهم برای کاروان ایران؛
احسان حدادی پرتابگر دیسک ایران به چهارمین مدال طلای خود در ادوار بازی های آسیایی دست یافت.
احسان حدادی پرتابگر دیسک ایران به چهارمین مدال طلای خود در ادوار بازی های آسیایی دست یافت.

به گزارش اعتدال، در یازدهمین روز از بازی های آسیایی ۲۰۱۸ رقابتهای ماده پرتاب دیسک با حضور دو نماینده ایران برگزار شد که احسان حدادی نایب قهرمان المپیک لندن توانست با رکورد ۶۵.۷۱  در رده نخست قرار بگیرد و مدال طلای این ماده  را بر گردن اندازد. حدادی در بازی های آسیایی ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴  نیز به مدال طلای پرتاب دیسک رسیده بود و این چهارمین مدال طلای او در بازی های آسیایی در ماده پرتاب دیسک بود. حدادی با این مدال به پرافتخارترین ورزشکار تاریخ ایران در ادوار بازیهای آسیایی تبدیل شد.

احسان حدادی در پرتاب اول رکورد ۶۳.۶۷ ، در پرتاب دوم رکورد ۶۴.۷۲، در پرتاب سوم رکورد ۶۲.۸۴ ، در پرتاب چهارم رکورد  ۶۲.۳۶،  پرتاب پنجم رکورد ۶۵.۲۵ و در پرتاب آخر رکورد ۶۵.۷۱ را به ثبت رساند.

بهنام شیری دیگر نماینده ایران در این ماده نیز با رکورد ۵۸.۰۹ در رده چهارم ایستاد. او در پرتاب اولش رکورد ۵۴.۴۷ متر و در پرتاب دوم رکورد ۵۴.۵۵ را به ثبت رساند. پرتاب سوم او خطا شد. شیری در پرتاب چهارم رکورد ۵۶.۹۹، در پرتاب پنجم رکورد ۵۶.۸۶ و در پرتاب ششم رکورد ۵۸.۰۹ را به ثبت رساند.

کادهیم داگهر السما عراقی  با پرتاب ۶۰.۰۹ و عیسی زانکاوی کویتی با رکورد ۵۹.۴۴ در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

دوومیدانی ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، ۱۲ نماینده دارد. تاکنون مسابقات چندین ماده برگزار شده است و حسین کیهانی موفق به کسب مدال طلا شده است.

دوی ۴۰۰ متر: علی خدیور در مقدماتی مصدوم شد و به خط پایان نرسید.

پرتاب وزنه:  شاهین مهردلان با سه پرتاب خطا در ماده حذف شد. علی ثمری نیز فقط با دو پرتاب صحیح در رده هفتم پرتاب وزنه قرار گرفت.

دوی ۴۰۰ متر با مانع:  رضا ملک پور در در دسته خودش پنجم شد و به فینال نرسید.

دوی ۱۰۰ متر:  حسن تفتیان در فینال دوی ۱۰۰ متر ششم شد و از رسیدن به مدال بازماند.

پرتاب چکش:  رضا مقدم با رکورد ۶۴.۶۹ نهم شد.

دوی سه هزار متر با مانع: حسین کیهانی مدال طلای این ماده را گرفت.

دوی ۸۰۰ متر : امیر مرادی به فینال این ماده صعود کرد. او در فینال در رده  چهارم ایستاد.

دوی ۲۰۰ متر زنان: الهام کاکلی به نیمه نهایی دوی ۲۰۰ متر نرسید.

دوی ۲۰۰ متر مردان: حسن تفتیان در نیمه نهایی دوی ۲۰۰ متر از رسیدن به فینال بازماند.

دوی ۸۰۰ متر: امیر مرادی در مقدماتی این ماده در رده سوم دسته خود قرار گرفت و به فینال راه یافت.پرتابگر دیسک ایران بعد از کسب چهارمین مدال طلای بازی های آسیایی اشک ریخت.

احسان حدادی نایب قهرمان المپیک لندن توانست با رکورد ۶۵.۷۱  در رده نخست ماده پرتاب دیسک  بازی های آسیایی ۲۰۱۸ قرار بگیرد و مدال طلای این ماده  را بر گردن اندازد. حدادی با این مدال به پرافتخارترین ورزشکار تاریخ ایران در ادوار بازیهای آسیایی تبدیل شد. او  بعد از این قهرمانی و کسب چهارمین مدال طلای پیاپی‌ خود در بازی های آسیایی به شدت اشک ریخت.

حدادی در بازی های آسیایی ۲۰۰۶دوحه، ۲۰۱۰ گوانگژو، ۲۰۱۴ اینچئون و ۲۰۱۸ جاکارتا موفق به کسب مدال طلای بازی های آسیایی شد.

احسان حدادی: خیلی‌ها می‌گفتند حدادی باید ورزش را کنار بگذارد

قهرمان پرتاب دیسک دوومیدانی ایران گفت: خدارا شکر باز هم در بازی های آسیایی طلا گرفتم و امیدوارم حمایت ها از من تا المپیک ادامه داشته باشد.

 احسان حدادی پس از کسب مدال طلا بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اظهار کرد: خدا را شکر توانستم باز هم مدال طلا بگیرم و با همه سختی ها رکورددار شوم. بخاطر آسیب دیدیگی شرایط سختی داشتم اما الان وضعیت بهتری دارم. در لیگ الماس رکوردهای خوبی زدم. امیدوارم جمعه هم در فینال این لیگ موفق شوم.

حدادی ادامه داد: خوشحالم و امیدوارم که بتوانم بار دیگر در المپیک مدال بگیرم. کار من تازه شروع شده است و امیدوارم دو سال دیگر در المپیک توکیو مدال خوشرنگی برای کشورم بگیرم.

قهرمان پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی در ادامه درباره تمرین‌هایش گفت: خدا را شکر در سالی که گذشت در مسابقه‌های مختلف دایموند لیگ شرکت کردم و توانستم امتیاز لازم را برای حضور در فینال دایموند لیگ کسب کنم. روز جمعه همین هفته فینال این مسابقه‌ها در بروکسل برگزار می‌شود و من هم تا سه ساعت دیگر از جاکارتا به بلژیک خواهم رفت تا در فینال دایموند لیگ رقابت کنم. در این مدت چند عمل جراحی نیز انجام دادم. صددرصد برای این مسابقه‌ها آماده نبودم. با این وجود اختلاف زیادی با نفر دوم مسابقه‌ها داشتم.

حدادی گفت: امیدوارم در فینال دایموند لیگ پرتاب خوبی داشته باشم و دوباره دل مردم را شاد کنم. جا دارد که از حسین توکلی نیز تشکر کنم. در این یک سال و نیم اخیر زحمت زیادی برای من کشید و در مورد موضوعات مختلف با هم صحبت کردیم. افراد زیادی می‌گفتند که حدادی باید ورزش را کنار بگذارد اما خودم می‌دانستم که در ماده پرتاب دیسک می‌توانم ادامه دهم. قهرمانان در این ماده از 30 سالگی شروع می‌کنند و تا 40 سالگی می‌توان در این ماده مدال گرفت. اگر اتفاقی نیفتد تا المپیک 2020 و 2024 هستم.

او همچنین گفت: به عنوان فردی که 16 سال از جوانی ام را گذاشته ام و بیش از 10 عمل جراحی داشتم و سختی های زیادی کشیده ام یک خواسته از مسئولان ورزش و وزیر ورزش دارم که مربی من مک ویل کینز را تا المپیک حفظ کنند. او دانش خوبی دارد و امیدوارم که تا المپیک توکیو کنار من باشد و با او ادامه دهیم. مک ویل کینز زحمت زیادی برای من کشیده است و امیدوارم که مانند المپیک ریو که بدون مربی ماندم برای المپیک توکیو این اتفاق تکرار نشود.

احسان حدادی در ادامه درباره اشک‌هایی که پس از قهرمانی در بازی‌های آسیایی جاکارتا ریخت توضیح داد: من 16 سال در سطح اول ورزش ایران، آسیا و جهان حضور داشتم. پس از المپیک برزیل، وقتی آسیب دیدم با بی‌مهری‌های زیادی روبه‌رو شدم. بعد از المپیک انتقادات زیادی از من شد و همچنین مجبور بودم جراحی‌های زیادی انجام دهم. چه خوب است کسانی که انتقاد می‌کنند انتقاد منصفانه انجام دهند. من پس از قهرمانی در جاکارتا پدرم را در ورزشگاه دیدم که در حال گریه کردن بود. من هم گریه‌ام گرفت و کل اتفاقاتی که در این چند سال برای من رخ داد از جلوی چشمم عبور کرد مانند اینکه روی ویلچر بودم.

او خطاب به مردم ایران گفت: من همیشه عاشق کشورم و سرباز کوچکی برای ایران هستم. خدا را شکر که امروز مقابل ملت ایران که سختی‌های زیادی به خاطر مسائل اقتصادی می‌کشند شرمنده نشدم. نشان دادم که می‌توانیم بایستیم و در همه زمینه‌های اقتصادی و ورزش برتر باشیم.

قهرمان پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی جاکارتا در پایان اظهار کرد: مسئولان ورزش این مدال را ببینند. اگر همه چیز سر جایش باشد در المپیک توکیو اتفاقات المپیک برزیل را جبران می‌کنم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: