کد خبر: ۲۰۹۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
تعدادی از نمایندگان در تذکراتی جداگانه بر لزوم بررسی ادعاهای مطرح شده نسبت به نمایندگان در جریان بررسی استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کردند که رییس مجلس در پاسخ به آنها گفت: هیات نظارت سریع به این موضوع رسیدگی کند و نتیجه را به همه اعلام نماید.
تعدادی از نمایندگان در تذکراتی جداگانه بر لزوم بررسی ادعاهای مطرح شده نسبت به نمایندگان در جریان بررسی استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کردند که رییس مجلس در پاسخ به آنها گفت: هیات نظارت سریع به این موضوع رسیدگی کند و نتیجه را به همه اعلام نماید.

به گزارش اعتدال، در جریان بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس، مطالبی از سوی ربیعی مطرح شد مبنی بر اینکه تعدادی از نمایندگان از او پول گرفتند. همچنین برخی از نمایندگان هم ادعاهایی را درباره وجود لابی شدید در مجلس و یا دادن وعده و وعید از سوی ربیعی و مدیرانش را مطرح کردند. این موارد باعث شد که تعدادی از نمایندگان خواستار بررسی این ادعاها در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان شوند.

علیرضا سلیمی نماینده محلات با استناد به ماده ۲۲۳، گفت: در این ماده روند بررسی استیضاح ذکر شده است. باید افراد درباره محورهای استیضاح صحبت کنند نه اینکه فرافکنی کرده و مطالب دیگری را بیان نمایند.

این عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان افزود: ما حتما موضوع را در هیات نظارت بر اساس دستور رییس مجلس بررسی می‌کنیم ولی انگار استیضاح وزرای کار قرار است جنجالی باشد، نمونه آن را در مجلس گذشته دیدیم. به هر حال لازم است هیات رییسه مدیریت کند.

حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان نیز با استناد به ماده ۲۲۳ در تذکری مشابه، گفت: ما در ۱۰ دوره گذشته مجلس استیضاح‌های مختلفی داشتیم که موافقان و مخالفان اظهارات‌شان را مطرح می‌کردند. مهم آن است که از مرز اخلاق، انصاف و عدالت عبور نشود.

وی با تاکید بر اینکه رعایت عدالت، انصاف و اخلاق در جریان استیضاح امر مهمی است، گفت: صحبت‌هایی درباره نمایندگان و یکسری مدیران زده شده است. نباید حرف‌هایی بزنیم که به خاطر یک مدیر کلیت نظام را زیر سوال ببریم لذا شفاف‌سازی و رعایت عدالت امر مهمی است.

حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان نیز در تذکری گفت: جایگاه مجلس رفیع است. ما استیضاح را با طمانینه شروع کنیم اما یک باره دیدیم یک عده به تریبون حمله کردند و شما هم تنفس دادید، این روند یک بدعت است.

وی گفت: اینکه وزیر گفته به نمایندگان پول داده باید لیست و اسامی را بدهد، مجلس جایگاه رفیع دارد. نباید مجلس را زیر سوال برد. اگر هر کسی یا نماینده‌ای به هر شکلی خطا کرده است باید به صورت رسمی اعلام شود.

علیرضا رحیمی نماینده تهران نیز در اخطاری گفت که در متن استیضاح بعد از ذکر کردن ۱۰ محور، از عنوان ده‌ها مورد به عنوان محور نام برده شده که به صورت جزئی توضیحاتی نسبت به آن بیان نشده است، این موضوع خلاف آیین‌نامه است.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکرات، گفت: هیات نظارت باید ادعای مطرح شده در جلسه بر اساس مدارک و مستندات را بررسی کند و آن را اعلام نماید. نباید در جلسه اسمی برده شود حال اینکه این اتفاق افتاده باید هیات نظارت اسناد را گرفته و مورد رسیدگی قرار دهد.

وی تاکید کرد که ما حتما این موضوع را پیگیری می‌کنیم و از هیات نظارت می‌خواهیم جمع‌آوری خود را اعلام کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری