کد خبر: ۲۰۹۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
»
پدیده جدید در مجلس؛
رییس مجلس از استیضاح کنندگان خواست در پشت تریبون از طرح خود دفاع کنند اما علی رقم قرائت اسامی توسط عضو هیات رییسه، کسی از آنها حاضر به نطق نشد. برخی از نمایندگان اعلام می کردند امضاها پس گرفته شد.
 مجلس شورای اسلامی امروز طرح استیضاح وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی را در دستور کار داشت اما کسی از استیضاح کنندگان حاضر به صبحت در پشت تریبون برای دفاع از استیضاح ربیعی نشد.
به گزارش اعتدال، اولین دستور جلسه امروز مجلس طرح استیضاح ربیعی توسط هیات رییسه قرائت شد که خضری درخواست تذکر کرد. وی در تدذکر خود نسبت به عدم رعایت آیین نامه در بررسی طرح استیضاح به لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت اعتراض کرد.
وی گفت: استضاح ربیعی باید ابتدا در کمیسیون تخصصی با حضور استیضاح کنندگان بررسی میشد که نشده و یکباره در صحن اعلام وصول شد. این روند خلاف آیین نامه است
لاریجانی در پاسخ با بیان اینکه خلافی صورت نگرفته است گفت: آیین نامه مهلت یک هفته ای برای کمیسیون قرار داده است. در صحبت به رییس کمیسیون اجتماعی این مهم را گفتم که در اولین جلسه کمیسیون استیضاح را بررسی کنید در غیر این صورت با اصرار استیضاح کنندگان اعلام وصول خواهد شد. کمیسیون در مهلت یک هفته ای خود این کار را نکرد و طرح اعلام وصول شد.
این سخنان رییس مجلس در حالی بیامن می شد که نمایندگان بارها سخنان ایشان را قطع می کردند.
به گزارش اعتدال، رییس مجلس از استیضاح کنندگان خواست در پشت تریبون از طرح خود دفاع کنند اما علی رقم قرائت اسامی توسط عضو هیات رییسه، کسی از آنها حاضر به به نطق نشد.
برخی از نمایندگان اعلام می کردند امضاها پس گرفته شد.
اما اختلاف ها ادامه داشت که رییس مجلس اعلام تنفس کرد.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: