کد خبر: ۲۰۸۳۸۹
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
فضای مجازی با کسی شوخی ندارد؛‌ چه نماینده مجلس باشید، چه مجری تلویزیون و چه مسئول حراست شهرداری قزوین؛ کافی است گاف بدهید تا جایتان را در صدر حمله‌های کاربران باز کنید.

به گزارش اعتدال، شهروند نوشت: ماجرا معمولا به همین فضا هم محدود نمی‌شود و کم‌کم پای واکنش‌های دنیای واقعی هم به موضوع باز می‌شود. نمونه نزدیک این اتفاق انتشار تصویر بخشنامه ممنوعیت پوشیدن لباس آستین‌کوتاه برای راننده‌های تاکسی بود که از طرف حراست شهرداری به معاونت امور اداری و مالی ابلاغ شده و چنان جنجالی به راه انداخت که مسئولان نهادهای مختلف قزوین تمام هفته گذشته را در حال پاسخگویی بودند. شهرداری قزوین بلافاصله اعلام کرد که این ممنوعیت مربوط به راننده‌هایی است که با شهرداری کار می‌کنند و ربطی به راننده‌های تاکسی سطح شهر قزوین ندارد، اما به نظر می‌رسد این توضیحات مردم را قانع نکرد چون به محض اینکه  علی صفری، شهردار قزوین تصویری از خودش با لباس آستین‌کوتاه در دل طبیعت منتشر کرد، دوباره به صدر گفت‌وگوها برگشت و خیلی‌ها درباره اینکه رطب‌خورده چطور می‌تواند منع رطب کند، سوال‌هایی پرسیدند. بازار توییت و بازنشر هم که به‌سرعت داغ شد. عده‌ای هم اعلام کردند که این تصویر نشان‌دهنده عدم مخالفت آقای شهردار با آستین‌کوتاه‌پوشی است.

اگر کسی نداند، فکر می‌کند شهردار قزوین نخستین مسئولی است که جرأت به خرج داده و لباس آستین‌کوتاه پوشیده است تا نشان دهد مشکلی با این کار ندارد و حکم حراست، موضوعی جدا از دستورات شهرداری است، در حالی که مرور تصاویر مسئولان مختلف بعد از انقلاب نشان می‌دهد که اگر جنبه غیر رسمی بودن لباس آستین‌کوتاه مطرح نبود، خیلی از آنها مشکلی با پوشیدن آن نداشته و ندارند.

روحانی اسپرت‌پوش
مدت زیادی از انتشار تصویر حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با لباس آستین‌کوتاه نمی‌گذرد.
 آن هم نه پیراهن آستین‌کوتاه مردانه بلکه لباس تیم ملی فوتبال.  

استراحت آقای وزیر
در کوران گفت‌وگوهای برجامی، تصویری از محمدجواد ظریف منتشر شد که او را در حال استراحت نشان می‌داد، آن هم با تی‌شرت آستین‌کوتاه و خنده بزرگی بر لب. جالب اینکه خود ظریف این تصویر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود.

لباس مناسب راهپیمایی
محمدجواد ظریف تنها وزیر دولت نیست که با لباس آستین‌کوتاه دیده شده است. محمدجواد آذری جهرمی یا همان وزیر جوان چندباری با آستین‌کوتاه دیده شده که آخرین‌بار راهپیمایی روز قدس بود. او در حالی که کلاه لبه‌دار گذاشته بود و شلوار نسبتا راحتی هم به پا داشت، بچه به بغل به راهپیمایی آمده بود و به دوربین‌ها لبخند می‌زد.

ناطق نوری با تی‌شرت و حوله
اگرچه در مواردی مسئولانی را دیده‌ایم که با کت و شلوار ورزش می‌کرده‌اند، اما یک ورزشکار واقعی باید لباس مناسب یا لباس نزدیک به مناسب بپوشد. مانند حجت‌الاسلام ناطق نوری که نه تنها با تی‌شرت به ورزش زورخانه‌ای اقدام کرده بود بلکه در عکس یادگاری هم با همان لباس ظاهر شد.

با آستین‌کوتاه در حضور امام(ره)
اگر به اوایل انقلاب هم رجوع کنیم، تصویر مسئولی با لباس آستین‌کوتاه خیلی کم نیست. عکس شهید عراقی در کنار امام خمینی(ره) نشان می‌دهد که در آن زمان هم لباس آستین‌کوتاه برای مردان خلاف شئونات به نظر نمی‌رسیده است.

نخست‌وزیر بدون تکلف
خیلی‌ها در واکنش به ممنوعیت لباس آستین‌کوتاه برای راننده‌های شهرداری قزوین، یاد شهید رجایی را زنده کردند که به گفته عبدالله رمضان‌زاده، با پیراهن آستین‌کوتاه به نخست‌وزیری می‌رفت. پسر شهید رجایی هم چندبار به پوشش بدون تکلف پدرش و تردد او با لباس آستین‌کوتاه اشاره کرده است.

اصولگرایی بدون آستین بلند
بین اصولگراهای سنتی هم آستین‌کوتاه‌پوش اصلا کم نیست. از احمد توکلی بگیر که در جلسات متعدد از جمله مناظره‌های رسانه‌ای و رسمی با آستین‌کوتاه ظاهر می‌شود تا محمدرضا باهنر که تصاویری از او با لباس آستین‌کوتاه آن هم در جایگاه امام جماعت وجود دارد، حتی از خود احمدی‌نژاد هم تصاویری وجود دارد که نشان می‌دهد در جوانی به لباس آستین‌کوتاه بی‌میل نبوده و مشکلی با آن نداشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری