کد خبر: ۲۰۷۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
»
«فرشته دست پاک» با حکم محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس مرکز ملی فرش ایران منصوب و ‌جایگزین «حمید کارگر» شد!!
 «فرشته دست پاک» با حکم محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان رئیس مرکز ملی فرش ایران منصوب و ‌جایگزین «حمید کارگر» شد!!

و اما فرشته دست پاک را بیشتر بشناسیم!

فرشته دست پاک در سال ۹۵ با معرفی عده ای از خواص! به مرکز ملی فرش ایران تحمیل شد. با این حال این توصیه و انتصاب طولی نکشید تا اعتراض اهالی فرش را برانگیخته و تنها پس از ۲ ماه به همکاری ایشان خاتمه داده شد.

جالب است بدانید ایشان دارای مدرک لیسانس تاریخ می باشد و این نکته سوالی مهم را در ذهن ایجاد می کند و آن هم اینکه آیا او می تواند با تجربه بسیار کوتاه خود در صنعت فرش مدیر خوبی در‌مقابله با اثرات احتمالی تحریم های امریکا بر علیه فرش ایران باشد و تار و‌‌ پود مرکز ملی فرش ایران را نیکو گره بزند!؟ تار و پودی که اهالی فرش دستان پاک ، ‌ظریف و‌غیر متخصص خانم دست پاک را قادر به گره زدن و ایجاد نقش و نگار شایسته برای آن نمی دانند و برای متقاعد کردن وزیر و همچنین برای پیشگیری از ضررهای غیر قابل جبران در این صنعت شغل ساز که میراث تاریخی و عزت ایرانیان در جوامع بین المللی می باشد،  انواع اعتراضات وارده را به سمت وزیر محترم روانه داشته اند تا جایی که ، انجمن ‌تولید کنندگان و ‌صادرکنندگان فرش، اتحادیه تولید کنندگان و‌ صادر کنندگان فرش ایران، کمیسیون توسعه صادرات(کارگاه فرش و صنایع دستی)، اتحادیه سراسری تعاونی های تولید کنندگان فرش دستباف ، عبداله بهرامی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف کشور و سایر صاحب نظران و متخصصان امر دست به نامه نگاری های پی در پی برای این انتصاب جالب زده اند!

لازم به ذکر است پس از جذب مشاوران بازنشسته و‌چند شغله این نیز یکی دیگر از انتصاب های جالب جناب محمد شریعتمداری وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت می باشد!

حال سوال اینجاست انتصاب یک کارشناس تاریخ به عنوان رئیس مرکز ملی فرش ایران با توجه به کدام سابقه مدیریتی یا تجربیات وی صورت پذیرفته است؟ در حالی که بحث استفاده شایسته از بانوان در سطوح مدیریتی مطرح می گردد، بی شک این گونه انتصابات به دور از شایسته سالاری، تعل وارونه زدن است. انتصاب مدیران زن باید در وضعیتی رخ دهد که قادر به اثبات توانایی مدیریتی خود باشند نه اینکه با انتصاب های رابطه ای برخی بانوان، راه را برای بروز استعداد مدیریتی سایر بانوان شایسته را نیز بست. ظاهرا و البته متاسفانه برخی مقامات ارشد کشور استفاده از توان بانوان و افزایش نقش زنان در مدیریت کشور را پوششی کرده اند برای دور زدن شایسته سالاری و توجیه رابطه بازی ها.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: