کد خبر: ۲۰۷۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
نخست وزیر انگلستان موفق شد تا توافق کابینه را برای برنامه‌هایش درباره بریگزیت به دست بیاورد و بر تنش میان وزرای کابینه درباره این مساله فائق آید.
نخست وزیر انگلستان موفق شد تا توافق کابینه را برای برنامه‌هایش درباره بریگزیت به دست بیاورد و بر تنش میان وزرای کابینه درباره این مساله فائق آید.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، ترزا می، نخست وزیر انگلستان موفق شد تا حمایت وزرایش را درباره برنامه‌ها و پیشنهاد بریگزیت موسوم به "دوستدار تجارت" به دست آورد.

پس از یک نشست چند ساعته، ترزا می موفق شد تا اکثریت وزرا را با خود همراه سازد و آنها از پیشنهادها و برنامه‌های می درباره بریگزیت و برای "منطقه تجارت آزاد" با اتحادیه اروپا و حفظ ارتباط نزدیک تجاری حمایت کردند.

این توافق البته برای بروکسل کافی نخواهد بود چون اتحادیه اروپا می را تحت فشار قرار داده تا با یک رویکرد بسیار موجز برای روابط آتی کنار بیاید.

البته این توافق میان می و وزرای کابینه راه را برای مذاکرات با اتحادیه اروپا هموارتر می کند.

در همین حال، میشل بارنیر، مذاکره کننده ارشد بریگزیت اتحادیه اروپا این توافق در دولت انگلستان را مورد استقبال قرار داد و در توئیتر خود نوشت: اگر این پیشنهادها واقعی و قابلیت کار داشته باشند، ما آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

ترزا می نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز در گفت‌وگوهایی در کابینه بر موضع جامع خود برای آینده مذاکرات با اتحادیه اروپا به توافق رسیدیم. ما حالا باید تمامی تلاش خود را به کار ببندیم تا این پیشنهاد را با اتحادیه اروپا به منظور به دست آوردن آینده‌ای شکوهمند و امن که مستحق مردمان ماست، به مذاکره بگذاریم.

به گزارش ایسنا، وی به خبرنگاران گفت: این پیشنهادی است که من باور دارم برای انگلستان و برای اتحادیه اروپا خوب است و من به دنبال آن هستم تا این پیشنهاد به صورت مثبتی به نتیجه برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری