کد خبر: ۲۰۶۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲
»
نگاهی به وضعیت گروه‌های هشت‌گانه جام جهانی 2018 گروه F:
تیم ملی آلمان در جریان رقابت‌های انتخابی جام جهانی روسیه در گروه سوم قاره سبز قرار داشت و با برنده خارج شدن از زمین در تمامی بازی‌های خود و کسب 30 امتیاز، توانست با اقتدار کامل به روسیه 2018 راه پیدا کند.
علی جباری نیکو در جمهوریت نوشت: تیم‌های ملی فوتبال آلمان به‌عنوان مدافع عنوان قهرمانی، مکزیک، سوئد و کره‌جنوبی، به همراه هم در گروه F مسابقات جام جهانی 2018 روسیه قرار دارند. بسیاری از کارشناسان، آلمان‌ها را در این گروه بخت مسلم صعود به مراحل بالاتر و شانس اصلی کسب عنوان قهرمانی جهان می‌دانند.

ژرمن‌ها که در جام جهانی گذشته با شکست 7 بر یک برزیل میزبان، آنها را به بدترین شکل ممکن تحقیر کرده و به مسابقه فینال راه پیدا کردند، در دیدار نهایی نیز آرژانتین مدعی را با یک گل شکست دادند و با هدایت "یواخیم لوو" و اتکاء به بازیکنان باکیفیت خود، رتبه نخست جهان را بدست آورده و بر بام فوتبال دنیا ایستادند. آنها در روسیه نیز قصد دارند تا از عنوان قهرمانی خود دفاع کرده و بار دیگر جام جهانی فوتبال را فتح نمایند.

تیم ملی آلمان که این روزها یک تیم کامل است، در جریان رقابت‌های انتخابی جام جهانی روسیه در گروه سوم قاره سبز قرار داشت و با برنده خارج شدن از زمین در تمامی بازی‌های خود و کسب 30 امتیاز، توانست با اقتدار کامل به روسیه 2018 راه پیدا کند. ضمن اینکه آنها سال گذشته میلادی توانستند عنوان قهرمانی جام کنفدراسیون‌ها را نیز که به میزبانی روس‌ها برگزار شد بدست آورده و از این حیث، برتری خود را به رخ حریفان بکشند. باید اشاره کرد که بیشتر تیم‌های حاضر در جام کنفدراسیون‌ها با تیم‌های اول و بهترین ترکیب خود پا به این رقابت‌ها گذاشته بودند، اما آلمانی‌ها با تیم دوم خود در این رقابت‌ها حضور یافتند. سرمربی موفق آنها با این تصمیم خود نشان داد که برای جام جهانی 2018 روسیه برنامه‌ریزی کرده و هدف بزرگتری را دنبال می‌کند. "یواخیم لوو" پس از کسب مقام اول جام کنفدراسیون‌ها عنوان کرد که هدف و چشم‌انداز تیم تحت هدایتش، حضور قدرتمند در جام جهانی 2018 روسیه و دفاع از عنوان قهرمانی‌ خود می‌باشد.

آلمان‌ها با کسب چهار عنوان قهرمانی در ادوار جام جهانی، پس از برزیل، پُرافتخارترین تیم این رقابت‌ها بوده و همواره یکی از قدرت‌های بلامنازع فوتبال جهان محسوب شده‌اند. در دهه‌های اخیر، تفکری فراتر از نتیجه‌گرایی در فوتبال این کشور حاکم بوده و موفقیت‌های بدست آمده ژرمن‌ها در این سال‌ها، حاصل برنامه‌ریزی‌‌های منطقی و طولانی مدت آنها بوده است. اعتماد به جوانان و اتکاء به نیروی جوانی نزد آلمان‌ها و مدیریت منطقی و سازماندهی درست مسئولین فوتبال این کشور، تغییرات اندک در رأس کادر فنی، استفاده از تجربیات پیشکسوتان در فرایند تصمیم‌گیری‌ها و حتی سود بردن از تحقیقات دانشگاهی و آکادمیک مرتبط با موضوع، آنها را به کسب موفقیت‌های پی در پی و بدست آوردن نتایج دلخواه سوق داده است.

با توجه به نوع عملکرد خوب شاگردان "یواخیم لوو" و پتانسیل بالایی که نزد آنها وجود دارد، به نظر می‌رسد که آنها در این دوره از جام جهانی، کار چندان سختی برای صعود از گروه خود نداشته باشند و انتظار می‌رود که مدافع عنوان قهرمانی بدون هیچ مشکلی به مراحل بالاتر جام برسد.

ژرمن‌ها که از کادر فنی مجرب و خبره‌ای برخوردار بوده و در تیم خود از وجود بازیکنان ارزشمند و باتجربه‌ای چون هوملس، بواتنگ، تونی کروس، اوزیل، سامی خدیرا، درکسلر، ماریو گومز، مارکو رویس و توماس مولر سود می‌برند، این روزها در بهترین شرایط ممکن قرار داشته و خود را برای حضور موفق در جام جهانی و دفاع از عنوان قهرمانی آماده ساخته‌اند.

تیم ملی فوتبال مکزیک که به‌عنوان بهترین تیم منطقه آمریکای مرکزی و شمالی و حوزه دریای کارائیب (موسوم به کونکاکاف) به جام جهانی 2018 روسیه راه یافته، دیگر تیم حاضر در این گروه است. این تیم در مرحله انتخابی جام جهانی روسیه از فرم خوبی برخوردار بود و با ارائه نمایش‌های قابل قبول، صدرنشین کونکاکاف شد و خیلی زود حضور خود را در روسیه قطعی کرد.


مکزیکی‌ها سال گذشته میلادی در جام کنفدراسیون‌ها که در کشور روسیه برگزار شد نیز توانستند با حذف میزبان به جمع چهار تیم پایانی راه یابند. اما در مرحله نیمه‌نهایی مقابل آلمان‌ها شکست خورده و با پذیرش یک شکست دیگر برابر تیم پرتغال، در رتبه چهارم ایستادند. حالا آنها یک بار دیگر و این‌بار در جام جهانی 2018 روسیه باید رو در روی تیم پُرقدرت ژرمن‌ها قرار گیرند.

مکزیکی‌ها که بازیکنان برجسته و تأثیرگذاری چون خاویر هرناندس (چیچاریتو) و کارلوس ولا را در اختیار دارند، در این چند سال اخیر نشان داده‌اند که از انگیزه و شرایط روانی و فیزیکی خوبی برخوردارند و با دوندگی و جنگندگی سعی دارند بازی‌های خوبی از خود به نمایش گذاشته و خود را به‌عنوان یک حریف سرسخت و قابل احترام مطرح نمایند.

"خوان کارلوس اوزاریو" سرمربی آزتک‌ها پس از صعود تیمش به جام جهانی روسیه با اشاره به توانایی‌ها و قابلیت‌های تیم تحت هدایتش عنوان کرده که می‌خواهند در جریان رقابت‌های جام جهانی از تاکتیک‌های متفاوتی سود ببرند و تمرینات آماده‌سازی خود را نیز بر این اساس قرار داده‌اند.

خاویر هرناندس نیز که این روزها یکی از بهترین مُهره‌های مکزیکی‌ها است در گفتگوهای خود از تیم کشورش به‌عنوان بهترین تیم منطقه کونکاکاف نام برده و با اشاره به پتانسیل و انگیزه بالای تیمش، اظهار امیدواری کرده که جام جهانی 2018 روسیه یکی از بهترین و به یادماندنی‌ترین جام‌های جهانی برای تیم ملی مکزیک باشد.

سوئدی‌ها اما کار بزرگی انجام دادند و با عبور از لاجوردی پوشان ایتالیا به جام جهانی روسیه رسیده و مانع از راهیابی بوفون و یارانش به جام جهانی شدند. تیم ملی سوئد به‌عنوان یکی از تیم‌های خوب و قدرتمند اسکاندیناوی، در مرحله انتخابی رقابت‌های جام جهانی در گروه یک قاره اروپا با کسب 19 امتیاز پس از تیم فرانسه در جایگاه دوم ایستاد و راهی مرحله پلی‌آف گردید. آنها در این مرحله، ایتالیا را در مجموع دو بازی رفت و برگشت با یک گل شکست دادند و با حذف آتزوری، خود را به روسیه رساندند.

تیم ملی فوتبال سوئد که سابقه تقریباً خوبی در رقابت‌های جام جهانی داشته و برای دوازدهمین بار در این تورنمنت حضور خواهد داشت، بهترین نتایج خود را در جام‌های جهانی 1958 و 1994 گرفته است. آنها در سال 1958 و در جامی که خود میزبان آن بودند به نایب قهرمانی جهان رسیده و در جام جهانی 1994 آمریکا نیز به جمع چهار تیم پایانی مسابقات راه پیدا کرده و مقام سومی جهان را از آن خود کردند.

سوئدی‌ها که در روسیه 2018 ستاره بلامنازع سال‌های اخیر خود یعنی زلاتان ابراهیموویچ را در اختیار ندارند، باید با تیم‌هایی چون برزیل، مکزیک و کره‌جنوبی دست و پنجه نرم کنند و در این راه قطعاً کار سختی در پیش خواهند داشت. "جان اندرسون" که سکان هدایت تیم سوئد را در دست دارد، از گروهی که تیمش در آن قرار گرفته به‌عنوان گروهی دشوار یاد کرده و آلمان را مدعی اصلی این گروه می‌داند.

تیم فوتبال کره‌جنوبی به‌عنوان رکورددار حضور در جام‌های جهانی در میان تیم‌های آسیایی نیز در این گروه قرار گرفته است. آنها پیش از این، 9 مرتبه در جام‌های جهانی حضور داشته‌اند و روسیه 2018 دهمین تجربه چشم بادامی‌ها در ادوار مختلف جام‌های جهانی خواهد بود.

در این سال‌ها، بهترین عملکرد تیم کره‌جنوبی مربوط به جام جهانی 2002 می‌باشد که این کشور همراه با ژاپن بطور مشترک میزبان آن بود. جنگجویان شرقی در این جام موفق شدند در مراحل یک‌هشتم نهایی و یک‌چهارم نهایی به ترتیب تیم‌های ملی ایتالیا و اسپانیا را حذف کرده و به جمع چهار تیم پایانی رقابت‌ها راه پیدا کنند. آنها در نهایت با قبول دو شکست مقابل آلمان و ترکیه به مقام چهارمی جهان رسیدند.

کره‌ای‌ها همواره یکی از تیم‌های خوب و قدرتمند قاره کهن بوده و از سال 1986 تا به حال در تمامی جام‌های جهانی حضور داشته‌اند. اما این تیم اما برخلاف ادوار گذشته، در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در قاره خود، یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های تاریخ کره بود و اقتدار و نمایش خوب سال‌های گذشته را نداشت. آنها با ایجاد تغییراتی در رأس کادر فنی و انتخاب "شین تائه یانگ" به جای "اشتیلیکه" آلمانی، توانستند پس از تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه A آسیا در رتبه دوم ایستاده و مجوز حضور در روسیه را بدست آورند.

برنامه دیدارهای گروه F در جام جهانی روسیه به این ترتیب است که در روز 27 خردادماه آلمان و مکزیک اولین دیدار مربوط به این گروه را برگزار کرده و سپس در تاریخ 28 خردادماه، سوئد و کره جنوبی به مصاف هم می‎روند. در روز دوم تیرماه، کره‌جنوبی و مکزیک مقابل هم صف‌آرایی کرده و آلمان به دیدار سوئد خواهد رفت. در روز پایانی مسابقات این گروه نیز در تاریخ 6 تیرماه، آلمان و کره‌جنوبی به دیدار یکدیگر رفته و مکزیک و سوئد مقابل هم به میدان می‌روند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ