کد خبر: ۲۰۵۰۹۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
آینتراخت فرانکفورت با پیروزی 3-1 مقابل بایرن مونیخ، قهرمان جام حذفی آلمان شد.
آینتراخت فرانکفورت با پیروزی 3-1 مقابل بایرن مونیخ، قهرمان جام حذفی آلمان شد.

به گزارش اعتدال به نقل از ورزش سه، شاگردان نیکو کوواچ با ارائه یک نمایش درخشان توانسنند با نتیجه 3-1 بایرن مونیخ را شکست بدهند و فاتح رقابت های دی اف بی پوکال شوند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 8 اولین موقعیت جدی بایرن با ضربه روبرت لواندوفسکی ایجاد شد اما شوت او به تیر دروازه برخورد کرد.

دو دقیقه بعد این فرانکفورت بود که روی اشتباه بازیکن بایرن به گل رسید. روی یک توپ ربایی خوب از ربیچ، خود این بازیکن با پاس در عمق بواتنگ صاحب موقعیت شد و با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

بعد از این گل بایرنی ها پیش کشیدند و چند بار تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفتند اما موقعیت های این تیم یکی بعد از دیگری از دست رفت. برتری بایرنی ها تا پایان نیمه اول ادامه داشت اما در این نیمه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و این نیمه با برتری 1-0 فرانکفورت به پایان رسید.

بایرن نیمه دوم را بهتر آغاز کرد و خیلی زود به گل تساوی رسید. حرکت خوب کیمیچ و پاس رو به عقب او در مقابل دروازه به لواندوفسکی رسید و او هم با یک ضربه بغل پا کار را تمام کرد.

بعد از این گل بار دیگر بازی متعادل شد و هر دو تیم به دنبال رسیدن به گل برتری بودند اما موقعیت خطرناکی روی دروازه ها ایجاد نمی شد.

در 15 دقیقه پایانی فشار حملات دو تیم بیشتر شد و بعد از اینکه هر کدام یک موقعیت خوب را از دست دادند، فرانکفورت در دقیقه 82 به گل دوم رسید. باز هم روی تعلل مدافعان بایرن بود که ربیچ با اولرایش تک به تک شد و با یک ضربه فنی و دقیق، حساب کار را 2-1 کرد.

 بایرنی ها که بار دیگر همه چیز را از دست رفته می دیدند، در دقایق پایانی پیش کشیدند اما نه تنها نتوانستند به گل تساوی برسند، که در ثانیه های پایانی گل سوم را هم دریافت کردند.

روی یک ضربه کرنر روی دروازه فرانکفورت، اولرایش هم برای زدن سر پیش رفت و این فرصتی بود تا گاچینوویچ روی ضدحمله با دروازه خالی روبرو شود و با یک بغل پای ساده، کار را تمام کند و فرانکفورت فاتح جام حذفی شود.

داور: فیلیکس زایر

بایرن مونیخ: اولرایش- سوله- هوملس- کیمیچ- آلابا- مارتینز- خامس- تیاگو (تولیسو-64) - مولر(کومان-70) - ریبری(واکنر-87)- لواندوفسکی
 
سرمربی: یوپ هاینکس

فرانکفورت: هاردکی- ربیچ (هالر-87) - دی گوژمان- سالسیدو- ویلمس- بواتنگ- آبراهام- هاسبه- دی کاستا- وولف(جاسینویچ -60) - ماسکارل

سرمربی: نیکو کوواچ

کارت زرد:

فرانکفورت: کارلوس سالسیدو (7)، هاسبه (46+1)، ویلمس (45+1)، گاچیننویچ (90+5)

بایرن: روبرت لواندوفسکی (37) کومان (86)

شرح گل: 


1-0 (آینتراخت فرانکفورت-ربیچ): در دقیقه ١١ ریبیچ در میانه زمین از جیمز  رودریگرز توپ ربایی کرد و به بواتنگ پاس داد و در ادامه پاس بواتنگ، ربیچ را در حالت تک به تک قرار داد که ضربه این بازیکن از زیر دستان اولرایش وارد دروازه بایرن شد.

 1-1 (بایرن مونیخ-لواندوفسکی): پاس به عقب کیمیچ از سمت راست با ضربه لواندوفسکی وارد دروازه فرانکفورت شد تا بازی به تساوی کشیده شود.

2-1 (آینتراخت فرانکفورت): پاس فوق  العاده هافبک فرانفکورت پشت بازیکنان به زیبیچ رسید تا این بازیکن با یک ضربه تمام کننده دومین گل خود و تیمش را وارد دروازه بایرن کند، داور البته با دیدن ویدئو چک صحت گل را تایید کرد.

 3-1 (آینتراخت فرانکفورت-گاچینوویچ): کرنر بایرنی ها در آخرین دقایق که با خروج اولرایش از دروازه همراه شده بود توسط مدافعان فرانکفورت دور شد و به گاچینوویچ رسید تا این بازیکن با طی مسافتی طولانی دروازه خالی بایرن را باز کند و کار را برای بایرنی ها تمام کند.


لحظات حساس بازی:

دقیقه 8: ضربه آزاد رابرت لواندوفسکی به تیرک دروازه فرانکفورت برخورد کرد و با بدشانسی وارد گل نشد.

 دقیقه 24: سانتر مولر از سمت راس با ضربه سر کیمیچ همراه شد که با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 26: حرکت هماهنگ شده بایرنی ها با پاس روبن به لواندوفسکی همراه شد اما ضربه پایانی مهاجم لهستانی به طور خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 30: شوت از راه دور تیاگو الکانتوا با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 33: شوت توماس مولر از درون محوطه جریمه را هاردکی در آغوش گرفت.

دقیقه 35: ضربه آزاد لواندوفسکی با اختلاف بسیار کم از دروازه فرانکفورت به بیرون رفت.

دقیقه 45+3: سانتر رودیگرز با ضربه سر مارتینز در آغوش دروازه بان آینتراخت قرار گرفت.

دقیقه 47: سانتر بلند فرانکفورتی ها در محوطه جریمه با ضربه سر بواتنگ همراه شد و در آغوش گلر قرار گرفت.

دقیقه 48: شوت از راه دور سوله با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 61: شوت روپای بواتنگ از راه دور با فاصله بسیار کم به بیرون رفت

دقیقه 66: شوت از راه دور ماسکارل را دروازه بان بایرن مونیخ با مشت دور کرد.

دقیقه 76: سانتر رودریگرز از سمت راست و ضربه اتفاقی لواندوفسکی با اختلاف بسیار کم از دروازه یاران کواچ به بیرون رفت.

دقیقه81: ضربه زیبیچ با اختلاق بسیار کم از دروازه اولرایش به بیرون رفت.

دقیقه 90+1: کرنر خامس رودریگرز با ضربه سر کیمیچ با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 90+5: تکل مشکوک بواتنگ در محوطه جریمه روی مارتینز باعث شد تا بازیکنان بایرن همگس به داور هجوم بیاورند و داور بازی پس از چک کردن ویدئو صحنه دستور به زدن کرنر کرد و اعتقادی به پنالتی نداشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری