کد خبر: ۲۰۴۸۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از سخنانش در این نشست از مواضع مشترک انگلیس و اتحادیه اروپا برای حفظ برجام صحبت کرد و با تاکید بر هماهنگی و همکاری فرانسه، انگلیس و آلمان به همراه اتحادیه اروپا درباره برجام پس از خروج آمریکا از آن گفت: «ما این توافق را نجات خواهیم داد».
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک نشست اندیشکده اروپایی درباره توافق هسته‌ای ایران اظهارنظر کرد.

به گزارش اعتدال، «فدریکا موگرینی» در نشست اندیشکده اروپایی «مطالعات امنیتی بین‌المللی» حضور یافت؛ نشستی که موضوع آن «آینده سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی اتحادیه اروپا پس از برگزیت» نام دارد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از سخنانش در این نشست از مواضع مشترک انگلیس و اتحادیه اروپا برای حفظ برجام صحبت کرد.

او با تاکید بر هماهنگی و همکاری فرانسه، انگلیس و آلمان به همراه اتحادیه اروپا درباره برجام پس از خروج آمریکا از آن گفت: «ما این توافق را نجات خواهیم داد». 

موگرینی همچنین تاکید کرد به منظور رایزنی‌ها در این باره، فردا سه شنبه وزیر خارجه انگلیس به بروکسل می‌آید تا در نشست وزرای خارجه سه کشور اروپایی به همراه وزیر خارجه ایران حاضر شود.

محمد جواد ظریف امروز در مسکو و پس از دیدار با همتای روس خود خبر داده بود که به منظور صحبت درباره دریافت «تضمینِ» تحقق منافع ایران در برجام، عازم بروکسل شده است 

فرانسه و انگلیس: برجام را زنده نگه خواهیم داشت

"ژان ایو لودریان" وزیر امور خارجه فرانسه که به لندن سفر کرده است تاکید کرد که خارج شدن آمریکا از برجام به معنای بی اعتبار شدن این توافق نبوده و موضع اروپا زنده نگه‌ داشتن این توافق است.

وی ادامه داد که پاریس در این توافق باقی خواهد ماند و تا زمانی که ایران به آن پایبند باشد، ما نیز به آن احترام گذاشته و آن را زنده نگه خواهیم داشت.

"بوریس جانسون" وزیر امور خارجه انگلیس نیز تاکید کرد که لندن و پاریس بر حفظ برجام مصمم هستند.

وی افزود: نمی‌خواهم تظاهر کنم که حفظ برجام کار ساده‌ای است اما مصمم هستیم تا این کار را انجام دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: