کد خبر: ۲۰۴۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۸
انتشار بیانیه برجامی رییس مجلس خبرگان به نام مجلس خبرگان آن هم در انتقاد از دولت در حالی اتفاق می افتد که آمریکای ترامپ به تازگی نقض عهد کرده و از برجام خارج شده است و دستگاه دیپلماسی و دولت دوزادهم تحت فشار شدید قرار داشته و به سختی در حال مذاکرات با اعضای توافق هسته ای است. حال جای این سوال است انتشار این بیانیه آن هم با نام مجلس خبرگان چه پشتوانه ای می تواند برای دولت در این مذاکرات باشد؟ در حالی که جامعه ایران به شدت به وحدت و همدلی در برابر هجمه های برخی کشورها نیاز دارد، انتشار این بیانیه ان هم از جایگاهی همچون مجلس خبرگان چه پیامی به سایر بخش های جامعه صادر می کند؟
دیروز بیانیه ای منتسب به مجلس خبرگان از رییس جمهور خواسته بود به خاطر برجام عذرخواهی کند.

به گزارش اعتدال، در پی واکنش ها و اظهار بی اطلاعی برخی اعضای خبرگان از این بیانیه، سایت مجلس خبرگان امروز تیتر بیانیه را تغییر داد و نوشت این بیانیه توسط احمد جنتی نوشته شده بود!

انتشار بیانیه برجامی رییس مجلس خبرگان به نام مجلس خبرگان آن هم در انتقاد از دولت در حالی اتفاق می افتد که آمریکای ترامپ به تازگی نقض عهد کرده و از برجام خارج شده است و دستگاه دیپلماسی و دولت دوزادهم تحت فشار شدید قرار داشته و به سختی در حال مذاکرات با اعضای توافق هسته ای است. حال جای این سوال است انتشار این بیانیه آن هم با نام مجلس خبرگان چه پشتوانه ای می تواند برای دولت در این مذاکرات باشد؟ در حالی که جامعه ایران به شدت به وحدت و همدلی در برابر هجمه های برخی کشورها نیاز دارد، انتشار این بیانیه ان هم از جایگاهی همچون مجلس خبرگان چه پیامی به سایر بخش های جامعه صادر می کند؟ همگان بر اهمیت و جایگاه مجلس خبرگان در جمهوری اسلامی واقف هستند و صدور پیامی که باعث تزریق ناامیدی در بین جامعه گردد، می تواند صدمات جبران ناپذیری بر پیکره وحدت در کشور ان هم در این برهه حساس وارد نماید و پیام هایی دوگانه به طرف های مذاکره با ایران صادر نماید.

جناب آقای جنتی به عنوان رییس مجلس خبرگان، به این سوال پاسخ دهند در دولت نهم و دهم که رییس جمهور مورد تایید ایشان ایران را به قهقهرای اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک رساند  و اکنون نیز چهره وی بر همگان روشن شده، چنین انتقادات صریح و روشنی را مطرح می کردند و آیا بیانیه شخصی و انتقاد آمیز خود را به نام یک نهاد استراتژیک منتشر می کردند؟

حال بجاست جناب آیت الله جنتی که خود از رییس جمهور خواسته اند از محضر ملت ایران عذرخواهی نمایند، به دلیل این اشتباه پیش امده و انتشار یک بیانیه شخصی از طرف نهاد مجلس خبرگان، از ملت ایران و سایر اعضای مجلس خبرگان عذرخواهی نمایند و از باز شدن باب رخداد چنین اتفاقاتی از هم اکنون جلوگیری نمایند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: