کد خبر: ۲۰۴۵۴۲
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
رئیس جمهور آمریکا، هشدار داده است که اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را در سطح قبلی از سر گیرد، با "عواقب شدیدی" مواجه خواهد شد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، هشدار داده است که اگر ایران برنامه هسته‌ای خود را در سطح قبلی از سر گیرد، با "عواقب شدیدی" مواجه خواهد شد.

به گزارش اعتدال، رئیس‌جمهور آمریکا که تنها یک روز پس از علنی کردن تصمیمش برای خروج از توافق هسته‌ای با ایران و در ابتدای جلسه هیات دولت با خبرنگاران پاسخ می‌داد گفت گمان نمی‌کند ایران تصمیم به از سرگیری برنامه هسته‌ای خود داشته باشد و توصیه او به مقام‌های ایران این است که چنین نکنند. او سپس در پاسخ به خبرنگاران گفت: "اگر چنین کنند با عواقب بسیار جدی روبرو خواهند شد".

ترامپ در ابتدای سخنان امروز خود ابراز امیدواری کرد که با خروج آمریکا از برجام، زمینه برای آغاز مذاکرات جدید که به گفته او می‌تواند بستری برای شکل‌گیری یک "توافق بهتر" شود فراهم آید.

او تصریح کرد که "طبیعی است که ایران یکی دو ماه نخست بگوید نه" اما در نهایت آنها حاضر به مذاکره خواهند شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با وزرای کابینه خود گفته است در صورتی که ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد این کشور با "پیامدهای بسیار جدی" روبرو خواهد شد.

متیس، وزیر دفاع آمریکا نیز گفته است که "گزینه نظامی همواره به دلیل اظهارات خصومت‌جویانه و «مرگ بر آمریکا» گفتن ایرانی‌ها، روی میز بوده است. این گزینه‌ها همچنان باقی هستند."

دونالد ترامپ در سخنان خود به طور مشخص به اقداماتی که کشورش در صورت عدم مذاکره مجدد ایران انجام خواهد داد، نکرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخش دیگری از سخنانش نیز تاکید کرد که تحریم ها علیه ایران در آینده بسیار نزدیک وضع خواهد شد.

او همچنین درباره مذاکرات قریب الوقوع خود با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی درباره برنامه هسته‌ای و موشکی پیونگ‌یانگ گفت اگرچه معتقد است که توافق بسیار خوبی قابل حصول است اما هنوز هیچ چیز معلوم نیست و ممکن است این مذاکرات نافرجام بماند.
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
-
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
0
0
ترامپ با خارج کردن امریکا از برجام،دیگر در هیچ چیز نباید دخالت کند.
ناشناس
|
-
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
0
0
ترامپ به گوش باش وبه هوش که هیچ غلطی نمیکنی وبه خاسته هات نمیرسی مسولین ماباتشرومحکم ایستادگی کنندوتوجه به توان داخلی دلارترامپ توسرش بخوره اتحادویکپارچگی راحفظ کنین مردم پشت ولایت هستندولی افسوس به مسولین ظاهرنما
علی
|
-
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
0
0
مرگ بر آمریکا-مرگ بر منافق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
0
0
امام امت (ره ) فرمودند : «آمریکا هیچ قلتی نمی تواند بکند» اما با کمال تأسف برخی از مسؤلین یا باورشان نمی شود و یا اینکه منافع شخسیشان در خطر است که قاطعانه وارد عمل نمی شوند.
همه باید بدانند اگر به نصایح و فرامین رهبر عزیزمان گوش کنند ما هیچ زمانی شکست نخواهیم خورد
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: