کد خبر: ۲۰۳۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۰
ترامپ: مناسب نیست که من درباره اقدام نظامی حرف بزنم اما این را میتوانم بگویم که آنها به سلاح هسته ای دست نمی یابند روی این حرف حساب کنید/ مرکل: برجام برای محدودسازی و مهار آمال ایران کافی نیست. برجام اولین گام برای ممانعت از رسیدن ایران به سلاح اتمی است. البته معتقدیم که ایران فعالیت مخرب دیگری دارد.
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه فرافکنی‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران به تسلیحات هسته‌ای دست نخواهد یافت.

به‌گزارش اعتدال به نقل از ام‌اس‌ان‌بی‌سی، دونالد ترامپ در نشست خبری مشترک با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان اظهار کرد: مناسب نیست که من درباره اقدام نظامی حرف بزنم اما این را می‌توانم بگویم که آنها (ایران) به سلاح هسته‌ای دست نمی‌یابند؛ روی این حرف حساب کنید.

او در ادامۀ ادعاهای خصمانه خود علیه ایران‌ مدعی شد: ایران رژیمی جنایتکار است که پشت هر مشکلی در خاورمیانه قرار دارد.

مرکل: باید دید آمریکا چه تصمیمی در مورد برجام می‌گیرد

صدراعظم آلمان با اعلام اینکه امنیت خاورمیانه برای اروپا مهم است، گفت: باید دید آمریکا چه تصمیمی در مورد برجام می‌گیرد.

به گزارش شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی، آنگلا مرکل در نشست مشترک خبری با دونالد ترامپ در کاخ سفید در اظهاراتی ضد ایرانی گفت: ما بر این باوریم که برجام اولین گام برای ممانعت از رسیدن ایران به سلاح اتمی است. البته معتقدیم که ایران فعالیت مخرب دیگری دارد. برجام برای محدودسازی و مهار آمال ایران کافی نیست.

صدر اعظم آلمان افزود: اروپا با آمریکا همراه است و می‌دانیم که ایران در خاورمیانه، سوریه و لبنان سعی در نفوذ دارد و باید این را مهار کنیم.

مرکل در ادامه این اظهارات گفت: باید ببینیم آمریکا درباره توافق هسته‌ای ایران چه تصمیمی می‌گیرد. امنیت کل خاورمیانه برای ما مهم است. ما نگرانیم، چون در خاورمیانه فاصله مرزها چند صد کیلومتر است و هر تصمیمی برای ما که همسایه‌شان هستیم، تاثیرگذارتر از آمریکاست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری