کد خبر: ۲۰۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۶
ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو گفت: ما در زمان حصول توافق هسته ای در سال 2015 از آن استقبال کردیم اما روشن بود که موضوعات دیگری هست که در برجام پوشش داده نشده است .
 ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو  گفت وزیران امور خارجه ناتو در نشست روز جمعه درباره توافق هسته ای با ایران گفتگو خواهند کرد. وی گفت:  ما در زمان حصول توافق هسته ای در سال 2015 از آن استقبال کردیم اما روشن بود که موضوعات دیگری هست که در برجام پوشش داده نشده است . 

به گزارش اعتدال، وی مدعی شد: ما از برنامه موشکی ایران و سایر فعالیتهای ایران در منطقه نگرانی داریم. 

درحالی که قرار است وزیران امور خارجه کشورهای عضو ناتو روز جمعه برای تهیه مقدمات اجلاس سران ماه ژوئیه این سازمان دیدار کنند ، دبیر کل ناتو روز پنجشنبه توضیحاتی درباره چهار جلسه کاری روز جمعه وزیران خارجه درباره موضوعات روسیه، خاورمیانه و شمال آفریقا، افغانستان، منطقه غرب بالکان و سیاست درهای باز ناتو ، ارائه داد. 

دبیر کل ناتو گفت: مسکو در سالهای گذشته الگویی از رفتارهای خطرناک از جمله انضمام شبه جزیره کریمه، حملات سایبری و مداخله در انتخابات و حمایت از دولت (رژیم) سوریه نشان داده و ناتو با وحدت خود به این رفتارها پاسخ داده است. ما با وجود تنش ها با روسیه، به گفتگو با این کشور نیاز داریم. 

وی درباره موضوع افغانستان نیز گفت که مذاکرات وزیران خارجه ناتو بر دورنمای صلح و مذاکرات سیاسی در افغانستان و تعهد ناتو به افغانسان با افزایش نیرو و حمایت مالی ، متمرکز خواهد و در این ارتباط از پیشنهاد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان برای گفت وگو با طالبان استقبال کرد و گفت: ناتو با حمایتهای عملی و سیاسی ، به ایجاد فضایی برای این اتفاق کمک کرده است.

دبیر کل ناتو در خصوص عراق گفت که انتظار می رود وزیران خارجه ناتو در خصوص جزئیات بیشتری از ماموریت آموزشی ناتو در عراق به توافق برسند . این ماموریت قرار است در جریان اجلاس ماه ژوئیه ناتو آغاز شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری