کد خبر: ۲۰۲۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
تلویزیون سوریه امروز (دوشنبه) از صدای چندین انفجار در اطراف فرودگاه التیفور در حومه حمص خبر داد و افزود، فرودگاه با چندین فروند موشک که تصور می‌شود آمریکایی باشند، هدف گرفته شد. خبرگزاری رسمی سوریه نیز از وجود تلفات در پی این حملات خبر داد.
تلویزیون سوریه امروز (دوشنبه) از صدای چندین انفجار در اطراف فرودگاه التیفور در حومه حمص خبر داد و افزود، فرودگاه با چندین فروند موشک که تصور می‌شود آمریکایی باشند، هدف گرفته شد. خبرگزاری رسمی سوریه نیز از وجود تلفات در پی این حملات خبر داد.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،‌ تلویزیون سوریه افزود، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه این موشک‌ها را رهگیری و منهدم کردند.

یک مقام سوریه نیز اظهار داشت، این حملات تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است.

یک منبع نظامی سوری به تلویزیون این کشور گفت، سامانه‌های پدافند هوایی سوریه هشت فروند از موشک‌ها را رهگیری و ساقط کردند و حمله به فرودگاه التیفور ناکام ماند.

در حالی که گفته شده این حمله، آمریکایی بوده اما مقامات وزارت دفاع آمریکا گزارش‌ها مبنی بر حمله هوایی این کشور به این پایگاه هوایی دولت سوریه را در ساعات اولیه صبح امروز تکذیب کردند.

 سخنگوی پنتاگون اظهار داشت، به رغم اینکه اوضاع سوریه را از نزدیک دنبال می‌کند اما آمریکا دست به حمله هوایی در سوریه نزده است. این سخنگو افزود: آمریکا از تلاش‌های دیپلماتیک برای مواخذه مسؤولان استفاده از سلاح‌های شیمیایی در سوریه حمایت می‌کند.

به گفته این سخنگو، گزارش‌هایی که حکایت از حملات آمریکا به پایگاه‌های نظام سوریه دارد، عاری از صحت هستند.

در این راستا خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام عالی رتبه آمریکایی صحت این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

این در حالی است که آمریکا سال گذشته میلادی فرودگاه الشعیرات را هدف گرفته بود.

کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا دست به هیچ عملیات نظامی علیه سوریه نزده است.

کاخ سفید تاکید کرد، دونالد ترامپ امروز با فرماندهان نظامی درباره وضعیت دوما تشکیل جلسه می‌دهد.

این در حالی است که یک مقام آمریکایی روز یکشنبه گفته بود، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با تیم امنیت ملی این کشور راهکارهای احتمالی برای تعامل با حمله شیمیایی در شهر دوما واقع در غوطه شرقی دمشق را بررسی خواهد کرد.

استفن منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا به شکبه CBS، ادعا کرد، به نظر می‌رسد این حادثه نمونه شنیع جدیدی از اقدامات نظام بشار اسد است. 

وی خاطرنشان کرد، تیم امنیت ملی آمریکا گام‌هایی را که این کشور در سایه شرایط کنونی باید بردارد، بررسی می‌کند.

این وزیر آمریکایی گفت، نمی‌تواند تایید کند که اعضای این تیم چه راهکارهایی را بررسی خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، توماس بوسرت، دستیار ترامپ در امور امنیت داخلی روز یکشنبه تاکید کرد، دولت ترامپ هیچ راهکاری را در بررسی واکنش به حمله شیمیایی ادعایی در سوریه از جمله حمله موشکی بعید نمی‌داند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری