کد خبر: ۲۰۱۵۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۰
پیشنهاد انگلیس، فرانسه و آلمان برای راضی کردن ترامپ؛
سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به بهانه‌ی برنامه موشکی ایران و نقش تهران در سوریه برای قانع کردن ترامپ به ماندن در برجام، پیشنهاد کرده‌اند.
خبرگزاری رویترز گزارش داد که سه کشور اروپایی، در تلاشی برای جلوگیری از خروج واشنگتن از برجام، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران پیشنهاد کرده‌اند.

به گزارش اعتدال، بنا بر سندی محرمانه که در اختیار رویترز قرار گرفته است، سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان، تحریم‌های جدیدی را علیه ایران به بهانه‌ی برنامه موشکی ایران و نقش تهران در سوریه برای قانع کردن ترامپ به ماندن در برجام، پیشنهاد کرده‌اند.

دو مقام آگاه در این‌باره به رویترز گفته‌اند که، نمونه‌ای از این سند، روز جمعه (۲۵ اسفند) در اختیار ۲۸ کشور اروپایی قرار گرفته است؛ چراکه تصویب این تحریم‌ها به حمایت همه‌ی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز دارد.

به گزارش رویترز، این پیشنهاد بخشی از راهبرد اروپا برای جلوگیری از فروپاشی برجام به دست ترامپ است.

سرپرستی هیأت اعزامی آمریکا در هشتمین نشست کمیسیون مشترک برجام روز جمعه ۲۵شهریور ۹۶ گفت ایالات متحده و سه متحد اروپایی آن گفت‌‌وگوهای بسیار خوبی درباره خواسته دونالد ترامپ برای اصلاح توافق هسته‌یی با ایران پیش از ضرب‌الاجل تعیین شده داشتند.

به گزارش خبرگزاری رویتر، برایان هوک، از مدیران ارشد وزارت‌خارجه آمریکا، گفت آنچه رئیس‌جمهوری از ما خواسته است انجام دهیم این است که با شرکای اروپایی‌مان همکاری کنیم تا ببینیم آیا می‌توانیم قبل از ۱۲مه به توافق برسیم.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه ۲۳اسفند طی سخنانی در یک پایگاه هوایی در ساندیاگو مدعی شد:‌ رژیم ایران پشت هر مشکلی در خاورمیانه قرار دارد. وی افزود: یکی از بدترین توافقاتی که من تابه‌حال دیده‌ام توافق با رژیم ایران است، ۱۵۰میلیارد دلار ما به آنها دادیم، برای چی؟ وی می‌گوید: رژیم ایران با فعالیت‌های بی‌ثبات کننده در منطقه و برنامه موشکی بالیستیک روح برجام را نقض می‌کند و دیگر پایبندی تهران به آن را تأیید نمی‌کند.

گفته می‌شود که ترامپ در ماه می، آمریکا را از برجام خارج خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری