کد خبر: ۲۰۰۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با تاکید براینکه تمامی وزرای دولت باید پاسخگوی دغدغه‌ها و سئوالات نمایندگان مجلس باشند، گفت: با سئوال و استیضاح وزرای کار و راه موافق‌ هستم.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با تاکید براینکه تمامی وزرای دولت باید پاسخگوی دغدغه‌ها و سئوالات نمایندگان مجلس باشند، گفت: با سئوال و استیضاح وزرای کار و راه موافق‌ هستم.

به گزارش اعتدال به نقل از خبردنا، سید امیرحسین قاضی‌زاده اظهار داشت:‌ اگرچه هنوز زمان جلسه استیضاح وزرای راه و کار از سوی هیئت رئیسه مجلس مشخص نشده اما با پاسخگویی و استیضاح وزرای راه و کار موافق هستم.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه اغلب امورات تخصصی مانند شرکت‌های هواپیمایی، گردشگری، هتلداری و حتی نیروگاه‌داری که هیچ ربطی به وزرات کار ندارد به این وزارتخانه واگذار شده است، عنوان کرد: وقتی این امورات تخصصی به وزارتخانه‌های غیرمرتبط و غیرتخصصی واگذار می شود باید شاهد سوانح باشیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: سئوال ما این است که اگر هواپیماداری قرار است به بخش خصوصی واگذار شود چرا به وزارت کار واگذار شده و یا اگر قرار است هتلداری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار شود به وزارتخانه غیرتخصص کار و رفاه اجتماعی واگذار شده است.

قاضی‌زاده با ادامه انتقادات خود از وزیر کار خاطرنشان کرد:‌ بنظرم می‌آید مدیران مربوطه پرواز هواپیمایی یاسوج دقت‌های لازم را نداشته‌اند و متاسفانه چنین حادثه‌ای رخ داده است. انتقادات من از این وزارتخانه‌ها فقط مربوط به حوزه فنی و تخصصی است و سئوالات و انتقاداتی را که در این حوزه‌ها داریم همگی فنی و تخصصی است. هم در سانحه "سانچی" هم در سانحه "هواپیمایی یاسوج" وزارت کار مقصر است و باید وزیر این وزارتخانه به مجلس بیاید و پاسخگوی مردم ایران باشد.

وی با طرح این سئوال که هواپیماداری، هتلداری، گردشگری و کشترانی چه ربطی به وزیر کار و رفاه اجتماعی دارد؟‌ ادامه داد: وقتی در کار تخصصی، افراد غیرمتخصص ورود کنند بطور حتم شاهد عزادار شدن ایران در ماههای مختلف سال خواهیم بود. به عقیده من هر دو وزیر راه و کار باید پاسخگو باشند و از الان نمی‌توانم بگویم که در روز استیضاح این وزراء چه اتفاق رخ می دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری