کد خبر: ۲۰۰۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۷
اصولا سنجه تیم احمدی نژاد برای "استقبال گسترده مردم" از جنجال های اخیر وی در کدام مصادیق نهفته است؟ با کدام متر و معیار وی استنباط کرده که شخصیت امروزش وجهه ای کاریزماتیک! در میان عموم یافته است؟ وقت آن نیست که بدل نابدل شهید رجایی نگاهی به پیرامون خود بیاندازد؟ به سادگی عیان است که حتی بر سر نخواستنش در میان امثال رسایی، کوچک زاده، مصباح یزدی، حسینیان و امثالهم نیز دعواست! حتی ادمین های کانال های هواداران وی نیز حکم برائت شان را به امضا رسانده اند.
اعتدال- محمد جعفری: تحصن می‌کند، با اعلام قبلی ترتیب تجمع می‌دهد، در سخنرانی‌های پرطمطراقش صدر تا ذیل نظام را می‌نوازد، برای ملک و مملکت نسخه می‌پیچد، توصیه به انتخابات پیش از موعد می‌کند، نامه‌های تند و آتشین و البته با سلام می‌نویسد و مخلص اینکه فرزند عزیزکرده دیروز اصولگرایان، این روزها در مصونیتی عجیب، دانای کل کشور شده و ظاهرا هیچ نهادی را یارای بازدارندگی‌اش نیست!

جدیدترین سکانس از سریال ماجراجوی این روزهای سپهر سیاست ایران اما یادداشتی بود که پس از نگارش نامه خطاب به مقام رهبری، در کانال رئیس دولت نهم و دهم منتشر شد.

احمدی نژاد در این یادداشت آورده: "در حالی‌ که طبق نظر امام راحل(ره) و صراحت اصول متعدد قانون اساسی، کشور باید با رای و نظر مردم اداره شود و میزان رای ملت است، برای برون‌ رفت از وضع موجود، آیا سران قوا و هوادارانشان و مدعیان سیاست‌ ورزی، جز مراجعه به آراء عمومی و تجدید انتخابات، راهی می‌شناسند؟"

البته صرف اینکه مرد محبوب دیروز اصولگرایان بالاخره به مدد بازداشت و اتهام یارانش نظری نیز به قانون اساسی داشته را نیز باید به فال نیک گرفت. به هر ترتیب فردی که در گذشته نزدیک به صراحت از عدم اجرای قانون دم زده و مجلس را به عنوان دستگاه قانونگذار برخلاف گفتمان امام در راس امور نمی دانست و امروز "قانون" را ملجا خود و همگان می پندارد، قدمی رو به جلوست!

همچنین رجوع به آرای عمومی و رای "مردم" توسط شخصی که خس و خاشاک شان تلقی کرده و اعتراضات شان را محلی از اعراب قائل نبود، خود امر مغتنمی است که باید به گوش جان شنید!

معجزه هزاره سوم اصولگرایان اما در ادامه مرقومه اش نیز آورده: "در حالی‌ که همگان، بر ضرورت انجام اصلاحات اساسی، یعنی تامین مطالبات مردم اذعان دارند، چرا برخی اصرار می‌ ورزند که راه را بر اصلاح از درون ببندند و امواج خواست به‌ حق مردم را به سوی تغییرات خارج از نظام و کشور، یعنی فروپاشی هدایت نمایند."

البته سوال اینجاست که اساسا رمز اصرار وی و همفکرانش بر فروپاشی محتملی که مدتیست به یکباره به فکرش افتاده و مدام بر آن دم می زنند، چیست و اینکه به زعم رئیس دول نهم و دهم، "اصلاح از درون" تنها زمانی موضوعیت خواهد یافت که وی و یارانش با فرش قرمز به اریکه قدرت بازگردند؟

نماد دیروز انقلاب از نگاه اصولگرایان، ادامه نگاشته اش را نیز چنین به پند کشیده و می آورد: "پیشنهادهای اینجانب، درواقع برآیند خواست مردم بوده و مورد استقبال گسترده آنان از قشرهای مختلف قرار گرفته است. آیا بهتر نیست که مخالفان به جای تخطئه و توهین و تهدید، پیشنهادهای عملی خود را عرضه نمایند و قضاوت را به مردم که صاحبان اصلی کشور و انقلابند بسپارند؟"

سوال دیگر اما چنین است که اصولا سنجه تیم احمدی نژاد برای "استقبال گسترده مردم" از جنجال های اخیر وی در کدام مصادیق نهفته است؟ با کدام متر و معیار وی استنباط کرده که شخصیت امروزش وجهه ای کاریزماتیک! در میان عموم یافته است؟ وقت آن نیست که بدل نابدل شهید رجایی نگاهی به پیرامون خود بیاندازد؟ به سادگی عیان است که حتی بر سر نخواستنش در میان امثال رسایی، کوچک زاده، مصباح یزدی، حسینیان و امثالهم نیز دعواست! حتی ادمین های کانال های هواداران وی نیز حکم برائت شان را به امضا رسانده اند.

اما همانطور که در پیش اشاره شد، صرف اقرار به لزوم اصلاحات داخلی و پذیرفتن مشکلات کلان کشور از سوی فردی که حتی وجود زندانیان سیاسی را نیز با نگاه مصمم به دوربین ها کتمان می کرد، به خودی خود امری مغتنم است. به هر حال اینکه همچون احمدی نژادی، امروز "توهین" و "تهدید" را به عینه لمس کرده، گامی به پیش است.

شاید بدین بهانه خادم ملت ایران! نیز به درک نسبتا ملموسی از مولفه هایی نظیر "آزادی"، "رای مردم"، "لزوم آزادی زندانیان سیاسی" و امثال آن رسیده باشد.

منبع: امتداد
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری