کد خبر: ۱۹۹۸۷۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
لری ویلکرسون" رئیس دفتر وزیر خارجه اسبق آمریکا در این یاداشت آورده است ,دست اسرائیل را در ترور شهید فخری‌زاده می‌بیند که به همراه رژیم‌های امارات و سعودی، برای ناکام کردن بازگشت دولت بایدن به گفت‌وگو و برجام تدارک دیده است.
این مجموعه فکر می‌کنند که می‌توانند سیاست آینده بایدن را به چالش بکشند و برای این کار مصمم هستند. این کارها را می‌کنند و اقدامات بیشتری نیز در دست انجام دارند.

برنامه ریزی اسرائیل، امارات و سعودی برای ناکامی بایدن
به گزارش  برنا؛ لری ویلکرسون" رئیس دفتر وزیر خارجه اسبق آمریکا در این یاداشت آورده است ,دست اسرائیل را در ترور شهید فخری‌زاده می‌بیند که به همراه رژیم‌های امارات و سعودی، برای ناکام کردن بازگشت دولت بایدن به گفت‌وگو و برجام تدارک دیده است.

من نمی‌توانم دست کسی جز اسرائیل را در این موضوع ببینم. به همان اندازه، نمی‌توانم هدفی جز برای بستن راه‌های بازگشت دولت بایدن به توافق هسته‌ای ببینم.

برای ترور شهید فخرزاده چند سناریو نوشته شده است. این کار به دنبال تحریک ایران به واکنش و پس از آن واکنش از سوی ایالات متحده است. همین‌طور طراحان آن به دنبال ایجاد طوفانی هستند که رئیس جمهوری جدید آمریکا امکان بازگشت به برجام نداشته باشد.

من تنها می‌توانم بگویم که نتانیاهو به طور فزاینده‌ای در حال منزوی شدن است. وی با اتهام‌های فساد روبروست و ممکن است محاکمه شود. تنها چیزی که او را حمایت می‌کند، جایگاه نخست وزیری او است. او باید نخست وزیری را با چنگ و دندان حفظ کند و برای این منظور نیاز دارد که اسرائیلی‌ها را در حالت نگرانی امنیتی نگه دارد.


اگر ایران واکنش نشان دهد، او از آن به عنوان بهانه‌ای برای افزایش تنش با ایران بهره‌برداری خواهد کرد. این زنجیره واکنش‌ها تا روز ورود بایدن به کاخ سفید، کار رئیس جمهوری جدید آمریکا برای بازگشت به برجام را پیچیده‌تر خواهد کرد.

این مجموعه فکر می‌کنند که می‌توانند سیاست آینده بایدن را به چالش بکشند و برای این کار مصمم هستند. این کارها را می‌کنند و اقدامات بیشتری نیز در دست انجام دارند.من فکر نمی‌کنم که محمد بن سلمان به طور علنی با اسرائیل متحد شود. این گزینه آخر اوست. این کار می‌تواند واکنش شدیدی در داخل علیه وی به همراه داشته باشد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حمید
|
-
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۱
0
0
تا دیروز که کشورهای عربی نوکر آمریکا بودند و روی حرفش حرف نمیزدند؟
نام:
ایمیل:
* نظر: