کد خبر: ۱۹۹۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از نامه 160 نماینده به رییس جمهور درباره اعتراض به حذف آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان خبر داد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از نامه 160 نماینده به رییس جمهور درباره اعتراض به حذف آزمون ورودی مدارس استعداد درخشان خبر داد.

سهیلا جلودارزاده در  گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف مدارس سمپات گفت:  مطلع شدیم که شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه ای در مورد حذف مدارس سمپات که عبارت است از مدارس تیزهوشان، مدارس نمونه دولتی و مشابه آن  دارد.

نماینده مردم تهران،ری،شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود : برای اقشار آسیب پذیر جامعه و محرومین و برای اینکه استعداد های درخشان آن ها و فرزندان مستعدشان در مدارس دولتی که به دلیل شکل گیری مدارس غیرانتفاعی از نیورهای مجرب خالی شده بودند، مدارس نمونه دولتی تشکیل شد و مدارس تیزهوشان نیز که از قبل بود مقداری گسترش پیدا کردند.

وی ادامه داد: این فضای آموزشی می تواند خلاء آموزشی را که در مدارس دولتی به وجود آمده برای بچه های دارای هوش خوب و عالی پر کند و اکنون با استدلالی که درست به نظر نمی‌رسد، بچه ها برای آزمون ورودی این مدارس استرس دارند، آزمون ورودی را حذف کرده اند و مشخص نیست که این مدارس چه سرنوشتی پیدا می کنند .

این نماینده مجلس در خصوص اهمیت ادامه فعالیت این مدارس به شیوه فعلی تاکید کرد : هر کدام از استعدادها می تواند سرمایه بزرگی برای کشور باشند و اکنون ایرادی که مطرح می کنند که باید پول بدهند و فقرا نمی توانند و معتقدیم که باید اصلاح کنیم و تصمیماتی را اتخاذ کنیم تا پناهگاهی برای استعدادهای درخشان باشند.

 وی تاکید کرد : این مصوبه می تواند همه این ها که سرمایه نظام هستند، و تجلی عدالت آموزشی را از بین می برد.

جلودارزاده همچنین تصریح کرد : تاکنون 160 نماینده این شرایط را قبول ندارند و نامه اعتراض به این موضوع را خطاب به رییس جمهور امضا کرده اند .

وی ادامه داد : در این نامه از رئیس جمهور خواسته ایم که مانع حذف آزمون ورودی این مدارس شوند تا از سمپات محافظت شود و اگر مشکلاتی وجود دارد این مشکلات را برطرف کنند زیرا در غیر اینصورت استعدادهای درخشان تبدیل به مدارس غیرانتفاعی رانتی  برای مسئولین و مقربین می شوند .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد : فرزندان با استعداد و محروم در این مدارس نمی توانند سالی 18 میلیون شهریه مدرسه بدهند ولی وقتی در محیط مناسب قرار می گیرند جزو نفرات برتر کنکور می شوند و نباید این دستاورد انقلاب حفظ شود و باید سهم پرداختی خانواده ها کاهش یابد تا به راحتی درس بخوانند و آینده علمی کشور باشند
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری