کد خبر: ۱۹۹۰۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲
نمایندگان در نامه ای به رئیس جمهور خواهان تجدیدنظر در انحلال مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی و شیوه جذب آن ها شدند.
نمایندگان در نامه ای به رئیس جمهور خواهان تجدیدنظر در انحلال مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی و شیوه جذب آن ها شدند. متن نامه نمایندگان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

احتراما، ضمن تبریک به مناسبت ۳۹ امین جشن شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی

همانگونه که جنابعالی در سخنرانی روز ۲۲ بهمن فرمودید: «امروز در سالگرد انقلاب می توانیم با افتخار بگوییم که جوانان عزیز ما از پسر و دختر در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی بیش از هر زمان دیگر به فعالیت علمی خود ادامه می دهند و دولت پشتیبان آنها بوده و خواهد بود» در حالی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر عدالت آموزشی با رویکرد عدالت کیفی با رعایت تفاوتهای فردی، جنسیتی، فرهنگی و جغرافیایی، تاکید شده است متاسفانه شاهد اتخاذ تصمیمی در جهت انحلال مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از طریق لغو برگزاری آزمون این مدارس هستیم. اینجانبان نمایندگان ملت شریف ایران در مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم با عنایت به موارد زیر در اجرای این تصمیم تجدید نظر گردد: ۱) در راستای گسترش عدالت آموزشی که از اهداف انقلاب اسلامی است شایسته نیست مدارسی که به جرات می توان گفت جزء معدود مدارسی هستند که فرصت برابری برای دانش آموزان مستعد ولی کم برخوردار با دانش آموزان مستعد و برخوردار جهت رشد و شکوفایی استعدادهایشان فراهم می آورند، منحل گردند که در این صورت بیشترین آسیب را دانش آموزان مستعد و محروم خواهند دید که توان پرداخت هزینه های گزاف تحصیل در مدارس غیرانتفاعی را دارا نیستند.

در اینکه شیوه جذب در این مدارس صرفا از طریق آزمون کتبی محل اشکالات متعددی است، تردیدی نیست و در ضرورت جایگزینی این شیوه جذب با طرح هایی که امکان شناخت، هدایت و استعدادیابی دانش آموزان را در دوره ابتدایی براساس سند بنیادین تحول آموزش و پرورش می دهد تاکید می شود لکن مسئله شیوه جذب باید جدای از مسئله حذف این مدارس بررسی گردد . شایسته نیست به بهانه شیوه جذب به کلی صورت مسئله پاک شود و این مدارس که امروز پر افتخارترین مدرسه آسیا با بیش از 167 مدال جهانی و نیز مدرسه ای که نخبه ریاضی جهان مرحوم دکتر مریم میرزاخانی از آن فارغ التحصیل گردیده در میانه آن است به کلی منحل شوند. تصمیم اتخاذ شده تنها دو هفته مانده به زمان برگزاری آزمون تصمیم به حذف این مدارس و لغو آزمون موجب نگرانی تعداد زیادی از دانش آموزان و خانواده هایشان که خود را با صرف هزینه های مادی و معنوی بسیاری برای شرکت در این آزمون آماده کرده اند شده است.

پیشاپیش از بذل و عنایت جنابعالی سپاسگزاریم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: