کد خبر: ۱۹۸۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
زمانی که خبرنگاران از امام خمینی (ره) پرسیدند که بعد از تشکیل حکومت جدید آیا کسی برای اداره این نظام جدید خواهید داشت، ایشان پاسخ دادند: بله، همین آقا موسای (صدر) خودمان! حالا فقط کافی است آن جمهوری اسلامی را که با مدیریت امام موسی صدر آغاز می‌شد تصور کنید تا بفهمید ناپدید شدن ناگهانی او چه معنایی دارد و نام نورانی و مبارک او برای کارنامه چهل سالگی این انقلاب چه مفهومی می‌تواند داشته باشد.

به گزارش اعتدال، محمدرضا زائری در یادداشتی در خبرآنلاین نوشت: «مصاحبه اخیر جلال‌الدین فارسی خیلی مهم بود زیرا می‌تواند رمزهای بسیاری را بگشاید. کسی که این گونه شفاف و صریح در باره قتل چهره‌ای برجسته و درخشان چون امام موسی صدر اعتراف می‌کند، قطعا پشتش به برخی افراد و بعضی جاها گرم است و اتفاقا زمان بررسی این موضوع هم درست سالگرد پیروزی انقلاب و در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی است.

زمانی که خبرنگاران از امام خمینی (ره) پرسیدند که بعد از تشکیل حکومت جدید آیا کسی برای اداره این نظام جدید خواهید داشت، ایشان پاسخ دادند: بله، همین آقا موسای خودمان! (و کسانی که از تاکید عجیب مرحوم امام خمینی بر ایرانی بودن آقای صدر در آن گفت‌وگو تعجب می‌کنند حالا می توانند نیت و نقشه امام را درک کنند که بعدا در باره کاندیداتوری جلال‌الدین فارسی و شبهه غیر ایرانی بودنش چرا قاطعانه ایستاد) حالا فقط کافی است آن جمهوری اسلامی را که با مدیریت امام موسی صدر آغاز می‌شد تصور کنید تا بفهمید ناپدید شدن ناگهانی او چه معنایی دارد و نام نورانی و مبارک او برای کارنامه چهل سالگی این انقلاب چه مفهومی می‌تواند داشته باشد!

فکر می‌کنم بعد از چهل سال دیگر وقتش شده باشد که نقش‌های پنهان و در سایه برای تخریب و انحراف این انقلاب بزرگ مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد و حداقل این نقل مشهور که شهید چمران در دهلاویه از پشت سر گلوله خورده بود، مورد مداقه قرار گیرد. می‌دانیم که چمران، امام موسی صدر را با چه باور و ستایشی مرد خطاب قرار می‌داد و چه نقشی در روابط بین‌المللی داشت! آیا اکنون وقتش نیست که برخی نقطه‌های پراکنده را برای واضح شدن تصویرهای مبهم به هم متصل کنیم؟»
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری