کد خبر: ۱۹۸۸۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
نوبخت عضو کابینه روحانی یا پاشنه آشیل دولت!؟
بهتر است آقای سخنگو توضیح دهند بر اساس کدام واقعیت و البته نه آمارسازی های میراث مانده از دولت احمدی نژاد، به چنین نتیجه شگفت آوری دست یافته اند؟ آیا سایر اطلاعات رییس سازمان برنامه و بودجه نیز به همین استدلال ها استخراج شده است و بر پایه همین اطلاعات برای کشور برنامه ریزی و بودجه ریزی می گردد؟ آیا پاسخ مردمی که با تمام مشقت ها از دولت روحانی حمایت کرده و ساعت ها در صف ایستاده، تا به او رای دهند این است که مطالباتشات توسط سخنگوی دولت به تمسخر گرفته شود و به خواسته های بر حق آن ها نه تنها رسیدگی نگردد، بلکه دهن کجی نیز شود؟
باقر نبوي: نشست خبری سخنگوی دولت با اهالی رسانه امروز صبح برگزار شد.

به گزارش اعتدال، اظهارات امروز محمدباقر نوبخت در این نشست جنبه های مختلفی داشت که گوشه ای از آن در زیر می آید:

1- ایران جزء ۱۸ اقتصاد بزرگ جهان است و ایران نوزدهمین کشور تولیدکننده علم در جهان است.

2- بر اساس ضریب جینی وضعیت اقتصاد ما نسبت به کشورهای چین، آمریکا، ترکیه و روسیه بهتر است.

3- اگر قیمت‌ها را بررسی کنیم کالاها حدود دوبرابر افزایش قیمت داشته‌اند، اما ما حقوق کارمندان را بیش از دو برابر افزایش دادیم.

اینکه رییس سازمان برنامه و بودجه که البته در جایگاه سخنگوی دولت نیز قرار دارد، وضعیت اقتصاد ایران را آنقدر درخشان تصور کرده که صراحتا می گوید از بزرگترین اقتصادهای جهان نیز اوضاع بهتری داریم، جای تعجب دارد. اما اینکه در نشست خبری شعور مردم به سخره گرفته می شود، جای بسی تاسف است. کیست که بپذیرد اقتصاد ایران از آمریکا، چین، روسیه و حتی ترکیه اوضاع مناسبتری داشته باشد؟ بهتر است آقای سخنگو توضیح دهند بر اساس کدام واقعیت و البته نه آمارسازی های میراث مانده از دولت احمدی نژاد، به چنین نتیجه شگفت آوری دست یافته اند؟ آیا سایر اطلاعات رییس سازمان برنامه و بودجه نیز به همین استدلال ها استخراج شده است و بر پایه همین اطلاعات برای کشور برنامه ریزی و بودجه ریزی می گردد؟ چگونه می توان پذیرفت که اقتصاد ایران اوضاعی بهتر از قدرت های اقتصادی دنیا دارد یا اینکه بر اساس ادعایی دیگر حقوق کارمندان دوبرابر شده است؟ ظاهرا توهین به شعور مردم به یک اپیدمی در دولت های ایران تبدیل شده است. آیا پاسخ مردمی که با تمام مشقت ها از دولت روحانی حمایت کرده و ساعت ها در صف ایستاده، تا به او رای دهند این است که مطالباتشات توسط سخنگوی دولت به تمسخر گرفته  شود و به خواسته های بر حق آن ها نه تنها رسیدگی نگردد، بلکه دهن کجی نیز شود؟ مردم در اردیبهشت ماه بر ابقای دولت روحانی رای دادند، تا خاطره احمدی نژاد، دولت های نهم و دهم، ادبیات عجیب رییس جمهور پیشین و توهین های مکرر او به فهم و شعور ایرانیان رفته و رفته کمرنگ تر شده و از یادها برود، اما ظاهرا آقای سخنگو همچنان اصرار بر حفظ خاطره احمدی نژاد دارد و مدام  از او الگو می گیرد رفتار وی را تکرار می کند. 

این جاست که مشخص می شود هنگامی که صاحب نظران بر این اعتقاد دارند که نوبخت پاشنه آشیل دولت است، سخن به گزافه نگفته اند. آیا بهتر نیست قبل از آن که خیلی دیر شد رییس جمهور روحانی فکری به حال پاشنه آشل دولت خود بکند؟

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: