کد خبر: ۱۹۸۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
سخنان کریمی شاید تلخ بود و پرده از فساد سیستماتیک در بخش اقتصادی فوتبال بر می داشت، اما امید بخش بود، غرورآفرین بود که ایران فرزندی دارد که با توکل به خدای خویش و اعتماد به شعور مردم، به مبارزه با زر و تزویر می رود و عجبا که در این کارزار سربلند می آید.
امیرحسین میرزایی: یک مناظره به یادماندنی از اسطوره ای که نه فقط به خاطر بازی های زیبایش، بلکه به خاطر رو راستی، صداقت و مردانگی اش محبوب دل میلیون ها ایرانی بوده و خواهد بود. دیشب علی کریمی تپق می زد، فن بیان خوبی نداشت، سناریوی مشخصی برای اثبات سخنانش نداشت، شاید هم عصبی بود و نمی دانست در برابر یک استاد سفسطه چه باید بکند. اما علی کریمی صداقت داشت و اصالت، نماد واقعی ملت ایران بود در برابر مدیران فرافکن.

به گزارش اعتدال، علی کریمی شب گذشته به تمام مبارزان درس انقلابی گری داد، شاید فارغ التحصیل هیچ دانشگاه معتبری نباشد و حقه های سیاست را در جایی نیاموخته باشد، اما مردی است از جنس مردم. مردم در برنامه نود دوشنبه شب به خوبی دیدند که چگونه سرنوشت صدها میلیارد تومان از دارایی های این کشور، ناگهان نامعلوم می گردد. 

ساکت نه تنها جوابی برای پرسش های کوبنده علی کریمی نداشت، بلکه آبروی چندین ساله خود را برای لاپوشانی فساد سیستماتیک در فدراسیون فوتبال به حراج گذاشت و به پای تاج و کفاشیان ریخت.

کیست که در فوتبال امروز ایران، بازی مسخره کفاشیان – تاج و جابجایی این دو را نفهمد؟ آیا واقعا ساکت گمان می کرد با تفاوت قائل شدن بین تاج و کفاشیان صورت مساله را پاک کرده یا مساله را حل کرده است؟

اگر روس ها سال است مدل پوتین- مدودف را در سیاست درپیش گرفته اند، حداقل این مردانگی را دارند که مسئولیت اشتباهات را با فرافکنی به گردن گذشتگان نیندازند. خیلی تاثربرانگیز بود که در برنامه نود، ساکت نه تنها سلامت اقتصادی مدیریت فوتبال کشور را به چالش کشید، بلکه سلامت اخلاقی سکانداران فوتبال این روزهای ایران را نیز به زیر سوال برد!

ساکت با تکرار مداوم مضحک ترین جواب، مدعی شد که پرونده 23 هزار دلار حق پخشی که شرکت ایتالیایی الاصلی که در سنگاپور ثبت شده است! بعد از دو سال، امسال به کمیته اخلاق! فدراسیون ارجاع داده شده است و این کمیته 6 ماه است!! در حال بررسی پرونده است!

شاید آقای ساکت تحت تاثیر اطرافیان و جیره خواران فدراسیون از چرب زبانی، سفسطه بازی و فرار رو به جلوهای خود مسرور باشد. اما سوال این است که آقای دبیر فدراسیون در خلوت خویش و در محضر خداوند از خود به خاطر این گونه ماله کشی ها روی فسادهای فدراسیون خجالت نکشیده است؟!

واقعا دبیر نه چندان محترم فدراسیون فوتبال شب گذشته از اینکه بی شرمانه به دوربین نگاه می کند و درباره اساسنامه تایید نشده فدراسیون فوتبال – نه در هیات دولت و نه در فیفا- واقعیت را تحریف می کند، خجالت نکشید!؟

آقای ساکت!چه اصراری بود که پس از 8 سال خاطرات مناظرات احمدی نژاد را در ذهن کنید؟ البته نباید زیرکی کریمی را در انتخاب رنگ سبز که یادآور آن دستبند معروفش در سال 88 بود، فراموش کرد.

علی کریمی سرت سلامت! تو هر چقدر محبوب بودی و مردم تورا به شجاعت می شناختند، محبوبیتت در شب گذشته چندین برابر شد. تو به خیلی از سیاست گذاران درس صداقت و راستی دادی و نشان دادی که برای امیدوار کردن مردم نیازی به دروغ گویی، آمارسازی و لاپوشانی نیست. ای کاش سایر عرصه های کشور نیز از داشتن امثال علی کریمی بی بهره نبود و اینقدر محتاج به وجود علی کریمی ها در سایر شئون کشور نبودیم.

سخنان کریمی شاید تلخ بود و پرده از فساد سیستماتیک در بخش اقتصادی فوتبال بر می داشت، اما امید بخش بود، غرورآفرین بود که ایران فرزندی دارد که با توکل به خدای خویش و اعتماد به شعور مردم، به مبارزه با زر و تزویر می رود و عجبا که در این کارزار سربلند می آید.

مردم می بینند که رقیب شماره 8 تیم ملی فوتبال در باتلاق خودساخته دست و پا می زند و با هر تلاشی بیشتر در این باتلاق فرو می رود، دیگر برایشان مهم نیست که واقعیت هایی توسط ساکت، مسکوت می شود، به این یقین رسیده اند که او به دنبال "ماله"کشی روی ابهامات و تخلفات احتمالی است و همزمان به صداقت کریمی ایمان دارند.

بازیکن محبوب ایران و ایران زمین، پاس گل طلایی را در لحظه آخر می دهد تا این بار مردم خود گل بزنند و عادل فردوسی پور! "ما سوپرمن نیستیم"، "ما نهاد قضایی نیستیم!"، "مردم خود قضاوت کنند!" و چه زیبا در ساعات گذشته مردم ایران از اصحاب رسانه گرفته تا کسبه و اهل کوچه و بازار از صداقت و حقانیت کریمی می گویند.

علی کریمی، علی پروین، خداداد عزیزی، علی دایی، مهدی مهدوی کیا و بسیاری از اسطوره های امروز معتقد به فساد در مدیریت فوتبال کشور هستند و امید است وزارت ورزش و نهادهای نظارتی و قضایی از جمله مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه با ورود به تاریک خانه مدیریت فوتبال، این ورزش محبوب کشور را از لوث ناپاکی و ناپاکان بپیرایند!

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: