کد خبر: ۱۹۸۶۹
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۶:۴۴

در حالی که در فاصله سالهای 76 تا 78 قیمت دلار آزاد از رشد 400تومانی و در فاصله اول آذر 90 تا 12 دی سال جاری یعنی کمتر از 45 روز نرخ برابر دلار در برابر ریال بیش از 500 تومان افزایش داشته است، یادداشت نویس «خبرآن‌لاین» دولت احمدی نژاد را در کنترل بازار ارز موفق تر دانسته است! و می نویسد:  «اگر نرخ دلار طی یک سال و نیم آینده در محدوده 1600 تومان حفظ شود، رکورد بیشترین تلاش برای حفظ ارزش پول ملی نصیب دولت محمود احمدی نژاد می شود.»

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اعتدال(www.etedaal.ir) «علی حق» در ادامه یادداشت خود به مقایسه رشد نسبی نرخ ارز دو دوره اصلاحات و احمدی نژاد، می‌پردازد و می‌نویسد: با جهش امروز نرخ دلار در بازار آزاد تا 1700 تومان، بیش از یکسال، پیش از پایان کار دولت دوم محمود احمدی نژاد، میزان افت ارزش پول ملی طی دو دولت او با دوره هشت ساله ریاست جمهوری محمد خاتمی تقریبا برابر شد.

 

یعنی طی دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی رشد قیمت دلار در بازار آزاد حدود 82 درصد بوده و طی دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد حدود 88 درصد. با این تفاوت که هنوز برای هشت ساله شدن رییس جمهوری احمدی نژاد زمان باقی است و مشخص نیست در این مدت افت ارزش ریال ادامه خواهد داشت یا این که دولت دهم با کاهش نرخ دلار افتخار حفظ ارزش پول ملی را در مقایسه با دولت های پس از انقلاب به نام خود ثبت خواهد کرد.

 

چرا که طی دوران جنگ، نرخ آزاد دلار 255 درصد و طی دو دولت هاشمی رفسنجانی این نرخ 270 درصد رشد داشته است.

 

 

 

 

نگارنده بدون در نظر گرفتن اختلاف بین شیب افزایش قیمت دلار در دو دوره فوق الذکر و بدون در نظر گرفتن افزایش 55 درصدی قیمت دلار آزاد در مدت کمی بیش از یک ماه می نویسد: بنابراین دولت دهم این شانس را دارد که با حفظ نرخ دلار توسط سیاست های پولی بانک مرکزی، در محدوده 1600 تومان آن هم طی تنها یک سال و نیم آینده، عنوان بیشترین اهتمام برای حفظ ارزش ریال را در مقایسه با سایر دولت ها، برای محمود احمدی نژاد رقم بزند.

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۳
0
0
درهیچ دوره ای دولت طلا ها وارز این گونه به حراج نگذاشت ؟
والله
|
United States
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۴
0
0
تلاش نکنید این دو دولت را مقایسه کنید، خاتمی کجا و این .... کجا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۴
0
0
بیخود ..... را توجیح نکن ملت دارند له می شوند شما بفکر خراب کردن خاتمی هستید بابا چه رویی تو داری ؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۱
0
0
دلار 4 هزار تومان
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
0
0
نوسان قیمت دلار علتهای مختلف دارد. آنچه یقینی است این است که دوران امدی نژاد ذخیره ارزی خالی شد یعنی به نوعی تقاضای ارز با خرج کرد از ذخیره ارزی پاسخ داده شد نه با انجام صادرات و یا غیره....
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ