کد خبر: ۱۹۸۶۸۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
همچنان تعداد گردشگران ایرانی سفر کرده به ترکیه در حال افزایش است. این گزارش افزوده است که به احتمال زیادی برای تعطیلات نوروز حجم سفر ایرانیان به ترکیه افزایش چشمگیری خواهد یافت.
براساس گزارش تازه‌ای که توسط انجمن هتلداران ترکیه (TUROB) منتشر شده است، حدود ۲.۵ میلیون گردشگر ایرانی در سال ۲۰۱۷ میلادی از ترکیه بازدید کرده‌اند و این کشور مقصد اصلی خارجی برای گردشگران ایرانی بوده است. 

به گزارش اعتدال، روزنامه «حریت» با انتشار این خبر اشاره می‌کند که همچنان تعداد گردشگران ایرانی سفر کرده به ترکیه در حال افزایش است. این گزارش افزوده است که به احتمال زیادی برای تعطیلات نوروز حجم سفر ایرانیان به ترکیه افزایش چشمگیری خواهد یافت. 

پس از ترکیه، عراق، امارات و ارمنستان محبوب‌ترین کشورها برای سفر ایرانیان بوده‌اند. در سال ۲۰۱۶، میلادی، ۱.۷ میلیون گردشگر ایرانی در ترکیه تعطیلات خود را سپری کردند. 

این گزارش اشاره می‌کند که ایرانی‌ها به طور متوسط شش شب در ترکیه می‌مانند و در حدود هزار دلار به‌ازای هر نفر پول خرج می‌کنند. این در حالیست که توریست‌های خارجی از دیگر کشورها به طور میانگین نفری ۶۳۰ دلار پول خرج کرده‌اند.

بزرگترین شهرهای ترکیه از جمله استانبول و پس از آن وان و انتالیا محبوب‌ترین مقاصد تفریحی ایرانیان در ترکیه هستند. ایرانی‌ها همچنین برای خرید و کسب ‌کار نیز به ترکیه می‌روند. 

بدان خاطر که سیستم بانکی ایران به طور کامل با ترکیه سازگار نیست این عامل یکی از دلایلی است که برخی از ایرانیان را از سفر به ترکیه باز می‌دارد. 

این روزنامه می‌‌افزاید: «از آنجایی که کارت‌های اعتباری بین‌المللی در ایران استفاده نمی‌شوند، گردشگران ایرانی مجبور هستند مقادیر قابل توجهی پول نقد با خود حمل کنند. در این گزارش پیشنهاد شده که برای این کار تمهیداتی اندیشیده شود تا ایرانیان با جایگزین کردن کارت بتوانند پرداخت‌های خود رادر ترکیه راحت‌تر انجام دهند». 

تعداد گردشگران خارجی در ترکیه به ۳۲.۴ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است که رشدی ۲۷.۸ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. گردشگران روس اصلی‌ترین توریست‌های بازار گردشگری ترکیه در سال ۲۰۱۷ میلادی را تشکیل می‌دادند و ۱۴.۶ درصد از سهم کل گردشگری ترکیه را شامل می‌شوند. پس از روسیه، آلمان با ۳.۶ میلیون بازدیدکننده ۱۱.۱ درصد از سهم کل گردشگری ترکیه را تشکیل داده و ایران سومین بازار برای بخش گردشگری ترکیه بوده است چرا که ۲.۵ میلیون ایرانی در سال گذشته از ترکیه بازدید کردند. ایران در مجموع ۷.۷ درصد از سهم گردشگری ترکیه را از آن خود کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری