کد خبر: ۱۹۸۶۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۸
امروز یکشنبه ۲۲ بهمن ماه؛ مردم ایران اسلامی علاوه بر تهران در بیش از هزار شهرستان،‌ شهر و بخش و همچنین در بیش از ۴ هزار روستا با حضور در خیابان‌های سراسر کشور سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند.
مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش اعتدال، در طلیعه فجر چهلم انقلاب؛ راهپیمایی بزرگ مردم ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور از ساعاتی قبل در حال برگزاری است.

 امروز یکشنبه ۲۲ بهمن ماه؛ مردم ایران اسلامی علاوه بر تهران در بیش از هزار شهرستان،‌ شهر و بخش و همچنین در بیش از ۴ هزار روستا با حضور در خیابان‌های سراسر کشور سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و طلیعه فجر چهلم انقلاب خود را جشن گرفتند.

بیش از ۶ هزار عکاس، خبرنگار و فیلمبردار داخلی و خارجی و ۲۵۰ خبرنگار خارجی جشن ملی مردم ایران را پوشش می دهند.

در تهران از ساعت ۹ صبح و از مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی به سوی میعادگاه میدان آزادی در حالی‌ ادامه دارد که ساعتی پیش از شروع رسمی راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن،  مردم پایتخت در خیابان‌های تهران حضور یافته‌ بودند.

مردم از مسیرهای تعیین شده به سمت میدان آزادی حرکت می کنند و این مراسم در تهران در میدان آزادی و با سخنرانی رئیس‌جمهور و قرائت قطع‌نامه سراسری ادامه خواهد یافت.

مراسم گلباران مردم توسط بالگردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در پایان مراسم انجام می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی سخنران مراسم ۲۲ بهمن امسال است.

مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی امروز به شرح زیر است:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین(علیه‌السلام)، میدان امام حسین(علیه‌السلام)، ،،خیابان انقلاب، خیابان آزادی،میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۵: مسجد الجواد، میدان هفتم تیر، خیابان شهید آیت‌الله دکتر مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر، خیابان کارگر شمالی، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان بزرگ‌ آزادی

مسیر شماره ۷: مسجد المهدی، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۸: مسجد حضرت ابوالفضل، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان بزرگ آزادی

مسیر شماره ۹: مسجد جامع امام سجاد، خیابان آیت‌الله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ‌ آزادی

مسیر شماره ۱۰: مسجد امام صادق، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی

***

حضور ظریف در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با تقدیر از حضور با شکوه مردم در این راهپیمایی تاکید کرد: ما امنیت خود را مدیون مردم و حضور آنها در صحنه هستیم.

محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران در بخشی از صبحت‌های خود تصریح کرد: حتما در بین مردم برخی از دلخوری‌ها و ناراحتی ها وجود دارد،  مطالبات به حقی دارند که بعضا ناشی از کمبودها و مشکلات موجود در کشور است و این وظیفه همه مسولان کشور است که به مطالبات به حق مردم به عنوان بزرگترین سرمایه راهبردی نظام  توجه داشته باشند.

وی با اشاره به خرید گسترده تسلیحات از سوی برخی کشورهای منطقه از قدرت‌های بزرگ در راستای تامین امنی‌تشان ادامه داد: ما کشورمان همچون برخی کشورهای منطقه نیست که بقا و امنیتش وابسته به خرید تسلیحات از خارج از کشور باشد.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: امنیت ایران وابسته به حضور مردم در صحنه است، بنابراین باید توجه جدی به مطالبات و حقوق این مردم داشته باشیم و اینها برای جمهوری اسلامی ایران ارزشی راهبردی محسوب می شوند و در همین چارچوب همانطور که اشاره کردم باید به این خواسته ها و مطالبات توجه ویژه ای داشت.


حضور رییس شورای شهر در راهپیمایی ۲۲ بهمن

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه امیدواریم هر روز کارآمدی نظام مانند مشروعیت آن بیشتر شود، گفت: صحبت‌های مسئولان باید امیدوارکننده باشد.

 محسن هاشمی در حاشیه مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن با بیان اینکه مردم ایران بدون نگاه به مسائل سیاسی و اختلاف‌ نظرها در این مراسم شرکت می‌کنند، اظهار کرد: این حضور پیامی به دنیا دارد مبنی بر این‌که جمهوری اسلامی توانسته است ،استقلال خود را حفظ کند و حتی یک نفر در خارج از کشور نمی‌تواند تصور کند که در سیاست‌های نظام دخالت کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به طور متوسط هر سال یک بار انتخابات برگزار شده است و مردم سرنوشت خود را با تعیین مسئولین انتخاب کرده‌اند، تصریح کرد: من امیدوارم کارآمدی نظام هر روز مانند مشروعیت آن بیشتر شود تا مردم احساس کنند مسئولان می‌توانند مشکلات را حل کنند. البته صحبت‌های مسئولین نیز امیدوارکننده باشد تا این امید به مردم داده شود که مسئولان درد مردم را شنیده و برای حل آن تلاش می‌کنند.


شمخانی: آمریکا راهی جز تعهد به برجام ندارد/سوریه معادله یک طرفه بزن در رو را تغییر داد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا و کشورهای دیگر هیچ راهی ندارند جز اینکه به سندی که در رابطه با برجام پذیرفته اند، متعهد باشند و جمهوری اسلامی قطعا یک خط اضافه یا کم کردن از این سند را نخواهد پذیرفت.

دریابان علی شمخانی با حضور در جمع راهپیمایان تهرانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران درباره تلاش آمریکا برای اصلاح برجام و تشکیل کارگروه اصلاح برجام با سه کشور اروپایی اظهار کرد: روزی که مقرر شد مذاکره‌ای پیرامون توان صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران انجام شود، شرط ورود ایران به مذاکرات پذیرش غنی‌سازی ایران بود. در مقابل آنها خود را در برابر دو وضعیت دیدند؛ اول آنکه به ایران حمله کنند اما دیدند که سودی ندارد وشکست خواهد خورد . وضعیت دوم ادامه تحریمها بود و دیدند با وجود استمرار تحریم توان هسته‌ای ایران رو به گسترش است و راه سوم که وجود داشت مذاکره بود و آمدند و مذاکره کردند به این شرط که توان هسته‌ای ایران را به رسمیت بشناسند.

وی ادامه داد: امروز هم همین وضعیت است هیچ چاره‌ای غیر از این ندارند که به سندی که پذیرفته‌اند پایبند باشند.

شمخانی تاکید کرد: ایران نه برمبنای گزارش‌های خود بلکه بر مبنای گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا به حال ۹ بار تابعیت خود را نسبت به توافق اعلام کرده است. اگر کسی بخواهد خطی بر این سند اضافه کند و یا از آن کم کند و به نص آن اضافه کند، به طور قطع جمهوری اسلامی نخواهد پذیرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره حمله رژیم صهیونیستی به سوریه گفت: این یک ظلم آشکار است که به مردم سوریه وارد کرده است و سوریه هم تصمیم گرفت معادله یک طرفه بزن در رو را تغییر دهد و یک حادثه جاویدی را در منطقه رقم بزند که منجر به شادی و پخش شیرینی در بین مردم سوریه شد و جا دارد به مردم سوریه این مقاومت را تبریک بگوییم.

هاشمی: یقینا صدای مردم توسط دولتمردان شنیده می شود

قائم مقام وزیر کشور با تاکید بر لزوم توجه دولت و حاکمیت به مشکلات مردم خاطر نشان کرد: یقینا صدای مردم توسط دولتمردان شنیده می شود.

سید حسین هاشمی قائم مقام وزیرکشور در مراسم راهپیمایی سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران  با  اشاره به حضور پرشور وهمیشگی مردم در مراسم‌های ملی خاطر نشان کرد: مردم همواره در تمام مراسم‌های ملی از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات‌ها در صحنه بوده‌اند و حرف اول را آنها بر زبان آوردند.

وی با اشاره به پیام حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: با حضور مردم در صحنه راهپیمایی‌ها توطئه‌هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی می شود خنثی خواهد شد.

قائم مقام موزیر کشور تصریح کرد: وظیفه مسئولان در مقابل این حضور مردم، خدمت صادقانه و بی‌منت به آنها است.

هاشمی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه آیا دولتمردان صدای مطالبات مردم و مشکلات آنها به ویژه در بخش اقتصادی را می شنوند، خاطر نشان کرد: وظیفه حاکمیت است که صدای مردم را بشنود و پاسخگوی مشکلات آنها باشد. در همین راستا دولت نیز به عنوان بخشی از حاکیت باید تمام مشکلات مردم را بشنود و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد، آنها را برطرف کند.

وی تاکید کرد: یقینا صدای مطالبات مردم و همچنین خواسته‌های آنها از سوی دولتمردان شنیده خواهد شد.

رئیس‌جمهور به جمع راهپیمایان تهرانی پیوست/ باید بیش از همیشه خودمان را برای خدمت به مردم آماده کنیم

رئیس جمهور با تقدیر از حضور باشکوه‌تر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در سراسر کشور، تصریح کرد: این حضور پرشور و باشکوه ،پاسخی به توطئه‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران و تحرکات صهیونیست‌ها در منطقه و اعلام وحدت و یکپارچگی ایرانیان و عهد و پیمان با امام راحل برای ادامه راه و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم تهران و در جمع خبرنگاران، گفت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید بیش از همیشه خودمان را برای خدمت به مردم آماده کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سال پیش رو سال موفقیت‌ها، افتتاح‌ها و شادمانی و سرور خواهد بود، اظهار داشت: در سال آینده باید همه بخش‌های کشور اعم از دانشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، سینماها، مملو از نشاط و موفقیت‌های بزرگ باشد و این موفقیت‌ها را بایستی به خوبی به رخ بدخواهان خود بکشیم.

دکتر روحانی اضافه کرد: دولت بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و مردم عزیز ایران اسلامی پیمان می‌بندد که به آرمان‌ها و مسیر انقلاب اسلامی و امام راحل، وفادار باشد.

جهانگیری: ترامپ و دیگران بدانند با یک ملت بزرگ و انقلابی سروکار دارند

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی‌ تاکید کرد: این حضور برای استمرار حرکت انقلاب بسیار کارساز است و نشان می‌دهد که مسئولان کشور باید با اقدامات بیشتر و تلاش‌های گسترده‌تر در جهت رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

 اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در راهپیمایی سی و نهمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی  با اشاره به زمان شناسی مردم ایران خاطر نشان کرد: مردم ایران مردمی زمان‌شناس هستند که شرایط فعلی کشور و انقلاب و هم شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی را درک می‌کنند.

وی گفت: پیام حضور پرشور و مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی امسال این است که پای نظام و انقلابشان و همچنین آرمان‌هایی که امام خمینی (ره) برای انقلاب اسلامی ترسیم کرده‌اند، ایستاده‌اند و از آن دفاع می‌کنند.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن برای استمرار حرکت انقلاب اسلامی بسیار کارساز است و نشان می‌دهد که مسئولان کشور باید با اقدامات بیشتر و تلاش‌های گسترده‌تری برای رفع مشکلات مردم حرکت کنند.

جهانگیری با بیان اینکه پیام حضور مردم در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به دنیا این است که پای نظامشان ایستاده‌اند، تصریح کرد: تمام قدرت‌های دنیا اعم از ترامپ و دیگران باید بدانند که با یک ملت بزرگ و انقلابی سروکار دارند که از آرمان‌های انقلابشان به شدت حفاظت و در مسیر تحقق آنها حرکت می کنند.

نوبخت:ایران نقطه ثبات منطقه است

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران نقطه ثبات منطقه است، تصریح کرد: همان کشوری که صدام از آن به ما حمله کرد امروز شاهد هستیم بقای آن کشور به مدیریت و سرداری یکی از سرداران ایران اسلامی وابسته و امنیتش برقرار است.

محمد باقر نوبخت در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن بندرعباس، افزود: دهه فجر امسال مصادف با حزن شیعیان در ایام فاطمیه است و در ابتدا به مردم متدین و اهل بیت دوست هرمزگان این ایام راتسلیت می گویم.

وی با تبریک روز ۲۲ بهمن روز خجسته تاریخ ایران، تصریح کرد: از دوران کودکی به استان هرمزگان عشق می ورزیدم و به دنبال فرصتی بودم که همواره از مهمان نوازی و خونگرمی مردم استان تقدیر کنم و با وجود دعوت از سوی استان آذرباییجان شرقی به دعوت مردم هرمزگان جهت حضور در مراسم روز ۲۲ بهمن لبیک گفتم و به بندرعباس آمدم.

نوبخت با اشاره به اینکه چهلمین سال از انقلاب اسلامی را امروز آغاز کردیم و با وجود تمام مشکلاتی از قبیل وجود سه میلیون بیکار در کشور و تنگی معیشت برخی از شهروندان، آنچه همچانان استوار پابرجاست نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: در نیمه قرن بیستم انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت، در شرایطی که تفکر کمونیسم از یک سو و لیبرال دمکوراسی از سوی دیگر حاکم بر جهان بود و در آن زمان هر کشوری اقدامی می کرد یا از سوی آمریکا یا شوروی علیه کشور دیگر حمایت می شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه این قدرت ها تلاش می کردند از طریق کودتا کشورها را تحت سلطه خود در بیاورند، اضافه کرد: در چنین شرایطی خبر بردند که یک روحانی، یک سید و یک مرجع متفاوت از آن دو  سخن از یک شیوه دیگری از حکومت و دولت تحت عنوان اسلام و جمهوری اسلامی می‌گوید.

نوبخت ادامه داد: برخلاف گذشته که یا آمریکا به کشوری کمک می کرد علیه شوروی و یا شوروی علیه آمریکا، هر دو قدرت علیه امام خمینی(ره) برخاستند و تلاش داشتند امام راحل به کشور بازنگردد، حکومتی تشکیل نشود اما امام خمینی(ره) آمد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه امام راحل تا از صندوق رأی مردم نظام جمهوری اسلامی ایران بیرون نیامد حکومتی تشکیل نداد بلکه اتکایش به خواست و انتخاب مردم بود، عنوان کرد: هنوز مدتی از تشکیل نظام نگذشته بود که دنیا دست به ترورهای هوشمندانه در کشور زد و یکسال و نیم در این شرایط ترورها گذشت و جنگی بزرگ بر انقلاب اسلامی نوپا تحمیل کردند تا مغزهای انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

وی اضافه کرد: سلام بر شهیدان، رزمندگان،سپاهیان، بسیجیان و مردم ولایتمدار که در این جنگ نابرابر مقاومت کردند اما در تیرماه سال ۶۰ دشمن بازهم موج دوم ترور را آغاز کرد و آن ها پس از مغزها به دنبال زبان انقلاب اسلامی بودند.

نوبخت وحدت آحاد ملت ایران را رمز پیروزی انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: هر موقع جدایی و اختلاف در بین مسئولین رخ داد، دشمنان به دنبال روزنه و نفوذ بودند اما هیچگاه موفق نبودند.

وی با بیان اینکه پس از مغزها، زبان ها این بار به سراغ ترور دست های انقلاب اسلامی "شهید رجایی و باهنر" رفتند، افزود: آن ها به این موضوع هم بسنده نکرده و در خیابان ها و کوچه ها، جوی های خون راه انداختند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران نقطه ثبات منطقه است، تصریح کرد: همان کشوری که صدام از آن به ما حمله کرد امروز شاهد هستیم بقای آن کشور به مدیریت و سرداری یکی از سرداران ایران اسلامی وابسته و امنیتش برقرار است.

وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس با سختی های زیاد مقاومت کردیم و چه سختی هایی که بر مردم ایران اسلامی گذشت، اظهار کرد: اکنون بسیاری به جمهوری اسلامی ایران ایمان دارند و معتقدند تنها نظام مستقل جهان، ایران اسلامی است که مردمش به رهبر معظم خود عاشقانه عشق می ورزند و همواره به ندای او لبیک گفته اند و تمام قد پشتیبانش هستند.

نوبخت با اشاره به اینکه به رغم تمامی مشکلات این سال ها ملت دست از حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران برنداشت، اضافه کرد: پس از جنگ برای انتقام از ملت ایران که پس از ویرانی بمب ها به دنبال سازندگی کشورش بود، تحریم های ناجوانمردانه روا داشتند و به بهانه برخورداری مردم از انرژی هسته ای علاوه بر تحریم اقتصادی، تحریم های هوشمندانه دیگری بر جمهوری اسلامی ایران وارد کردند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه صندوق بین المللی پول، جمهوری اسلامی ایران را هجدهمین قدرت اقتصادی جهان دانست ، عنوان کرد: با تمامی تلاشی که دشمنان از خود نشان دادند، بازهم نتوانستند راه به جایی ببرند و اکنون جمهوری اسلامی ایران با اقتدار به حرکت خود ادامه می دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز این ملت، جمهوری اسلامی ایران را در جهان سرفراز کرد، ادامه داد: براساس اطلاعات مستخرج از پایگاه استنادی ISI در بین قدرت های بزرگ تولید علم در جهان، جمهوری اسلامی ایران در رتبه نوزدهم و در منطقه در رتبه اول قرار دارد و این چیزی جز قدرت و ایستادگی و تلاش ملت ایران نبوده است.

نوبخت با بیان اینکه آمریکا جنایتکاری است که در همین خلیج فارس جوانان و کودکان مان را پر پر کرد، افزود: آمریکایی ها در آخرین گزارش جهانی خود در هشت آیتم و مولفه های مختلف، جمهوری اسلامی ایران را چهاردهمین قدرت بزرگ جهان و در منطقه در رتبه نخست برشمردند و این موضوع جز با پایمردی مردم و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری محقق نمی شد.

وی در پایان گفت: به طور حتم و در سایه رهبری مقام معظم رهبری و ایستادگی ملت ایران موفق خواهیم شد که انقلاب اسلامی را به صاحب اصلی اش حضرت مهدی موعود(عج) تقدیم کنیم و همانطور که از تمامی گردنه ها عبور کردیم بازهم عبور خواهیم کرد.

لاریجانی: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امنیت‌ساز است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بسیار ذی قیمت و امنیت ساز است.

علی لاریجانی که به شیراز سفر کرده است، پس از حضور در راهپیمایی به مناسبت بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حضور گسترده مردم در راهمپیمایی نشان می‌دهد که مردم این انقلاب را از خود می‌دانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اساس انقلاب بر این است که مردم تحولی را در ساختار اداره کشور به وجود آوردند، بیان کرد: این انقلاب توفنده بود و مردم همچنان پیگیر اهداف انقلاب هستند که این موضوع نشان می‌دهد که باید تلاش برای خدمتگزاری به مردم را افزون کرد.

لاریجانی گفت: همه باید درک کنند که این حضور مردم بسیار ذی قیمت و امنیت‌ساز است که سبب استواری انقلاب می‌شود.


آملی‌لاریجانی: ملت ایران یک‌بار دیگر اقتدار ملی را به نمایش گذاشتند

رییس قوه قضاییه گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضمن نمایش اقتدار جمهوری اسلامی به همه جهانیان پاسخ محکمی به همه توطئه‌های دشمنان در طول سال‌های گذشته بوده است و هر ساله این اثر مهم بر راهپیمایی ۲۲ بهمن مترتب است.

آیت الله آملی لاریجانی در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران گفت: خداوند را شاکریم که امروز هم همچون سالهای گذشته مردم با حضور گسترده و باشکوهشان در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکبار دیگر اقتدار ملی این کشور را نمایش دادند.

وی با بیان اینکه حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ قاطع و مسلم و قطعی به یاوه گویی های دشمنانی است که می خواهند تفرقه افکنی کنند، ادامه داد: مردم با هر عقیده ای در این راهپیمایی شرکت می کنند و یکپارچگی و وحدت و انسجام خود را به نمایش می گذارند.

وی افزود: مردم پای ارزش های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا به همه دنیا اعلام می کنند که ما ارزش های انقلاب را رها نکرده ایم و بر خط ولایت رهبری و جمهوری اسلامی که رو به کمال می رود، به رغم همه فشارها و تحریم ها ایستاده ایم و مقابله می کنیم.

رییس قوه قضاییه افزود: مردم عزیز ما و همه مسئولین باید بدانند تا زمانی که وحدت و یکپارچگی، ایمان و اتکای به خداوند وجود داشته باشد قطعا پروردگار متعال این مردم را رها نخواهد کرد و آنها را به عزتی که از عزت خودش است می رساند.

وی در پاسخ به این سوال که حدود ۴۰ سال است که مقامات آمریکایی و رژیم غاصب صهیونیستی طلبکارانه با مردم فهیم ایران صحبت می کنند، حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن چه پیامی دارد؟ گفت: بهترین پیام همین حضور یکپارچه مردم است که نشان می دهد مردم وحدت دارند و این فشارها که برای ایجاد انشقاق در میان مردم است هیچ اثری ندارد و اقتدار ملی ما روز به روز بهتر و تقویت می شود و در صحنه بین المللی نیز قدرت جمهوری اسلامی ایران قابل انکار نیست.

آملی لاریجانی افزود: این همه اعتنایی که رئیس جمهور آمریکا و اذنابش در منطقه نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارند ناشی از همین اقتدار است و مردم نشان دادند در صحنه حاضر هستند و بصیرت دارند و دشمن را از خودی تشخیص می دهند؛ لذا با وجود مشکلاتی که مسوولان موظف هستند آن را برطرف کنند مردم در صحنه حضور دارند و از ارزش ها، استقلال و کیان ملت دفاع و از خط ولایت و رهبری حمایت می کنند و این بهترین پاسخ به یاوه گویی های سلطه جهانی است.

قاسم سلیمانی: رشد امروز ایران در همه ابعاد باعث شگفتی همه است

فرمانده سپاه قدس در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب در کرمان گفت:کسانی که فکر می‌کنند برای اداره کشور باید با امریکا همراه و متحد شد به سرنوشت کشورهایی بنگرند که هم پیمان امریکا شده‌اند اما در فقر شدید و با سرنوشت تیره بسر می‌برند.

سردار حاج قاسم سلیمانی با بیان اینکه امام اول کاری که کردند سیلی زدن به ترس بود، افزود: حرف امام همیشه "خدا" بود و  این رمز موفقیت امام بود. اگر خدا و اسلام خواهی امام را از جامعه بگیریم و از قدرتهای مادی هراسیدیم کشور و همه  اقشار جامعه اسیب می بینند.  

سلیمانی بیان کرد: ان چیزی که به کشور قدرت داده اسلام بوده است. ایران در ادوار مختلف تاریخی بود اما قدرت و عزت امروز را نداشت. قدرت امروز  ایران ناشی از اتکا به اسلام ناب محمدی است.

وی افزود: رشد امروز ایران در همه ابعاد، باعث شگفتی ناظران منصف و واقع بین داخلی و خارجی است و انها متحیرند که با این همه تحریم، این پیشرفت ها چگونه حاصل شده است.

سلیمانی گفت: امروز مردم  مسئولانی که قرار است کشور را اداره کنند آزادانه و آگاهانه انتخاب میکنند. این نحوه حاکمیت مردمی در منطقه ما بی نظیر است.

وی بیان کرد: کسانی که فکر می‌کنند برای اداره کشور باید با امریکا همراه و متحد شد به سرنوشت کشورهایی بنگرند که هم پیمان امریکا شده‌اند اما در فقر شدید و با سرنوشت تیره بسر می‌برند.

فرمانده سپاه قدس اظهار کرد: کسانی که مدعی ضرورت ارتباط داشتن با امریکا برای حل مشکلات هستند بگویند امریکا در ۵۰ سالی که بر ایران تسلط داشت و منافع کشور را می برد کدام بنا و  راه و زیرساخت را برای رفاه مردم ایران ایجاد کرد؟

وی بیان کرد: دشمنان به پیروزی ایران اذعان دارند اما برای انحراف افکار عمومی جهان به دروغ تبلیغ میکنند ایران منطقه را بلعیده است. ایران در واقع در جان و قلب مردم منطقه نفوذ کرده است.

سلیمانی گفت: ملت ایران، ابراهیم وار از درون اتش های برافروخته شده به دست دشمنان به سلامتی گذشته است. چون ابراهیم وار اعتقاد به حق دارد و خداطلب است.

فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: برخی از کسانی که ادعای پیروی از خط امام دارند به جای نوشتن نامه سرگشاده و انتقادامیز به بیگانگان و دشمنان و بدخواهان به ولی فقیه زمانه خود نامه می نویسند. این معنی پیروی از خط امام است؟  

وی افزود: این غلط است که برخی پای سفره  نظامی باشند که خون ۲۰۰ هزار شهید پای ان ریخته شده است اما پز اپوزیسیونی بدهند.

سلیمانی افزود: اگر ما تعلقات را زیر پا گذاشتیم مانند شهدا میتوانیم به کشور خدمت کنیم. اما اگر تعلقات شخصی، گروهی و جناحی داشتیم قادر به خدمت به مردم نیستیم.

ناطق نوری: مردم از تهدیدهای بیرونی نمی هراسند

علی اکبر ناطق نوری با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به تهدیدهای آمریکا و اسرائیل اظهار کرد: تهدید امریکا تهدید تازه ای نیست، از ابتدای پیروزی انقلاب امریکایی ها ما را تهدید کردند؛ با هلیکوپترها، هواپیماها، با حرکتشان در طبس آمدند و مفتضحانه خداوند عنایت کرد و شکست خوردند.

وی ادامه داد:جنگ را به ما تحمیل کردند و آمریکا در راس همه قدرت های استکباری بود. در این حال ملت ما هوشیار بودند. تازه به پیروزی رسیده بودیم، ولی همین مردم و ملت در مقابل همه قدرت‌های استکباری ایستادند تا خاکی از کشورمان داده نشود، مردانه ایستادند و از کشور دفاع کردند.

ناطق نوری سپس گفت: اسرائیل که خودش را برای ما تهدید می دانست و ما را تهدید می‌کرد همین دیروز اف ۱۶ شان توسط سوری ها ساقط شد و با یک سقوط هواپیما به هم ریختند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: حرف های اسرائیلی های و آمریکاییها تهدید نیست، بلکه این نوع تهدیدها سبب انسجام بیشتر مردم می‌شود . من هر سال در راهپیمایی شرکت می‌کنم، امسال انسجام و حضور پرشور بیشتری را شاهدیم. حضوری توام با شعور و پر نشاط. این حضور پاسخ همان تهدیدهایی است که کردند ؛ تهدیدها ملت ما را بیشتر منسجم می کنند .

وی تاکید کرد: امیدواریم مسئولان قوای سه گانه منسجم تر و متحدتر با هم و با همدلی شان مشکلات مردم را بتوانند حل کنند؛ چرا که مردم ما از تهدیدهای بیرونی نگران نیستند آن چیزی که مردم ما را نگران می کند، تبعیض ها قانون شکنی ها و بی قانونی ها است.

ناطق نوری در تشریح این گفته، یادآور شد: حرفهایی که گاهی مسئولین نسبت به هم می‌زنند دل مردم را خالی می‌کند، اگر مسئولان کشور حرکت ملت را داشته باشند ملت ما همیشه در صحنه بوده اند و خواهند بود.

نجفی: ارائه خدمات شهرنشینی و مدیریت شهری بعد از پیروزی انقلاب چشمگیر بوده است

شهردار تهران با اشاره به تغییر نسبت جمعیتی از روستانشین به شهرنشین در طول انقلاب اسلامی ایران گفت: خدماتی که در شهرهای کشور ظرف دوران انقلاب اسلامی ایران ارائه شده، بسیار چشمگیر بوده است.

محمدعلی نجفی، در تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران ظرف 39 سال گذشته در حوزه مدیریت شهری گفت: جمعیت شهری کشور در طول 39 سال پس از انقلاب افزایش چشمگیری یافته است. به شکلی که ترکیب جمعیتی بین شهرها و روستاهای ما به کلی برعکس شده است.

وی افزود: در ابتدای انقلاب اسلامی ایران کمتر از 40 درصد جمعیت کشور شهر نشین بود و بیش از 60 درصد آن روستانشین بودند. این در حالیست که امروز این نسبت کاملا برعکس شده و حدود 73 درصد جمعیت کشور را شهرنشینان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: بی تردید اداره این مجموعه جمعیتی در شهرها کار ساده‌ای نیست و زمانی که منطقه‌ای از روستا به شهر تبدیل می‌شود و یا شهری گسترش پیدا می‌کند با خود مسائل مختلف توسعه‌ای را به همراه دارد. بنابراین تصور می‌کنم در سال‌های پس از انقلاب اسلامی ایران، قطعا خدماتی که در شهرها ارائه شده بسیار گسترده بوده، خدماتی که در حوزه‌های مختلفی همچون گازرسانی، برق رسانی و آب رسانی به شهروندان ارائه شده است.

نجفی تاکید کرد: امروز بسیاری از شهرهای ما دارای سیستم شبکه فاضلاب شهری است. هر چند که شبکه فاضلاب شهری تهران هنوز کامل نشده اما خدماتی که در دوران پس از انقلاب اسلامی ایران در شهرها ارائه شده است بسیار گسترده بوده است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه امروز جوانان و نوجوانان کشور در حوزه اجتماعی و فرهنگی پیشرفت چشمگیری داشته‌اند افزود: امروز مشاهده می‌کنیم که سطح تحصیلات در کشور افزایش پیدا کرده و میزان بسیاری از این افزایش مدیون خدماتی است که در شهرها ارائه شده است. امروز از اقصی نقاط کشور حتی روستاها هر فردی که استعداد تحصیلات داشته باشد در هر سطحی حتی دکتری می‌تواند به راحتی از امکانات شهرها استفاده کند و ادامه تحصیل دهد.

وی تاکید کرد: قطعا خدماتی که انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مدیریت شهری و شهرنشینی ارائه کرده قابل توجه بوده و بنده کمتر کشوری را سراغ دارم که جمعیت شهرنشینش در یک فاصله زمانی کمتر از 40 سال به این میزان افزایش یافته باشد و به تبع آن توان خدمات رسانی را در خودش تا این میزان افزایش داده باشد.

ربیعی: اشاعه ناامیدی، خیانت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این که اشاعه ناامیدی، بزرگترین خیانت در کشوراست گفت: حضور باشکوه مردم تو دهنی محکم به دشمنان اسلام است.

 علی ربیعی در راهپیمایی 22 بهمن در جمع مردم ساری اظهار کرد: ما در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی هستیم  اما عده‌ای بی شرمانه می گویند نباید جشن 40 سالگی انقلاب را گرفت اما حضور حماسی در 22 بهمن، تودهنی به دشمنانی است که فکر می کنند ارتباط بین نسلی با انقلاب حذف شده است.

وی افزود: مسیر ما در انقلاب مسیر و حرکت اصلی و درست بوده است اما برخی ها می خواهند نشان دهند که انقلاب پروژه بوده است درحالی که انقلاب اسلامی یک سنت و حرکت است زیرا براساس قوانین طبیعی ادامه حضور رژیم شاه دیگر ممکن نبود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  خاطرنشان کرد: غم و رنج مردم را درک می کنیم و صورت مسئله ای را پاک نمی‌کنیم  اما پخش ناامیدی، بزرگترین خیانت در کشور است.

ربیعی تصریح کرد: همه چیز برای جهش بزرگ آماده است؛ ما  رژیم مستبد خونخوار را در زمانی که هیچ حزبی وجود نداشت شکست دادیم، امروزه این مردم هستند که به مسئولیت های بزرگ دست پیدا کردند.

وی افزود: امروز ما شخصیت جهانی پیدا کرده‌ایم  و با کمک هم در سایه عقلانیت، سختکوشی و مدارا قادر به حل مسائل خواهیم بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  یادآور شد: امروز اقتصاد کوچک شده واقعیت است و نمی‌خواهیم آن را کتمان کنیم؛ در سال‌های گذشته انرژی ما تخلیه شد و گرنه انقلاب می‌توانست به قطب صنعتی در تمام منطقه باشد.

وی گفت: تحریم تاثیر داشت و می‌توانست پول‌هایی وارد کشور شود اما ما می‌خواهیم رو پای خود بایستیم.

ربیعی تصریح کرد: 330میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در استان مازندران درنظر گرفته شده است و در مجموع بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: مازندران از مسافرگردی باید به گردشگری تبدیل شود و بیش از دو هزار طرح و پروژه در استان مازندران اجرا شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  افزود: مازندران به عنوان استان مهم در دولت تدبیر و امید است و هنوز بخش‌های زیادی در استان فعال نشده است، باید اقتصاد مازندران بزرگتر شود.

 
*** حواشی راهپیمایی 22 بهمن

 گروه مارش پلیس راهنمایی و رانندگی در مقابل ساختمان این نهاد نظامی در خیابان آزادی به تناوب سرودهای نظامی اجرا کردند.

حضور مردم پیر و جوان، دانش آموز و دانشجو، کارمند و بازنشسته، زنان و دختران در مراسم راهپیمایی۲۲ بهمن پررنگ‌  بود.

برخی نیروهای نظامی در میان راهپیمانان اسفند دود می‌کردند.

ماکت موشک قدر در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن با هدف هشدار به اسراییل

ماکت موشک قدر با جمله‌ای هشدار آمیز از مقام معظم رهبری خطاب به سران رژیم غاصب اسراییل در مسیر راهپیمایی۲۲ بهمن استقرار یافت.

جمله‌ای از مقام معظم رهبری بر روی بدنه موشک قدر در تقاطع آزادی رودکی که نوشته شده است مبنی بر این‌که: «اگر غلطی از مسئولین رژیم صهیونیستی سر بزند جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را نابود خواهد کرد.»

همزمان با حضور احمدی نژاد در راهپیمایی روز ۲۲بهمن،عده ای از مردم  با تجمع اطراف او  شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه دادند. عده ای نیز با شعارهای حمایتی به استقبال او رفتند.

حوزه علمیه خواهران استان تهران با برپایی چادری در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن برای پذیرش داوطلبان و متقاضیان تبلیغ  و متقاضیان را تشویق به ورود به حوزه علمیه خواهران کرده و به سوالات آن‌ها در این زمینه پاسخ می‌داد.

غرفه سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ نیز در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دایر بود. در این غرفه  سازمان بسیج حقوقدانان تهران بزرگ به ارایه مشاوره حقوقی رایگان به عموم مردم پرداختند.

آتش زدن پرچم اسراییل و آمریکا به همراه عکس‌هایی از ترامپ .نتانیاهو . محمد بن سلمان و ترزامی در چهاراه ولی عصر تهران از دیگر حواشی این راهپیامایی بود.قطعنامه راهپیمایی سراسری ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ (سوره انبیاء/ آیه ۱۰۵)


حمد و ثنای بی پایان پروردگار بزرگی را سزاست که ملت شریف و حق جوی ایران را کرامت بخشید تا در سایه نعمت اسلام و ولایت، تحت رهبری داهیانه و الهی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) و ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) در عصر جاهلیت مدرن، منادی احیای ارزش¬های والای الهی و اخلاقی گردد.

اینک، در این لحظات آکنده از شور و نشاط و حماسه که قلب میلیون ها انسان آزاده مملو از سرور سی و نهمین سالگرد سراسر نور و افتخار پیروزی انقلاب اسلامی است و پیشرفت‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی ایران در اوج قله های سربلندی و افتخار، بیش از هر زمان دیگری به عنوان الگوی نجات بخش جامعه بشری، مایه¬ی مباهات مسلمانان و مستضعفان جهان شده است، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی باشکوه، سراسری و دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن که مزین و آراسته به نام سیده نساء العالمین حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) است، مواضع خویش را با بانگ رسای توحیدی "الله اکبر" و "خامنه‌ای رهبر" به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱- ضمن تجدید میثاق و بیعت خلل¬ناپذیر با آرمان‌های بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، انقلابی¬گری و تبعیت همه¬جانبه از رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را زمینه-ساز نشر و بسط ارزش¬های معنوی انقلاب اسلامی دانسته و بر التزام عملی به اصل الهی و مترقی «ولایت فقیه» به عنوان میراث جاویدان معمار کبیر انقلاب اسلامی تاکید می نماییم.

۲- بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از موفقیت¬های جوانان مومن و متخصص کشور به¬خصوص در عرصه علم و فناوری و صنایع باز دارنده دفاعی و موشکی اعلام داشته و ضمن حمایت از دستاوردهای ارزشی و معنوی نظام اسلامی، بر تداوم عزم جدی مسئولین کشور در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و تکامل مسیر پرفروغ انقلاب اسلامی تاکید می نماییم.

۳- با تاکید بر لزوم تامین زندگی کریمانه مردم و مقابله با موج نفوذ و رخنه دشمنان منطقه¬ای و فرامنطقه ای، خاصه از راه تدبیر فضای مجازی ایمن و شبکه اینترنت ملی، از همه دستگاهها بخصوص

دولت محترم می‌خواهیم با مسئولیت¬پذیری برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و پاسخگویی صادقانه به مطالبات برحق مردم، تامین اشتغال و معیشت و رفاه مردم را در اولویت قرار دهند.

۴- امریکای جنایتکار را همچنان "دشمن شماره یک" خود دانسته و ضمن ابراز خشم و نفرت از بدعهدی های شیطان بزرگ در نقض مفاد توافقنامه هسته‌ای، و محکوم کردن مواضع خصمانه برخی مقامات ارشد اروپایی در همراهی با سیاست های سلطه طلبانه شیطان بزرگ از تمام مسئولین و دست¬اندرکاران نظام اسلامی می¬خواهیم تا با اتخاذ مواضع قاطعانه نسبت به استیفای کامل حقوق و منافع ملی و مقابله به مثل موثر با تحریم¬ها و اقدامات خرابکارانه نظام سلطه و ایادی آن، شجاعانه اقدام نمایند.

۵- بار دیگر حمایت همه¬جانبه خود را از وحدت و اتحاد جهان اسلام و همچنین جنبش¬ها و حرکت های اسلامی و آزادیبخش، خاصه فلسطین و محور مقاومت اعلام داشته و با تاکید بر لزوم حفظ تمامیت ارضی کشورهای اسلامی، طرح رذیلانه سردمداران کفر پیشه آمریکای جنایتکار در رسمیت بخشیدن به نقشه شوم انتقال پایتخت رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی به بیت المقدس و همچنین جنایات وحشیانه رژیم قبیله ای آل سعود و هم پیمانان آن در یمن و بحرین را شدیدا محکوم می نماییم.

۶- ضمن هشدار در خصوص پذیرش تعهدات و معاهداتی که زمینه ساز نفوذ دشمنان و تحدید قدرت و کاهش میزان اثرگذاری نظام در سطح منطقه و جهان است، از متولیان امر می¬خواهیم با سرلوحه قرار دادن عدالت و رفع زمینه های بروز معضلات اجتماعی، افزایش اعتماد سیاسی، تحکیم بنیاد خانواده و جلوگیری از تبدیل شدن مساله حجاب به ابزاری سیاسی، دشمنان مردم و انقلاب را در رسیدن به اهداف شیطانی خود با شکست مواجه سازند.

۷- تکریم مقام شهدای والامقام انقلاب اسلامی و ایثارگران و خانواده‌های معظم آنان را وظیفه دائمی امت شهیدپرور دانسته و از مسئولین کشور می¬خواهیم تا در رفع موانع تعالی مادی و معنوی و حاکم ساختن فرهنگ "ایثار" و "شهادت"، از هیچ تلاشی دریغ ننمایند.

والسلام علیکم و رحمه¬الله و برکاته
یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۶
مصادف با ۲۴جمادی الاول ۱۴۳۹ و ۱۱ فوریه ۲۰۱۸

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: