کد خبر: ۱۹۷۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه شش فرد و هفت نهاد وابسته به حزب‌الله لبنان اعمال کرد.
وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه شش فرد و هفت نهاد وابسته به حزب‌الله لبنان اعمال کرد.

به گزارش اعتدال، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: تحریم‌های جدید علیه تبادلات تجاری حزب‌الله و در راستای اجرای قطعنامه ۱۳۲۲۴ است که "تروریست‌ها" و حامیان مالی آن‌ها را هدف قرار می‌دهد.

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا، گفته است: "حزب‌الله یک سازمان تروریستی و مسئول قتل صدها آمریکایی است." وزارت خارجه آمریکا از سال ١٩٩٧ حزب الله لبنان را به عنوان یک سازمان تروریستی می‌شناسد و از سال ۲۰۱۵ هم قانونی را با عنوان "ممانعت از تامین بین‌المللی حزب‌الله" به اجرا گذاشته و افراد و نهادهایی را در ارتباط با این گروه هدف گرفته است.

منوچین همزمان با اعلام تحریم‌های جدید مرتبط با حزب‌الله لبنان به رابطه نزدیک این گروه با ایران اشاره کرده و گفته است که حزب‌الله لبنان اهرم اصلی ایران در تضعیف "دولت‌های عرب مشروع خاورمیانه" است. جهاد محمد قنسو، علی محمد قنسو، عصام احمد سعد، نبیل محمد عصاف، عبداللطیف سعد و محمد بدرالدین که برخی اهل لبنان و برخی اهل عراق هستند، افرادی است که تحریم شده‌اند. دو شرکت در سیرالئون، سه شرکت در لیبریا، یک شرکت در غنا و یکی هم در لبنان به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند. 

مسئولان برجسته آمریکایی اعلام کردند که این مرحله نخست کمپین علیه حزب‌الله است.

این مسئولان مدعی شدند طبق برآورد آمریکا "ایران سالانه ۷۰۰ میلیون دلار برای حزب‌الله کمک ارسال می‌کند."
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری