کد خبر: ۱۹۷۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۲
امروز در حالی قیمت سهام بسیاری از شرکت‌های بزرگ و شاخص‌ساز روند کاهشی را تجربه کرد که خودرویی‌ها عمدتا با رشد قیمت مواجه شدند. شاخص کل امروز با ۴۸۸ واحد افت مواجه شد.
 علیرغم افزایش نرخ دلار در بازار ایران و کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی در طی ماه‌های گذشته که می‌تواند عواملی بنیادی برای رشد شاخص باشد، این روزها قیمت سهم‌ها با روند کاهشی مواجه است.

اما طی ماه گذشته شاخص کل توانست چندین بار کانال شکنی کند و تا مرز کانال ۱۰۰ هزار واحدی پیش رود. بسیاری انتظار داشتند شاخص کل بتواند به قله تاریخی ۱۰۰ هزار واحدی برسد ولی در عمل با افت قیمت ها نماگر اصلی بازار سرمایه روند اصلاح را در پیش گرفت.  

امروز سه‌شنبه نیز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۸۸ واحد افت کرد و تا رقم ۹۸ هزار و ۵۵۷ پایین آمد، اما شاخص کل هم‌وزن با ۲۱ واحد رشد تا رقم ۱۷ هزار و ۵۱۸ افزایش یافت.

طی چهارمین روز معاملات بورس،  شاخص آزاد شناور با افت ۴۴۱ واحد روبه‌رو شد و به رقم ۱۰۵ هزار و ۹۲۰ رسید و شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۴۱۹ و ۶۵۶ واحد افت کرد.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، معدنی و صنعتی گلگهر و پالایش نفت تهران سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر کاهنده را روی دماسنج بازار سرمایه داشتند، اما در طرف مقابل آسان پرداخت پرشین، پتروشیمی مبین و شرکت ارتباطات سیار سعی کردند شاخص کل را به سمت بالا هدایت کنند.

فعالان بورس تهران امروز شاهد تداوم افت قیمت سهم‌ها بودند به طوری که در گروه استخراج کانه‌های فلزی عمده سهم‌ها حدود دو درصد کاهش قیمت را تجربه کرد و فرآورده‌های نفتی نیز عمدتا با کاهش قیمت روبه‌رو شدند.

امروز بیشتر سهم‌ها در گروه‌های بزرگ و شاخص‌ساز با افت قیمت روبه‌رو شدند و این موضوع روی شاخص کل به شدت تاثیر گذاشت به طوری که در بین سهم‌هایی که در کاهش دماسنج بازار تاثیر داشتند، بسیاری از سهم‌های گروه نفت و پالایش و از طرف دیگر سهم‌های کانه‌های فلزی دیده می‌شد.

اما در چنین فضایی سهم‌های خودرویی شاهد رشد قیمت بودند به طوری که ایران خودرو و سایپا از این گروه جزو معدود سهم‌هایی بودند که سعی کردند شاخص کل را تقویت کنند.

در گروه قند و شکر نیز روند نوسان سهم‌ها عمدتا کمتر از دو درصد رو به بالا یا پایین بود. در این گروه سه میلیون و ۱۲۲ هزار سهم به ارزش بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۶ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۵۸۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۹ هزار و ۳۰۸ نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز با افت ۱.۹ واحدی روبه‌رو شد و به رقم ۱۰۸۴ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۵۴ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۰ هزار و ۴۴۲ نوبت دادوستد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری