کد خبر: ۱۹۵۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۳
برای ثبت لحظات زیبا و به یاد ماندنی از کودکان می توانید به آتلیه های کودک مراجعه نمایید که امروزه با ارائه جدیدترین شیوه ها اقدام به عکاسی می نمایند. امکانات به کارگرفته شده در یک آتلیه عکاسی را می توان به امکانات ابتدایی و پیشرفته تقسیم بندی نمود. از جمله امکانات ابتدایی در آتلیه کودک می توان به تامین لباس های مورد نظر برای عکاسی از کودک ، حوله های تنی و اسباب بازی های سرگرم کننده برای کودکان اشاره نمود. در یک آتلیه عکاسی به موازات به کارگیری امکانات مذکور نیاز به امکانات پیشرفته ای است که از جمله آن ها می توان به استفاده همزمان از نور و سایه برای عکاسی از کودک اشاره نمود که در این مقاله به شرح آن می پردازیم.
با بکارگیری همزمان نور و سایه می توان به خلق تصاویر زیبا از کودکان در آتلیه عکاسی اقدام نمود. عکاسان حرفه ای به صورت همزمان هر دو شاخص نور و سایه را به کار می گیرند. این دیدگاه که سایه گستره ی وسیعی از سیاهی ها است دیدگاه منسوخی است و امروز سایه ها به عنوان یک المان زنده در آتلیه های عکاسی مطرح می گردند. با بکارگیری همزمان نور و سایه می توان لحظات بسیار زیبا از کودکان را ثبت نمایید که در ادامه مطلب به معرفی پنج راه استفاده از سایه ها در آتلیه کودک و با هدف ثبت بهترین لحظات از کودکان می پردازیم.

ثبت بهترین لحظات از کودکان در نوین ترین آتلیه های عکاسی

غروب زیبای خورشید را می توان به عنوان مثالی واضح از استفاده از سایه معرفی نمود که خورشید بین فاصله ی ابرها ناپدید می گردد و ابرها به آرامی روی خورشید را می پوشانند. یکی از پرکاربردترین مواردی که از سایه در آتلیه عکاسی استفاده می گردد ایجاد کنتراست با هدف خلق افکت های فوق العاده و جذاب است. در یک تصویر نواحی که حاوی کنتراست بیشتر هستند باعث افزایش جلب نظر بیننده می گردند. یک عکاس برای ایجاد کنتراست بایستی به صورت همزمان از سایه و نور استفاده نماید. از دیگر موارد استفاده از سایه در آتلیه عکاسی کودک به خصوص آتلیه کودک در تهران می توان به ایجاد فوکوس اشاره نمود. مثال بارزی که می توان برای این موضوع معرفی نمود عکس پرتره کودک است که در آن می توان از سایه با هدف تمرکز نظر بیننده بر نواحی خاصی از عکس کودک استفاده نمود. از سایه می توان مسیر توجه بیننده را در عکس کودک مشخص نمود و هنگامی که سایه با بکارگیری تکنیک خاصی در عکس مورد استفاده قرار می گیرد می تواند مسیر نگاه بیننده را با هدف مورد نظر ما تطبیق دهد. یکی دیگر از تکنیک هایی که از سایه برای خلق تصاویر زیبا در آتلیه کودک و همچنین عکاسی در مناطق باز استفاده می نماید ، تکنیک استفاده از نور خورشید برای نمایش فرم می باشد. زمانی که به تابش آفتاب زاویه می دهیم سایه و نور به صورت همزمان و به تعداد بالا ایجاد می گردد که می توان در آتلیه عکاسی به عنوان یک تکنیک برای ارائه تصاویر جذاب به کارگرفته شود.در نهایت می توان از زاویه نورخورشید و افق برای ایجاد بافت و نمایش همزمان نور و سایه استفاده نمود.

از جمله مکان های دیدنی که امروزه کمک بسیاری به عکاسان جهت ثبت لحظات به یاد ماندنی نموده نموده مکان های تله کابین و اسکی می باشد که سبب استفاده عکاسان به عنوان پیش زمینه گردیده است. از جمله مجتمع های تفریحی ورزشی که هر دو خدمت اسکی و تله کابین را به صورت همزمان ارائه می کند می توان به مجتمع فرهنگی ورزشی توچال اشاره نمود که هرساله میهمانان و بازدیدکنندگان بسیاری را از سراسر کشور جهت استفاده از خدمات اسکی و تله کابین پذیرا می باشد.مجتمع تفریحی ورزشی آمادگی ارائه ورزش اسکی در انواع مارپیچ و مستقیم دارا می باشد و همچنین خدمات تله کابین مجموعه توچال نیز طرفداران بسیاری دارد

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: