کد خبر: ۱۹۵۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰
برخی از افراد برای حساب های کاربری خود پسوردها و یا بهتر است بگوییم رمز عبورهایی انتخاب می کنند که واقعا از لحاظ امنیتی فوق العاده پایین هستند ولی اگر به خود این افراد بگویید، به شما خواهند گفت که نه! مسئله ای ندارد، مهم این است که در ذهن خودمان بماند و امکان اینکه افراد دیگر به این رمزها دسترسی پیدا کنند کم می باشد. اما مسئله این است که برخی از پسوردها جزو پسوردهایی هستند که به صورت پیش فرض یک شخص آن را در مواجه با باکس ورود پسورد وارد می نماید.
موسسه ای به نام SplashDataهرساله لیستی از بدترین پشوردها منتشر می نماید که واقعا از لحاظ امنیتی پایین و غیر قابل اطمینان می باشند. در لیست منتشر شده و مربوط به سال ۲۰۱۷، رمز عبور ۱۲۳۴۵۶ مقام اول بدترین پسورد را دارا می باشد. کمپانی آمریکایی EPC Group نیز در این خصوص تحقیقاتی را انجام داده و اطلاعات مربوط به ۵ میلیون پسوریدی که استفاده شده است را فاش کرده است و در این لیست نیز بدترین کلمات رمز ۱۲۳۴۵۶ و password می باشند.

جالب اینجاست که بدترین پسورها نیز هم اکنون هم توسط بسیاری از افراد درحال استفاده هستند! برای مثال عبارت qwerty در این لیست مقام چهارم را به خود اختصاص داده است و admin و Login هرکدام به ترتیب رتبه های یازدهم و دوازدهم را مختص خود نموده اند. بر اساس این تحقیقات حتی نشان داده شده است که مردان ۲.۵ برابر بیشتر از زنان اقدام به استفاده از پسوردهای ساده می نمایند.


بدترین پسوردهای ۲۰۱۷:
۱.۱۲۳۴۵۶

۲-password

-۳-۱۲۳۴۵۶۷۸

۴- qwerty

۵- ۱۲۳۴۵

۶-۱۲۳۴۵۶۷۸۹

۷-letmein

۸-۱۲۳۴۵۶۷

۹-football

۱۰-iloveyou

۱۱-admin

۱۲-welcome

۱۳- monkey

۱۴-login

۱۵-abc123

۱۶-starwars

۱۷-۱۲۳۱۲۳

۱۸-dragon

۱۹-passw0rd

۲۰-master

۲۱-hello

۲۲-freedom

۲۳-whatever

۲۴-qazwsx

۲۵-trustno1
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: