کد خبر: ۱۹۳۹۸۳
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
كمال الدين پيرموذن
بدون تردید استمرار پی گیری حل مشکلات و معضلات عدیده ما و اقتصادی و بحران بیکاری و گرانی، که خواست بحق با صدای رسا و بلند مردم معترض است، جز براساس راهکارهای قانونی امکانپذیر نخواهد بود و هر اقدامی که موجب اخلال در نظم و امنیت جامعه گردد نتیجه جز خدشه بر روند این حرکت حق طلبی نخواهد داشت. 

با کمال ناباوری در عصری که اصل قانونگرایی مورد قبول همه افراد و گروههای و حتی خود قانون شکنان حرفه ای نیز قرار گرفته است، در شهر مشهد به شیوه غیر قانونی، یک مقام دینی، بسترساز اعتراض مردمی، که حق عموم ملت بزرگوار ایران است، گردیدند. 

حق صحبت دیرین را بایستی پاس دارید و مصلحت اصلی و بزرگ را که همانا اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج است را در نظر بگیرید و فرصت ندهید دلهای همدرد و یاران مصلحت بین زیر گامهای كژ انديشان منكوب شود.

مردم وقتی حضور و رای خود را بی حاصل می بینند، وقتی با همه افراد بطور برابر رفتار نمی شود خودبخود ریشه های تنش های اجتماعی که نظم اجتماعی را تهدید می کند آبیاری می کنند. 

تلقی بی فایدگی رای دادن، ظهور وسوسه ای جدید در میان مردم را پدید می آورد.

ملت سر بلند است  باينكه هر چه در توان داشتن دریغ نکردند، دولت و مجلس و ملت مسئول اعمالشان هستند و اگر مسئولان و نمایندگان مجلس، صدای مردم را نشنوند، بدجوری تقاص ندانم کاری هایشان را خواهند داد. 


می ترسم از آنکه بانک آید روزی 

كاي بي خبران است نه كاري بي خبران

بدون تردید زمانی که مردم شاهد ایجاد خلل و شکاف در اعتماد و امید و آرمان و رشد ملت می شوند و تلاش مسئولین را محسوس و گره گشاه نمی بینند جز فریاد راهی نمی ماند. 

شرایطی که اکنون اقتصاد جامعه ایران، درگیر آن است، درست است که بجد به جراحی اقتصادی نیاز دارد ليكن  بایستی جلوگیری از باردارشدن هزینه های نامناسب بر دوش ملت در جراحی اقتصاد مجدانه وجه همت مجلس و دولت قرار گیرد. 

صدای ناشینیده مردم ایران در رای دهی که اکنون به غوغايي تبدیل گردید باید حتما در مراکز تصمیم گیری، بنحو مطلوب شنیده شود. حقوق احدی از شهروندان نباید پایمال گردد.

لزوم هوشیاری هرچه بیشتر جوانان و دانشجویان در برابر جریان سازی های تخریب توان ملی به ویژه در محیط های دانشجویی و محکوم ساختن هر گونه افراطی گری و خشونت آفرینی، با هر نام و شعار کاملا مشهود است.

با این وجود تردیدی ندارم که  همچنان چشم مردم از ساحل امید دور نخواهد شد و این رفتارها در عزم استوار مردم برای پیشبرد اصلاحات اعتدالی خللی وارد نخواهد کرد. 

شرایط فعلی ایران، مستلزم حرکت به سوی آشتی ملی است، دامنه پشتوانه مشروعیت نظام ارتقا یافته و تامین امنیت، اقتدار و پایداری ایران میسر می گردد. 

اطمینان دارم که خواست اکثریت قاطع ملت، حل بحران بیکاری، مشکلات مدیریتی کشور و جلوگیری از بار شدن هزینه های نامناسب بر دوش مردم، توجه واقعی به حقوق شهروندی، مبارزه قاطع با فساد مالی و اقتصادی، شایسته سالاری راستین و اجرای واقعی عدالت اجتماعی که باعث گشایش و درمان دردهای اجتماعی است می باشد. 

عموم صاحب منصبان کشور موظفند با همه توش و توان خود همت کنند تا مشکلات معیشتی ملت حل و معضلات اقتصادی جامعه بویژه در بحث تورم، گرانی و بیکاری آحاد مردم در کوتاه مدت حل گردد. 

امروز، ایران اسلامی، بیش از توسعه سیاسی(جلوه کیفی توسعه) به توسعه اقتصادی(جلوه کمی توسعه) نیازمند است. هنوز بین آنچه هست با آنچه باید باشد فاصله عمیق وجود دارد، مسئولین کوتاهی نکنند. 

صدا و سیما، بایستی از لج و لج بازی با دولت و چهره های محبوب مردم دست بردارد. 

سینه مالامال درد است، ای دریغا مرهمی. استمرار سیاه نمایی ها و نیز خشونت و تندروی های تخریبی، سم مهلک پیشرفت کشور است. 

تقابل نیروهای مردمی یا سیاسی با حاکمیت را نمی توان وطن و هموطن دوستی نامید. افزایش اعتماد میان دولت و ملت و برقراری توازن میان امنیت شهروندان و امنیت حاکمیت بایستی اولویت راهبردی اهداف حوزه امنیت ملی گردد.

هشدار مي دهم این روزها، که جامعه در بیش از هر زمان دیگری برای رشد اقتصادی با جذب سرمایه گذاری خارجی در سایه اهتمام تاثیر گذار دستگاه دیپلماسي کشور به ثبات و اقتدار و امنیت نیازمند است، غفلت پسنديده نيست.

بازسازی اعتماد عمومی و نیز بازسازی سرمایه اجتماعی، با اهتمام ویژه برای حل فوری معضلات اقتصادی بایستی بجد هدف اساسی و اولویت راهبردی دولت قرار گیرد.

تنها با استمرار نظارت منطقی و فعال ملی، با پرهیز از خشونت و قطبی کردن جامعه و عدم انفعال می توان با اهتمام همگان، ایرانی ساخت که فرزندان ما در آن نیز شاد زندگی کنند.

دنیا بداند ملت بزرگوار ایران در برابر بیگانگان، جان خود را در تیری می نهد که هر یک کار صدها صدهزاران تیر را می کند. 

كمال الدين پيرموذن- نماینده سابق مجلس

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: