کد خبر: ۱۹۳۰۷۱
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۴
سعد حریری نخست وزیر لبنان طی این مدت در حصر خانگی قرار داشته و اجازه دیدار با همسر و فرزندانش را نداشته است. این اقدام به خواست «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای مبارزه با اقدامات ایران در منطقه صورت گرفته است.
روزنامه نیویورک تایمز از استعفای نخست وزیر لبنان تحت فشار دولت عربستان خبر داد.

به گزارش اعتدال، این نشریه می‌نویسد که در دومین روز حضور سعد حریری در عربستان سعودی، صبح زود مقامات امنیتی این کشور حریری را احضار و بازداشت کردند و ضمن توهین، وی را تحت فشار قرار دادند. نیروهای امنیتی تلفن همراه وی را ضبط کرده و تنها به یک محافظ حریری اجازه همراهی وی را دادند.

به گفته این روزنامه، مقامات سعودی، سعد حریری نخست وزیر لبنان را مجبور کردند با حضور در مقابل دوربین‌های تلویزیونی، بیانیه از پیش نوشته شده مقامات سعودی را در مورد استعفای خود را بخواند.

رسانه‌های لبنان این بیانیه سعد حریری نخست وزیر این کشور را مشکوک خواندند. میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز از پذیرش استعفای حریری خودداری کرد.

گزارش شده است که پس از گذشت چند ساعت سعد حریری توانست با رئیس جمهور لبنان ارتباط برقرار کند که طی این تماس «میشل عون» متوجه شد که حریری تحت فشار قرار داشته و آزادانه نمی‌تواند صحبت کند. از این رو مقامات لبنانی تلاش خود را برای متقاعد کردن سیاستمداران غربی که حریری در بازداشت بسر می‌برد را، آغاز کردند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، سعد حریری نخست وزیر لبنان طی این مدت در حصر خانگی قرار داشته و اجازه دیدار با همسر و فرزندانش را نداشته است.

این روزنامه می‌نویسد؛ این اقدام به خواست «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای مبارزه با اقدامات ایران در منطقه صورت گرفته است.

اشاره شده که مقامات سعودی از دیدار حریری با مقامات ایرانی اظهار نارضایتی کرده بودند.

سعد حریری نخست وزیر لبنان در اواخر ماه نوامبر پس از استعفای ناگهانی خود در ریاض به لبنان بازگشت و پس از دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان اعلام کرد که استعفای خود را به آینده موکول خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری