کد خبر: ۱۹۲۰۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
امیر عابدینی بعد از دعوای عجیب و غریب و ناگهانی با مهدی تاج تقریبا چند ماهی را دور از ایران بود اما حالا دوباره برگشته و انگار برگشته تا دوباره در حوالی فوتبال نقشی کلیدی داشته باشد. او که ۹۰ دوشنبه شب را دیده بود، حرف‌های جالبی برای گفتن داشت.
*برنامه ۹۰ و حرف‌های کامران منزوی درباره علی کریمی را دیدید؟

ببین من منزوی را خیلی دوست دارم ولی واقعا اگر بین استقلال و علی کریمی هر مطلبی قبل از ما بوده، آن را نمی‌دانم ولی آمدن علی کریمی به پرسپولیس از نظر ما نه به درودگر ربطی دارد نه به آن بازی سالنی کذایی که منزوی گفت. 

من علی کریمی را در زمین شماره ۲ دیدم وقتی برای فتح بازی می‌کرد. حسین شمس مربی این تیم بود. من رفتم باشگاه فتح، خدمت ایشان و مدیرشان. گفتند باشگاه فتح به زودی بسته می‌شود و دیگر فتحی نخواهیم داشت. گفتند اوضاع خوب نیست اما اگر قرار شد تیمداری کنیم، ۱۵ میلیون به ما بدهید البته اگر تیمداری کردیم. من رفتم رضایتنامه‌اش را اینگونه گرفتم و بعد هم فتح اصلا تیمداری نکرد. حسین شمس ریزه کاری‌های اخلاقی علی آقا را هم به من گفت اتفاقا. وقتی با فتح تمام کردیم، دو تا هوادار پرسپولیس را فرستادم خانه‌اش. علی را آوردند زمین کارگران. با من حرف زد و فردای آن روز آمد دفترم در سهروردی و قرارداد منعقد کردیم که قراردادش ۶ میلیون تومان بود. یک کلمه هم درباره استقلال حرفی نزد.

*بحث دیگر بیرون کشیدن بازیکن و شاه ماهیی از دستشویی باشگاه‌تان بود!

من آن موقع با منزوی خیلی رفیق بودیم. به این شکل نبود که بازیکنی را که استقلال مذاکره کرده، بگیرم . اما درباره آن بازیکنی که گفت از دستشویی بیرون کشیده، دارد به خود آن بازیکن بزرگ‌شان کم لطفی می‌کند با این حرفش. آن بازیکن فرهاد مجیدی بود که اسمش را نبرد. فرهاد وقتی آمد با من قرارداد منعقد کند، اصلا خبری از این چیزهایی که منزوی گفت، نبود .این که از توی پرسپولیس کشیدیم بیرون، این طوری نبود. من با فرهاد قرارداد ۴۰ میلیونی بستم. بعد از او چند تا سئوال پرسیدم ولی وقتی سئوال کردم، حس کردم روحیاتش به پرسپولیس نمی‌خورد و به تیم ما نمی‌خورد. حس کردم استقلالی است و گفتم اینجا اذیت می‌شوی، برو استقلال. شاید اولش ناراحت شد ولی من به او گفتم تو به کار من نمی‌آیی. فکر می‌کنم این یکی از بهترین مشورت‌های زندگی فرهاد بود و الان پی برده آن روز چه بحث درستی با هم داشته‌ایم. حالا خب دیگر این که بگوییم بازیکن را از دستشویی کشیدیم بیرون اصلا درست نبود. از خود فرهاد مجیدی بپرسید برای‌تان می‌گوید.

*این تنها مورد بود؟

مومن‌زاده هم بود. مومن‌زاده با دکتر نیک کار که اصفهانی هم بود، نشسته بودند در دفتر ما قرارداد می‌نوشت که من رسیدم. به من گفت مومن‌زاده دوست دارد بیاید. به احمد گفتم خداوکیلی دوست داری بیایی پرسولیس یا استقلال؟ گفت خداوکیلی استقلال. من دیگر نگذاشتم با او حرف بزنند. گفتم این استقلالی است. همان جا جلوی خودش زنگ زدم به فتح الله‌زاده و گفتم من پول رضایتنامه این بچه را هم دادم اما این دلش با شماست.

*یعنی این طوری هم یک بازیکن خودتان نگرفتید هم یک گل نزن به استقلال دادید!

(می‌خندد) انصافا احمد بازیکن خوبی بود و دوستش داشتم ولی واقعیت قضیه بازیکنانی داشتم که بهتر بودند. پرسپولیس خیلی تیم پری بود. ما ۷۴ تا ۷۶ تیم های قدرتمندی بستیم که دو دوره قهرمان شدیم و لیگ ۷۶ هم کشیدیم بیرون و برای خرید بازیکن ولع خاصی نداشتیم. چالش و رقابت را دوست داشتیم. اینکه رقیب‌مان ته جدول باشد، فوتبال بی مزه می‌شود. فوتبال باید تخصصی باشد. باید رقیب داشته باشی تا پیشرفت کنی.

*بخش بعدی ۹۰ درباره پرسپولیس بود و دعوای هدایتی با طاهری. شما کجای این دعوا می‌ایستید؟

من از طاهری دفاع می کنم. شاید تعجب کنید اما حرفم برای دفاع از کیان مدیریت است نه خود طاهری. آقای هدایتی به فرض محال تمام اعدادی که گفتی درست، چرا وقتی تیم در بحران است، بازیکن‌ها را می‌بری و به آنها در دفتر کارت سکه می‌دهی؟ آیا برای باشگاه بود این کارت یا برای مطرح کردن خودش بعد از حادثه مالی اخیر که رسانه‌ای شده؟ نمی‌خواستی چهره‌ات را تطهیر کنی؟ متاسفانه در این فوتبال و به لطف این فوتبال بعضی آدم‌ها هزینه می‌کنند برای برند خودشان.

*بالاخره این کمکی که هدایتی گفته رقم بزرگی است.

آقای طاهری تا جایی که من یادم هست به خاطر واکنش‌های وزارت ورزش، خیلی برایش سخت بود از هدایتی پول بگیرد. هدایتی دوست داشت که پول بدهد. هدایتی خیلی خوب می‌داند وقتی پولی به تشکیلاتی می دهد یا امین هزینه می‌گذارد یا اعتماد می‌کند. آقای هدایتی اگر شما اعتماد به طاهری کردی، دیگر نباید بگویی چی شد. طاهری آدمی نیست که پول کسی را بخورد حتی از حقوق مزایای پرسپولیس هم خوب استفاده نکرده است و اتفاقا مدیر موفقی بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری