کد خبر: ۱۹۱۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱
احتمالا تاکنون نام دنا پلاس توربو را بسیار شنیده اید و برایتان جای سوال بوده که این خودرو چه تفاوتی با دنا دارد و دلیل این نام گذاری را بخواهید بدانید. دنا پلاس به طور کلی تفاوت چندانی با دنا معمولی ندارد، به جز برخی از ویژگی های ظاهری! از لحاظ موتوری دقیقا مشابه می باشند و هر دو دارای یک موتور EF7 می باشند. در ادامه قصد داریم مشخصات این خودرو را به طور کامل برایتان بازگو نماییم.
بررسی تخصصی دنا پلاس توربو

مشخصات فنی دنا پلاس توربو
دنا پلاس دارای یک موتور EF7 TC با حجم موتور ۱۶۵۰ سی سی و حداکثر توان ۱۵۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه می باشد. گشتاور موتور این خودرو ۲۱۵ نیوتون متر در هر ۴۸۰۰ -۲۲۰۰ دور در دقیقه بوده و موتور این خودرو، یک موتور ۱۶ سوپاپ می باشد که قدرتی فوق العاده را به ارمغان می آورد. سیستم سوخت رسانی انژکتور این خودرو یک سیستم پاشش چند نقطه ای با استاندارد آلایندگی یورو ۴ می باشد. سیستم انتقال قدرت این خودرو از نوع دستی پنج سرعته بوده که شتاب صفر تا ۱۰۰ آن ۱۰ ثانیه می باشد. میزان مصرف سوخت این خودرو در خارج از شهر ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده و در داخل شهر دارای سیکل ترکیبی ۷.۳۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می باشد.

بررسی تخصصی دنا پلاس توربو

امکانات رفاهی دنا پلاس توربو

بررسی تخصصی دنا پلاس توربو

سیتم ترمز این خودرو از نوع ترمز ضد قفل ABS و EBD بوده که ترمزهای جلو از نوع دیسکی خنک کننده و ترمزهای عقب از نوع دیسکی معمولی می باشند. از لحاظ امنیتی در تصادفات، این خودرو دارای ۴ کیسه ی هوا (راننده و سرنشین جلو و ۲ کیسه هوا بر روی ستون ها جانبی) است. سیستم فرمان این خودرو از نوع هیدرولیکی با روکش چرم و مجهز به کلیدهای کنترلی سیستم صوتی و کروز کنترل می باشد. سیستم صوتی این خودرو دارای مانیتور مالتی مدیا تصویری با سیستم GPS و بلوتوث موبایل است که به همراه بلندگوهای فوق العاده قدرتمندی که در این خودرو استفاده شده است، صدایی دلنواز را برای افراد فراهم می آورد.

بررسی تخصصی دنا پلاس توربو

تجهیزات ایمنی دنا پلاس توربو شامل سیستم ایموبلایزر (ضد سرقت)، سیستم هشدار دهنده ی مرکزی، دوربین دنده عقب، هشدار دهنده ی موانع عقب، سیستم مالتی پلکس (عیب یابی هوشمند) و قفل مرکزی با ریموت رادیویی می باشد. همانطور که در اول نیز اشاره کریدم، دنا پلاس توربو تفاوتی در مشخصات فنی با دنا معمولی ندارد و تنها در ویژگی های ظاهری تفاوت دارد که شامل تعبیه ی سانروف آنتن سقفی جدید(shark fin) به همراه پشتیبانی از GPS و تغییر طراحی جانبی خودرو (درب‌ ها به همراه شیشه لچکی عقب، دستگیره‌ ها، گلگیرها و آینه‏ های جانبی) می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ