کد خبر: ۱۹۱۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
وزیر امور خارجه آلمان در یک نشست سیاست خارجی گفت که روابط با آمریکا هرگز پس از ترامپ همانند سابق نخواهد بود. وی نسب به خطر تبدیل شدن اتحادیه اروپا و سازمان ملل به نهادهایی غیرضروری هشدار داد.
 زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه در سخنرانی خود در نشست سیاست خارجی برلین دیگاهش را درباره روابط بین‌الملل و جایگاه آلمان در نظم نوین جهانی و اینکه چگونه غرب، لیبرالیسم و نهادهایی چون سازمان ملل نتوانسته‌اند در عملکرد و ماموریت هایشان خوب عمل کنند، صحبت کرد.

وی درباره روابط متشنج آلمان با آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت: آمریکا دیگرجهان را یک جامعه بین‌المللی نمی‌بیند بلکه معرکه‌ای می‌داند که همه در آن به دنبال نفع خود هستند. آلمان دیگر نمی‌تواند به سیاست آمریکا به سادگی واکنش نشان دهد بلکه باید موضع خودش را داشته باشد حتی زمانیکه ترامپ از کاخ سفید می‌رود؛  چون روابط با آمریکا دیگر مانند سابق نخواهد بود.

وی ادامه داد: با آنکه آمریکا از عرصه بین‌المللی خارج شده،‌ هیچ کس به سمت اتحادیه اروپا رو نکرد. ما می توانیم در مقابل یک رقابت تسلیحات اتمی جدید در اروپا بایستیم.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین به جایگاه کشورش در عرصه در حال تغییر جهانی اشاره کرد و گفت، آلمان نمی خواهد نقش رهبری داشته باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ