کد خبر: ۱۹۰۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
محمد فاضلی
 من نمی‌دانم چند بار دیگر این اتفاق در ایران رخ داده و شاید برای اولین بار است؛ نوآورانه و حداقل برای من آرزو بود: آرزوی این‌که فرد شایسته برای یک سمت را با فراخوان و فراهم کردن شرایط برابر برای همه شایستگان انتخاب کنند. 

رضا اردکانیان – وزیر نیرو – ابتدا در برنامه‌ ارائه‌شده به مجلس خود را متعهد به شایسته‌گزینی کرده از طریق انتشار شرایط احراز شغل کرد، و سپس در اولین سخنرانی‌اش در ساختمان وزارت نیرو و دیدار با کارکنان ستاد این وزارتخانه، به صراحت اعلام کرد تلاش می‌کند مدیران را با فراخوان و انتشار شرایط احراز شغل انتخاب کند.

رضا اردکانیان امروز اولین گام در این مسیر را برداشت. سایت وزارت نیرو «شرح وظايف و شرايط احراز سمت مديرکل روابط عمومي و اطلاعرسانی وزارت نيرو» را اعلام عمومی کرد. 22 وظیفه مدیر کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی به همراه 11 شرط احراز این سمت فراخوان عمومی شده است (https://goo.gl/QUMGqM). فرم ورود اطلاعات نیز در سایت وزارت نیرو قرار گرفته است (https://goo.gl/i6Sisp). وزیر نیرو اکنون تعهد خود به یک بند از برنامه‌اش را نشان داده است. این می‌تواند گام کوچکی باشد به سوی تغییرات بزرگی که او قصد دارد در نظام حکمرانی و مدیریت و منابع آب و انرژی کشور پدید آورد. 

وزیر نیرو با فراخوان برای انتخاب مدیر کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی، نشان داد تا چه اندازه مسأله ارتباط‌گیری با همه ذینفعان حوزه آب و انرژی را جدی گرفته است. او بی‌گمان می‌داند در دورانی که هیچ مسأله پیچیده‌ای را نمی‌تواند بدون مشارکت همه ذینفعان و اطلاع‌رسانی دقیق به آن‌ها تعدیل و حل کرد، داشتن مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی شایسته و متخصص تا چه میزان ضروری است. 

گزینش نیرو از طریق فراخوان، پیام مهم رضا اردکانیان است: او برای تغییر آمده است. تغییر را باید از تغییر قواعد شروع کرد؛ تغییر قاعده انتخاب مدیران اولین گام است. راه طولانی و دشواری پیش روی اوست، اما همان گونه که یک مقاله و مصاحبه وزیر نیرو پیش از کسب رأی اعتماد، و برنامه پیشنهادی او به مجلس پیش از این نشان داده بود، رضا اردکانیان نشان داده رو به سوی تغییرات بزرگ دارد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: