کد خبر: ۱۹۰۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
عضو کمیته علمی کشوری کرونا درباره تاثیر نژاد بر میزان ابتلا به بیماری کرونا توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش اعتدال حمید سوری، اپیدمیولوژیست و عضو کمیته علمی کشوری کرونا، با اشاره به ارتباط نژاد افراد در میزان ابتلا به بیماری کرونا و شدت و ضغف این عارضه اظهار کرد: از نظر علمی نتایج قطعی در زمینه ارتباط مستقیم بین نژاد افراد و میزان ابتلا به بیماری کرونا و شدت و ضعف ابتلای افراد به این عارضه توسط دانشمندان ثابت نشده است، اما به طور کلی موضوع نژاد با قومیت افراد دو مقوله کاملاً متفاوتی است.

او ادامه داد: به طور کلی قومیت به رفتار، آداب و رسوم افراد تلقی می‌شود و این مسئله به تراکم جمعیت و رفتار‌های افراد گفته می‌شود و این موضوع به نوعی اکتسابی حساب می شود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا بیان کرد: برای بررسی ارتباط بین نژاد با میزان ابتلای افراد به بیماری کرونا باید این موضوع را از نظر ژنتیکی مطرح و بررسی کنیم.

او تاکید کرد: در حال حاضر تعدد نژاد در کشور به طور چشمگیری وجود ندارد و تنها در قسمت جنوبی کشور تغییر نژادی دیده شده است و امروزه از نظر علمی شواهدی در زمینه تاثیر نژاد افراد در میزان ابتلا و شدت بروز آن‌ها به این بیماری وجود ندارد.

او افزود: براساس یافته‌های دانشمندان، مردمان ساکن در نیمکره جنوبی در قاره آفریقا کمتر به بیماری کرونا مبتلا می شوند.

سوری گفت: تعداد هر یک از افراد از نظر ژنتیکی منحصر به فرد بوده و همین موضوع باعث شده است تا آن‌ها از نظر ابتلا به بیماری کرونا متفاوت با دیگری باشند به طوری که در یک خانواده میزان ابتلا و یا شدت و ضعف آن در بین اعضای خانواده متفاوت است و حتی دوقلوها هم  از نظر ابتلای شان به یک بیماری شبیه به هم نیست.

عضو کمیته علمی کرونا افزود:بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، نژاد در میزان ابتلای افراد به بیماری کرونا تاثیر چشم‌گیری ندارد و این موضوع به طور قطعی ثابت نشده است.

او گفت: تراکم جمعیت شهرنشینی یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در خصوص انتقال بیماری کرونا و ابتلای افراد به این عارضه است و رفتار‌های خانوادگی در میزان ابتلا و انتقال ویروس کرونا تاثیر خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری