کد خبر: ۱۹۰۱۱۰
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۸
افزایش قیمت سکه طی روزهای اخیر موجب شد تا رئیس اتحادیه طلا و جواهر به تشریح دلایل گرانی اخیر سکه بپردازد. وی اعلام کرده که قیمت سکه ۲۰۰ هزار تومان حباب دارد.
 نوسانات اخیر در بازار طلا و ارز موجب ثبت رکورد جدید قیمت سکه شد تا جایی که صرافی ها و سکه فروش ها نرخ یک میلیون و 440 هزار تومان را هم برای فروش سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در تابلوهای خود ثبت کردند. 
 
اما از صبح امروز قیمت سکه در بازار نسبت به روز گذشته سیر نزولی را پیش گرفت و در آخرین قیمت ها به نرخ یک میلیون و 416 هزار تومان رسید. البته آنطور که فعالان بازار پیش بینی کرده اند سیر نزولی قیمت سکه در بازار طی روزهای آینده احتمالا ادامه دار خواهد بود. 
 
محمد کشتی آرای درباره گرانی طلا و سکه در روزهای اخیر گفته است: افزایش تقاضا در بازار و از طرفی محدودیت عرضه سکه منجر به شرایط فعلی در بازار شده است. 
 
رئیس اتحادیه طلا و جواهر البته از کاهش قیمت ها در روز جاری خبر داده و گفته که کاهش قیمت سکه ناشی از کاهش قیمت جهانی طلا است اما مسئله‌ای که طی چند روز گذشته در بازار حاکم شده، این است که قیمت سکه با قیمت واقعی آن تفاوت فاحشی پیدا کرده است و یک حباب 200 هزار تومانی روی سکه ایجاد شده است؛ حبابی که بی‌سابقه است. 
 
به گفته کشتی آرای، حدود سه - چهار ماه گذشته، سود سپرده‌های بانکی کاهش یافت اما سرمایه‌ها به بازار طلا راه پیدا نکرد و فقط برخی سرمایه‌های خرد به بازار آمد و با افزایش قیمت ارز و افزایش قیمت جهانی در هفته‌های گذشته تقاضا در بازار افزایش یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری