کد خبر: ۱۸۹۷۵۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
هواپیمای حامل نخست وزیر لبنان صبح امروز (شنبه) در فرودگاه پاریس بر زمین نشست. در حالی فرزندان حریری همراه او و همسرش نبودند.
هواپیمای حامل نخست وزیر لبنان صبح امروز (شنبه) در فرودگاه پاریس بر زمین نشست. در حالی فرزندان حریری همراه او و همسرش نبودند.

به گزارش اعتدال به نقل از سایت النشره، هواپیمایی که حامل سعد حریری، نخست وزیر لبنان و همسرش بود امروز در فرودگاه پاریس بر زمین نشست. این در حالی است که هیئت لبنانی حاضر در پاریس منتظر ورود حریری به این شهر بودند.

نادر حریری، مشاور سعد حریری و نهاد مشنوق، وزیر کشور لبنان در حال حاضر به منزل نخست وزیر مستعفی در پاریس رفته‌اند. اما بهیه حریری و پسرش احمد هر دو در لبنان هستند.

از نکات قابل توجه در این خصوص این است  که دو تن از فرزندان حریری همچنان در عربستان هستند. همچنین حریری تا به این لحظه هیچ تماسی با میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان برقرار نکرده است.

کاروان حامل حریری شامل هفت خودرو بوده که راس ساعت هفت صبح به وقت پاریس در فرودگاه لوبورژه در نزدیکی پاریس به زمین نشست. تایید شده است، هواپیمای حریری از ریاض به پاریس آمده است.

قرار است حریری ظهر امروز راس ساعت ۱۲ به وقت پاریس با امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند.

رئیس‌جمهوری فرانسه گفته است، از حریری به عنوان نخست وزیر لبنان استقبال می‌کند و انتظار دارد بعد از آن حریری ظرف چند روز یا چند هفته به  بیروت بازگردد.

پیش از این حریری در صفحه توییتر خود نوشته بود که شایعات مبنی بر اینکه او اجازه خروج از عربستان را ندارد،‌ صحیح نیست.

نخست وزیر مستعفی لبنان افزود: اقامت من در عربستان به منظور رایزنی درباره آینده اوضاع لبنان و روابط آن با کشورهای عربی دیگر بود.

همزمان جبران باسیل وزیر خارجه لبنان روز جمعه گفت: انتظار داریم حریری بعد از سفر به پاریس جمعه آینده به کشور بازگردد.

وی تاکید کرد، هدف اصلی اکنون بازگشت او به کشور بدون هیچ محدویتی در زمینه آزادی‌اش است.

وزیر خارجه لبنان تصریح کرد: حریری باید در لبنان باشد تا تصمیم بگیرد که استعفا می‌کند یا نه. امیدواریم حریری بعد از بازگشت به لبنان در صحنه سیاست بماند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری