کد خبر: ۱۸۹۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۰
مدیر آب و فاضلاب روستایی کرمانشاه گفت: تامین آب حدود 800 روستای استان کرمانشاه تحت تاثیر قرار گرفته و دچار مشکل شده است.
ایرج شهبازی اظهار کرد: در حال حاضر برق حدود 150 روستا قطع است و به همین دلیل آبرسانی آنها نیز دچار مشکل شده است. در بخشی از روستاها تخریب‌های ناشی از زلزله جدی بوده که باید آواربرداری انجام شود و برق منطقه وصل شود تا بتوان به شبکه توزیع در منطقه دسترسی پیدا کرد و کار تعمیرات را انجام داد.

وی خاطرنشان کرد: هم اینک 19 تانکر آبرسانی از شهرهای دیگر به این مناطق ارسال شده که امیدواریم تا سه تا چهار ساعت آینده 10 تانکر آبرسانی به این تعداد افزوده شود. هم‌چنین 20 هزار بسته آب معدنی تاکنون توزیع شده که این تعداد تا امشب به 50 هزار بسته می‌رسد. این تعداد تانکر به 123 روستای آسیب دیده در حال خدمات رسانی است.

شهبازی  با بیان این‌که تخریب روستاهای دشت ذهاب بیشتر بوده است، تصریح کرد: بخشی از روستاهای زلزله زده به شدت تخریب شده‌اند و تقریبا از بین رفته‌اند که برخی اهالی آنها جابه جا شده‌اند و بخشی از روستاهای دیگر کمتر تخریب شده‌اند، حل مشکل تامین آب این مناطق در  دستور کار قرار دارد.  در حال حاضر به حدود 21 هزار نفر در روستاهای آسیب دیده در حال خدمات رسانی هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: