کد خبر: ۱۸۸۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
ابوالفضل فاتح
ابوالفضل فاتح در یادداشتی به مناسبت اربعین حسینی نوشته است: اربعین جنگ احزاب نیست که صلح انسانیت و مهمانی خداست و جهان فرصتی یافته تا در پی قرون متمادی محرومیت و غفلت،  در یک «فرا ابر رخداد» به زیارت حسین (ع) نائل شود.

شاید بسیاری از رسانه های جهان که سرگرم زخارف دنیا شده اند از این اجتماع عظیم نور، چشم پوشیده و از انعکاس شکوه و زیبایی های شگفت انگیز و سخاوت معجره آسای آن، خود را محروم کرده باشند،  اما بی تردید شبکه ی دلهای آمیخته با معنویت و فلسفه حسین (ع)، سلطه ی رسانه های مسلط را در هم تنیده و پژواک خود را به جهان ساطع می سازد و از این رو دیر نیست که موکب های حسینی از درب هر خانه ای که مسکن شیفتگان حسین (ع) است، آغاز شود و در هر اربعین، رودخانه ی پیوسته ای از نور و عشق، سرزمین های دور و نزدیک را در برگیرد.

متن کامل یادداشت به این شرح است:

بسمه تعالی

اخبار راهپیمایی شگفت انگیز «اربعین حسینی» دلهای یکایک مومنان را ستانده است. جمعیتی عظیم، فوج فوج به زیارت «ثارالله» وارد شده و به عینه مشاهده می کنند، خداوند چگونه به خونخواهی کسی برخاست که  تنها و مظلوم کشته شد.

«اربعین» از «ایام الله» است. عراق جدید و ایران عزیز و بیداری شیعیان و نقش رسانه ها همه هست، اما آنچه «اربعین» را «اربعین» ساخته، مشیت الهی، و انقلابی است که خداوند به خونخواهی حسین (ع)، در دلها ایجاد کرده است. «ایام الله»، روزی است که سلطنت خدا، عظمت خدا و دست خدا آشکارتر و متفاوت تر از همیشه خود را نمایان می سازد.

اگر «رمضان»، مهمانی خداست، اگر «حج»، مهمانی خداست، «اربعین»، هم مهمانی خداست و میزبان زائران حسین (ع)، خداوند است. و چه مهمانی باشکوه و پر مسمی و با معنویتی است مهمانی خدا. همان مهمانی که پیامبر اعظم (ع)، علی مرتضی (ع)، فاطمه زهرا (س) و یکایک اهل بیت علیهم السلام همه حاضر و ناظرند و حسین (ع) را اشاره می کنند.

شاید مردم شناسان و جامعه شناسان از فهم ابعاد و ماهیت روابط حاکم بر این  «فرا ابر رخداد» درمانده باشند، ،شاید بسیاری از رسانه های جهان که سرگرم زخارف دنیا شده اند، از این اجتماع عظیم نور چشم پوشیده و از انعکاس شکوه و زیبایی های شگفت انگیز و سخاوت معجزه آسای آن خود را محروم کرده باشند،  اما بی تردید شبکه ی دلهای آمیخته با معنویت و فلسفه حسین (ع)، سلطه ی رسانه های مسلط را در هم تنیده و پژواک خود را به جهان ساطع می سازد و از این رو دیر نیست که موکب های حسینی، از درب هر خانه ای که مسکن شیفتگان حسین (ع) است، آغاز شود و در هر اربعین، رودخانه ی پیوسته ای از نور و عشق، سرزمین های دور و نزدیک را در برگیرد.

اربعین جنگ احزاب نیست، که صلح انسانیت است، و جهان فرصتی یافته تا در پی قرون متمادی محرومیت و غفلت،  به زیارت حسین (ع) نائل شود. و اربعین همان رستخیز عظیم است که از زمین بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظم است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: