کد خبر: ۱۸۸۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
هواپیمای سعد حریری شب گذشته خالی از ریاض به بیروت بازگشت. این در حالی است که یک منبع لبنانی بازداشت او در عربستان را محتمل دانست.
هواپیمای سعد حریری شب گذشته خالی از ریاض به بیروت بازگشت. این در حالی است که یک منبع لبنانی بازداشت او در عربستان را محتمل دانست.

به گزارش اعتدال، به نقل از سایت شبکه الجزیره، در حالی که هواپیمای سعد حریری،‌ نخست وزیر مستعفی لبنان راس ساعت یک و ۱۰ دقیقه نیمه شب گذشته به وقت محلی خالی به بیروت بازگشت یک منبع دولتی لبنان از احتمال بازداشت حریری در ریاض خبر داد.

رسانه‌های لبنانی مسیر پرواز هواپیما را از زمان بلند شدن تا فرود آمدن در فرودگاه بین‌المللی بیروت رصد کردند اما هواپیمای مذکور بدون اینکه سعد حریری در آن باشد به بیروت بازگشت و این بدان معنی است که حریری هنوز به بیروت بازنگشته است.

پیشتر منابع در جریان المستقبل در لبنان اعلام کرده بودند، سعد حریری اوایل امروز به بیروت بازمی‌گردد.

این منابع گفته بودند، هواپیمای حریری ریاض را به مقصد بیروت ترک کرد اما عقاب صقر،‌ نماینده جریان المستقبل وابسته به سعد حریری این خبر را بلافاصله تکذیب کرد و گفت: این خبر صحت ندارد.

در این راستا خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ارشد لبنانی گزارش داد، مقامات لبنان معتقدند، سعد حریری در عربستان در بازداشت است و لبنان از کشورهای عربی و خارجی خواهد خواست بر ریاض فشار بیاورند تا حریری را آزاد کند.

المیادین نیز به نقل از منابع لبنانی گزارش داد،‌ انتظار می‌رود امانوئل ماکرون،‌ رئیس جمهوری فرانسه برای روشن شدن سرنوشت حریری به ابوظبی برود.

این منابع افزودند، میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان رایزنی‌هایش را با سفیران تکمیل کرده و لبنان صراحتا درخواست خواهد کرد حریری ظرف روزهای آینده به لبنان بازگردد.

این منابع تاکید کردند، لبنان میانجی‌گری فرانسه را برای روشن شدن سرنوشت نخست وزیرش درخواست کرده است.

به گزارش ایسنا، حریری اخیرا در گامی غیرمنتظره استعفای خود را از ریاض اعلام کرد. چندی بعد اخباری درباره اقامت اجباری او منتشر شد که حریری با دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان و نیز سفر به ابوظبی به این شایعات خاتمه داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری