کد خبر: ۱۸۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
هر یك از مسافران ژاپنی كه از ایران برگشته بودندو با من صحبت كردند، به من گفتند كه مردم در این شهر فوق العاده از ما استقبال کردند و سفر به این کشور بسیار آسان است. یک نفر به من گفت: "ایرانی ها در مهربانی بی نظیر اند".تازه در طول اقامت در ایران، فهمیدم که آن ها درباره چی صحبت می کردند در زیر فهرستی از ده نکته ای است که من با آن مواجه شدم، و به اعتقاد من گواهی بر مهربانی ایرانیان است.
 ایران کشوری است که همواره توجه من را به خود جلب نموده است. کشوری با یک تاریخ غنی به ارث برده از یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان با شهرهای پر از معماری اسلامی زیبا، غذاهای خوشمزه و مردمی بی نظیر!

به گزارش اعتدال به نقل از نواندیش، یکی از توریست های ژاپنی که در سال 2012 به ایران سفر کرده بود اخیرا در مصاحبه ای با سایت راکت نیوز نکات جالبی را مطرح نمود.

خوب، آشنایی من با ایرانیان به دوستیم با چند ایرانی مقیم آمریکا برمی گردد، آنها همواره جزو افراد مورد علاقه من بوده اند، به همین دلیل شرم آور است که برخی کشور ها راجع به ایران و ایرانیان تبلیغات سو می کنند.

از سوی دیگر، ژاپن، در طول سالها رابطه مثبتی با ایران داشته است و سفر به این کشور برای ژاپنی ها آسان تر از اتباع کشورهای غربی است. من در اين نوشته به تجربه خودم از سفر به ایران پرداخته و دلیل می آورم که چرا ایرانیان مهربان ترین مردم دنیا هستند.

 هر یك از مسافران ژاپنی كه از ایران برگشته بودندو  با من صحبت كردند، به من گفتند كه مردم در این شهر فوق العاده از ما استقبال کردند و سفر به این کشور بسیار آسان است. یک نفر به من گفت: "ایرانی ها در مهربانی بی نظیر اند".

تازه در طول اقامت  در ایران، فهمیدم که آن ها درباره چی صحبت می کردند در زیر فهرستی از ده نکته ای است که من با آن مواجه شدم، و به اعتقاد من گواهی بر مهربانی ایرانیان است.

1. هر روز در حدود 30 نفر در خیابان به سمت من می آمدند و می پرسیدند: "آیا می توانم به شما کمک کنم؟" یا "به ایران خوش آمدید"!

2. حدود سه ساعت در روز، وقت من صرف صحبت با غریبه هایی می شد که اصرار داشتند تا من برای شام و یا نهار به منزل آن ها بروم.

3. وقتی به نقشه شهر نگاه می کردم و دنبال آدرس بودم در نهایت ادب و مهربانی برای کمک به من پیشقدم می شدند.

4. در ایران نیز مانند ژاپن، ادب و احترام به بزرگتر ها بسیار رایج است، زمانی که یک فرد سالخورده در اتوبوس یا جایی هستند که جای نشستن نیست جوان تر ها جای خود را به او می دهند . یکبار من هم در مکانی ایستاده بودم و افرادی که روی صندلی بودند بلند شده و سعی کردند جای خودشان را به من بدهند، آنها می گفتند: "شما توریست هستید، درست است؟ با  از شما برای آمدن به ایران تشکر می کنیم و خوش آمد می گوییم!  لطفا بنشینید!"

5. هنگام بازدید از  میراث جهانی میدان نقش  جهان در اصفهان، بیش از 20 نفر با چای یا ناهار سراغ من آمدند و به من تعارف نمودند!

6. مردم اغلب به سمت من می آمدند و خواهش می کردند با هم یک عکس بگیریم.

7. بدون هیچ دلیلی به من چای و غذا می دادند و وقتی می خواستم پول آن را بدهم نمی پذیرفتند.

8. اکثر فروشگاه ها سعی نمی کنند سر گردشگران کلاه بگذارند.

9. گردشگران خارجی در شهر کاملا قابل شناسایی هستند. هر زمان که من در یک نقطه توریستی بودم، ایرانیان من را احاطه نموده و با من عکس می گرفتند یا صحبت می کردند.

10. تقریبا همه کسانی که در خیابان من را می دیدند لبخند زده و به انگلیسی سلام می دادند.

من در سفرهایم بیش از 40 کشور را دیدم و هیچ جا با افرادی مانند ایرانیان روبه رو نشدم. هرگز احساس نکردم که آنها از من بدشان می آید و همیشه در  اقدامات و کلمات آنها صداقت مستتر بود.

و در حالی که برخی از ده امتیاز بالا ممکن است به نظر من منحصر به یک کنجکاوی ساده نسبت به غریبه ها باشد، نه "مهربانی"، اما من احساس می کنم که ایرانیان نسبت به توریست ها واقعا مهربان ترین مردم دنیا هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری