کد خبر: ۱۸۸۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
وزیر مشاور عربستان در امور شورای همکاری خلیج فارس گفت، لبنان به دلیل اقدامات حزب الله عملا علیه عربستان اعلان جنگ کرد.
وزیر مشاور عربستان در امور شورای همکاری خلیج فارس گفت، لبنان به دلیل اقدامات حزب الله عملا علیه عربستان اعلان جنگ کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، ثامر السبهان، وزیر مشاور عربستان در امور شورای همکاری خلیج فارس در مصاحبه با العربیه گفت: به سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان گفتیم اقدامات متجاوزانه‌ای که حزب‌الله انجام می‌دهد به منزله اعلان جنگ علیه عربستان از سوی لبنان و از سوی این حزب است. حزب الله در تمامی تصمیماتی که دولت لبنان اتخاذ می‌کند، تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: ملک سلمان (پادشاه عربستان) جزئیات اقدامات حزب‌الله علیه عربستان را به اطلاع سعد حریری رساند. دولت لبنان باید خطر این شبه نظامیان علیه عربستان را درک کند. حزب الله در هر اقدام تروریستی که عربستان را تهدید می‌کند، مشارکت دارد. عربستان از تمامی ابزارهای سیاسی و غیرسیاسی برای مقابله با "حزب شیطان" استفاده می‌کند.

السبهان همچنین حزب الله را به قاچاق مواد مخدر به عربستان و آموزش جوانان عربستانی برای انجام اقدامات تروریستی متهم کرد.

وی تأکید کرد: لبنانی‌ها باید بین صلح و بودن با حزب الله یکی را انتخاب کنند. ما از دولت لبنان انتظار داشتیم که برای ممانعت از اقدامات حزب‌الله کاری کند. این به دست لبنانی‌هاست که اوضاع با عربستان چگونه پیش برود.

السبهان گفت: صحبت درباره مجبور شدن سعد حریری به استعفا تنها دروغ‌هایی برای ایجاد دودستگی در میان لبنانی‌هاست. لبنان از سوی شبه نظامیان حزب الله و ایران به گروگان گرفته شده است. لبنانی‌ها قادرند تجاوزات شبه نظامیان حزب الله را متوقف کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری