کد خبر: ۱۸۸۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۴
12 کشته و 23 زخمی؛
سقوط یک دستگاه اتوبوس در منطقه دوگل جاده سوادکوه (استان مازندران) 13 کشته و 19 مجروح برجا گذاشت.
سقوط یک دستگاه اتوبوس در منطقه دوگل جاده سوادکوه 12 کشته و 23 مجروح برجا گذاشت.

به گزارش اعتدال؛ این حادثه ساعت 19 امروز یکشنبه رخ داد و گزارش های اولیه حاکی ازاین است که اتوبوس مذکور در حال حرکت از تهران به مقصد گرگان بود .

سخنگوی اورژانس مازندران گفت: با واژگونی اتوبوس در جاده سوادکوه ، آمبولانس های پایگاههای اورژانس ورسک ، پلسفید، زیراب و یک آمبولانس پشتیبان و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از ساری به همراه 2 دستگاه آمبولانس از پایگاههای فیروزکوه و 3 دستگاه آمبولانس از هلال احمر به محل حادثه در منطقه دوگل اعزام شدند .

زکریا اشکپور افزود: در این حادثه تاکنون 12 نفر کشته و 23نفر مصدوم شدند.

یک مفقودی

فرمانده پلیس راه استان مازندران: تا این لحظه 29 نفر از سرنشینان این اتوبوس مشخص شدند اما هنوز یک نفر از آنان مفقود است.

رئیس اورژانس مازندران: مصدومان این حادثه (9 خانم و 15 آقا) به بیمارستان شهدای زیراب منتقل شدند.

واژگونی مرگبار اتوبوس در جاده سوادکوه +تصاویر

اسامی مصدومان

مریم براری ، پارمیس ازموده ، مهرانه مصطفوی ، سید حسین موسوی ، موسی محمدخانی ، فاطمه و صفیه کوهکن ، آتنا حسن پور ، حسن حسنی ، محمود فرجی ، علی زارعی ، عبدالعزیز صحنه ، اعظم جهان تیغ ، عشرت فصلی ، اقبال صارانی ، حسن زمانی ، جلال غفاری ، مهدی کهنسال ، عبدالرحمان آرش ، فاطمه حسینی ، رضا آهنگر ، عیسی جهان تیغ و معصومه حسن پور

هویت یکی از مصدومان مشخص نشده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران: اجساد فوت شدگان به زیراب منتقل شده است، این پیکرها پس از شناسایی و تشخیص هویت به ساری منتقل می شوند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور نیز از کشته و مصدوم شدن ۳۵ نفر بر اثر واژگونی اتوبوس در محور گدوک خبر داد.

پیرحسین کولیوند در مورد این حادثه گفت: یک دستگاه اتوبوس از تهران به سمت گنبد در حال حرکت بود که در محور گدوک، بعد از تونل دوم‌ ورسک واژگون شد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: این حادثه ساعت ۱۸:۴۶ اعلام و ۱۰ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه در این حادثه 12 نفر فوت شدند و  23 نفر دیگر از سرنشینان دچار مصدومیت شدند که متاسفانه 2 نفر از این فوتی‌ها کودکان خردسال زیر 4 سال بودند.

قدمی ‌رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران اظهار کرد: عصر امروز یکشنبه، 14 آبان یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از تهران به مقصد گرگان در محور سوادکوه در حال تردد بود، در منطقه دوگل سوادکوه در دره‌ای به عمق 15 متر داخل رودخانه واژگون شد.

قدمی گفت: تیم‌های امداد و نجات جاده‌ای و عوامل پلیس راه به منطقه اعزام شدند. 

وی گفت: علت وقوع حادثه، میزان خسارات و تلفات این حادثه در دست بررسی است که متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

زکریا اشکپور، سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مازندران نیز، اظهار کرد: آمبولانس‌های پایگاه‌های اورژانس ورسک، پل سفید، زیراب و یک دستگاه آمبولانس پشتیبان و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از ساری، به همراه دو دستگاه آمبولانس، از پایگاه‌های فیروزکوه و ۳ دستگاه آمبولانس از هلال‌احمر به محل حادثه در منطقه دوگل اعزام شدند.


واژگونی مرگبار اتوبوس در جاده سوادکوه +تصاویر

واژگونی مرگبار اتوبوس در جاده سوادکوه +تصاویربریدن ترمز، علت واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه
رئیس پلیس‌راه استان مازندران گفت: در این حادثه راننده اتوبوس کنترلش را از دست داده و حدود یک کیلومتر را بدون ترمز طی کرد و در نهایت با برخورد به پهلوی جاده واژگون شد. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: