کد خبر: ۱۸۸۲۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۸
وزیر امور خارجه آمریکا دفتر تحریم‌های وزارت خارجه این کشور را در پی از دست دادن ضرب‌الاجل اجرایی کردن تحریم‌ها علیه روسیه تعطیل کرد.
دفتر تحریم‌های وزارت امور خارجه آمریکا پس از آن توسط رکس تیلرسون، وزیر خارجه این کشور تعطیل شد که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نتوانست به ضرب‌الاجل اول اکتبر برای اجرای تحریم‌های جدید علیه روسیه برسد.

 به نقل از شبکه خبری راشاتودی، سخنگوی یکی از اعضای عالی‌رتبه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا گفت: این تعطیلی دفتر تحریم‌های وزارت امور خارجه آمریکا بخشی از تغییرات در این وزارتخانه محسوب می‌شود.

این دفتر که توسط هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا تاسیس شده بود، همواره باعث ایجاد اختلافاتی در میان کارشناسان و مقام‌های سابق این وزارتخانه شده بود.

دانیل فراید که پیشتر به عنوان هماهنگ کننده سیاست‌های تحریمی در وزارت خارجه آمریکا کار می‌کرد، گفت: شما نمی‌توانید به خوبی تمامی تحریم‌ها را اجرایی کنید.

وی ادامه داد: در جریان فعالیت در این دفتر با وزارت خزانه داری آمریکا و همچنین متحدان آسیایی برای اعمال تحریم‌ها علیه کره شمالی و شناسایی روس‌هایی که تلاش می‌کردند تا تحریم‌های آمریکا را دور بزنند، همکاری داشتیم.

ادوارد فیشمن، یکی دیگر از کارمندان دفتر سیاستگذاری‌های تحریم‌ها در دوران اوباما گفت: شما می‌توانید هر تحریمی را که بخواهید دور بزنید و اگر در سراسر جهان دیپلمات‌های مورد اعتماد را برای انجام و اجرایی کردن تحریم‌ها در اختیار نداشته باشید، نمی‌توانید کاری از پیش ببرید و این تحریم‌ها موثر نخواهند بود.

اوایل ماه جاری میلادی دولت واشنگتن به دلیل ناکامی در ضرب‌الاجل اول اکتبر به منظور اجرای تحریم‌های جدید علیه دولت روسیه تحت فشار و انتقاد شدید قرار گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری