کد خبر: ۱۸۸۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به پکن در چند روز آینده یک فرصت تاریخی برای توسعه همکاری‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان است اما علیه تلاش‌ها برای محدود کردن پکن هشدار داد.
سفیر چین در واشنگتن اعلام کرد، سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به پکن در چند روز آینده یک فرصت تاریخی برای توسعه همکاری‌ها میان دو اقتصاد بزرگ جهان است اما علیه تلاش‌ها برای محدود کردن پکن هشدار داد.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، سوئی تیانکای، سفیر چین در واشنگتن خواستار تلاش‌های سریع برای یافتن یک راه حل به دست آمده از مذاکرات برای بحران کره شمالی شد.

وی در ادامه اظهاراتش نسبت به ادامه تنش‌ها میان آمریکا و پیونگ یانگ هشدار داد و گفت: در صورت ادامه این تنش‌ها ممکن است وضعیت خطرناک‌تری به وجود آید.

سوئی که به دنبال کاهش اختلافات میان چین و آمریکا است گفت، وی مطمئن است که نتایج بسیار خوب و قابل توجهی در سفر دو روزه ترامپ در هشتم و نهم نوامبر در حوزه اقتصادی و تجارت به دست خواهد آورد.

اما سوئی در ادامه اظهاراتش گفت واشنگتن نباید در تلاش‌های منطقه‌ای برای حل اختلافات در دریای چین جنوبی دخالت کند. شاید بهتر است که آمریکا این مساله را به کشورهای منطقه‌ای واگذار کرده تا آنها راهی را برای مدیریت این وضعیت به دست آورند.

این دیپلمات چینی اعلام کرد که وی مطمئن است نشست میان ترامپ و شی جینپینگ، رئیس‌جمهور چین موفق خواهد بود.

به گزارش ایسنا، سوئی در ادامه اظهاراتش بار دیگر درخواست چین از واشنگتن برای بازگشت به مذاکرات و افزایش فشارها علیه پیونگ یانگ از طریق اعمال تحریم‌های سازمان ملل را تکرار کرد و گفت: اگر قطعنامه‌های بیشتری در شورای امنیت علیه پیونگ یانگ تصویب شود، چین آماده است که هزینه بیشتری را متحمل شده و تلاش بیشتری انجام دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری