کد خبر: ۱۸۷۷۴۴
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
بایرن مونیخ با پیروزی مقابل لایپزیش در ضربات پنالتی، به دور بعد رقابت های جام حذفی آلمان صعود کرد.
بایرن مونیخ با پیروزی مقابل لایپزیش در ضربات پنالتی، به دور بعد رقابت های جام حذفی آلمان صعود کرد.

به گزارش اعتدال به نقل از ورزش سه، در این دیدار دو تیم در وقت های قانونی به تساوی 1-1 رسیدند و بعد از اینکه در وقت های اضافه گلی زده نشد، کار به ضربات پنالتی کشیده شد. در ضربات پنالتی بایرنی ها همه ضربات شان را تبدیل به گل کردند و با از دست رفتن ضربه پنالتی تیمو ورنر، ستاره ملی پوش لایپزیش، بایرن 5-4 به برتری رسید و به دور بعد صعود کرد.
 
بایرن بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه 8، کینگزلی کومان می توانست گل اول بازی را به ثمر برساند اما حضور به موقع مدافع لایپزیش، دروازه این تیم را نجات داد.

برتری بایرن ادامه پیدا کرد اما در دقیقه 24 چیزی نمانده بود که لایپزیش پیش بیفتد اما ضربه امیل فورسبرگ که بعد از پشت سر گذاشتن سه مدافع حریف زده شد، با دخالت به موقع بواتنگ، تبدیل به گل نشد.
  
4 دقیقه بعد لایپزیش بار دیگر صاحب موقعیت گلزنی شد اما آگوستین در موقعیت تک به تک نتوانست اسون اولریش را مغلوب کند. در دقایق پایان نیمه اول هر دو تیم تلاش زیادی برای رسیدن به گل انجام دادند اماعلی رغم موقعیت هایی که داشتند، توپی از خط دروازه ها عبور نکرد.
 
نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند اما در دقیقه 53، اخراج نبی کیتا، شرایط را به سود بایرن تغییر داد. هافبک تکنیکی لایپزیش که یک کارت زرد داشت، پشت محوطه جریمه لواندوفسکی را با خطا متوقف کرد و با دریافت کارت زرد دوم، اخراج شد.

بایرنی ها ازاین برتری نفری استفاده کردند و فشار بیشتری روی دروازه حریف وارد کردند اما این لایپزیش بود که در دقیقه 68 به گل رسید. خطای بواتنگ روی پولسن، یک ضربه پنالتی نصیب تیم میزبان کرد. فورسبرگ پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه دقیق کار را تمام کرد.

اما این برتری تنها 5 دقیقه پایدار بود و بایرنی ها خیلی زود کار را به تساوی کشیدند. روی یک ارسال به محوطه جریمه لایپزیش بود که تیاگو آلکانتارا با ضربه سر توانست کار را به تساوی بکشد.

تیاگو می توانست در دقیقه 80 گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند اما واکنش خوب دروازه بان لایپزیش، دروازه این تیم را بسته نگه داشت. تلاش بایرنی ها برای رسیدن به گل برتری ثمری نداشت و بازی به وقت های اضافه کشیده شد.

در وقت های تلف شده و این بایرن بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و چند بار تا آستانه زدن گل دوم پیش رفت اما همه موقعیت های این تیم یکی پس از دیگری از دست رفت تا تکلیف تیم پیروز در ضربات پنالتی مشخص شود.  

در ضربات پنالتی بایرنی ها بهتر کار کردند و توانستند با برتری 5-4 به پیروزی برسند و راهی مرحله بعد جام حذفی آلمان شوند. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری