کد خبر: ۱۸۷۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در جلسه کمیسیون اجتماعی به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
محمدرضا بادامچی با تشریح جلسات امروز کمیسیون اجتماعی اظهار کرد: ادامه بررسی طرح حذف ماده 41 قانون تامین اجتماعی در دستور کار کمیسیون قرار داشت که مقرر شد به مرکز پژوهش های مجلس ارجاع شود و کارگروهی متشکل از تامین اجتماعی و سایر گروه‌های اجتماعی در این زمینه چکش‌کاری لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: البته با توجه به این که بررسی این مساله باید در کمسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی انجام شود، اما رسیدگی به آن کمیسیون بهداشت محول شد، نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس نوشته تا در این مورد تذکرات لازم داده شود.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین بیان کرد: لایحه اصلاح قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران نیز به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود که در این مورد هم برابر آئین نامه تذکر خود را به هیئت رئیسه مجلس اعلام می‌کنیم زیرا رسیدگی به این موضوع باید در کمیسیون اجتماعی انجام شود.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز برای پاسخ به سوالات نمایندگان در جلسه کمیسیون حضور داشت که علیم یار محمدی نماینده سیستان  اعتراضاتی نسبت به وضعیت مراکز آموزشی تابعه وزارتخانه داشت و مقرر شد در سفری با حضور وزیر کار و تعدادی از نمایندگان عضو کمیسیون این مساله بررسی شود. همچنین پورابراهیمی نماینده کرمان نیز در مورد پتروشیمی مسجد سلیمان و این که شرکت شستا آن را گران خریداری کرده است از وزیر سوال کرد و مقرر شد گروه کارشناسی این مساله را رسیدگی کنند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ابراز کرد: ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز با حضور در جلسه کمیسیون به تشریح اقدامات انجام شده در این معاونت پرداخت.

بادامچی در پایان گفت: وزرای پیشنهادی نیرو و علوم نیز در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی به ارائه برنامه‌های خود برای تصدی وزارت‌خانه‌های نیرو و علوم پرداختند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری