کد خبر: ۱۸۷۴۲۶
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۰
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری می گوید: برخلاف شایعات مطرح شده تاکنون هیچ دانشجویی در دانشگاه بوعلی به خاطر فعالیت در دانشگاه، احضار و بازداشت نشده است.
 منصور غلامی به حواشی معرفی اش به عنوان وزیر علوم پاسخ داد.

وی با بیان اینکه هر احضاری که در این زمینه رخ داده بخاطر فعالیت بیرون دانشگاه برخی دانشجویان بوده است، گفت: وکیل و مشاور حقوقی دانشگاه از جلب و بازداشت تعدادی از دانشجویان تاکنون جلوگیری کرده اند. اخیراً خبری منتشر شده مبنی بر اینکه یک خانمی در دانشگاه مشکل قضایی پیدا کرده است که مشاور حقوقی دانشگاه دو روز گذشته از ابتدای صبح در کنار این خانم که احضار شده بود، حضور داشته و به ما اطلاع دادند که اجازه نداده اند که این خانم وارد دادگستری شود و با مذاکراتی که دوستان ما با مسئولان دادگستری داشته اند، اجازه دادند که فرآیند بررسی اتهام از طریق آنها انجام شود ؛ مشکل آن خانم هم فعالیت در فضای مجازی بوده است.

وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دانشجویان باید تمرین آزاد اندیشی و سیاست ورزی و نقد و سوال، داشته باشند، گفت: ما هم باید اجازه دهیم که افراد باتجربه در چارچوب قوانین و مقررات در دانشگاه ها حضور یابند و بحث های علمی و انتقادی صورت گیرد؛ متاسفانه در گذشته گاهی نگذاشتند این فرآیند شکل بگیرد، هر چند که دانشگاه ها از این جهت امن ترین محیط ها را دارند و اگر اجازه دهیم گفت و گو و نقد شکل بگیرد، مطمئناً هم دانشجویان خوشحالترند و هم اساتید در حل مسائل می توانند فعالتر باشند.

وی با اعلام آمادگی برای بحث و تبادل نظر با جامعه دانشجویی گفت: اگر شرایط اجازه دهد آماده هستم که در فضاهای دانشگاهی با دانشجویان به صحبت و بحث بپردازم.

این وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم تصریح کرد: در روزهای اخیر شاهد یک سری اعتراضات مختلف و گله مندی از مجموعه فرآیند کار و از شخص بنده هستیم، بخشی از انتقاداتی که نسبت به بنده مطرح می شود فکر می کنم به دلیل عدم شناخت کافی است، زیرا ما فرصت کافی برای معرفی خود نداشتیم و زمانی هم که فردی از یک شهرستان در سطح ملی قرار می گیرد، تبعاً این فرصت را نداشته که خود را به خوبی معرفی کند و متاسفانه ما این عادت را داریم که همیشه شخصیت هایی که در پست های مختلف توسط مردم بیشتر شناخته شده هستند را در محور کارها قرار دهیم.

غلامی با تاکید بر اینکه باید از مجموعه مدیران شهرستان ها به شکلی در کارهای مدیریتی استفاده شود، افزود: دانشگاهیان ما ویژگی خاصی دارند، اگر با آنها منطقی و روشن صحبت کنیم، به محض آنکه اطلاعاتشان کامل شود و شرایط برای صحبت ها و سوالاتشان فراهم گردد، قانع می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که اصولگرا هستید یا اصلاح طلب؟ گفت: شرایط امروز کشور شرایط اعتدال است و همه باید به سمت اعتدال پیش روند. بنده نیز از اصلاح طلبانی هستم که خود را معتدل می دانم، در گذشته هم از موضع گیری ها و عملکردم در دوره اصلاحات خاطرات خوبی را در مجموعه دانشگاهیان دارم. یکی از مسائلی که اخیراً مورد توجه است این است که نسل جدیدی که آن دوره را ندیده و فقط تعریف آن را شنیده است، می خواهد من همان دوره را احیا کنم، اما ما باید آینده را بهتر تعریف کنیم و اگر محیط های دانشگاهی به آینده امیدوار شوند، مطمئناً با کمک آنها می توانیم آینده بهتری برای فضاهای دانشگاهی تعریف کنیم.

وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به این سوال که شما که خود را اصلاح طلب می دانید، چرا بیشتر نقدها از سوی این جریان به شما وارد می شود، گفت: انتقاد درونی بهترین مدل انتقاد است. اینکه این تعصب را داشته باشیم که هر که از ما بهتر است و هر که از ما نبود، بدتر، درست نیست. در دوره گذشته خاطراتی از عملکرد من در دانشگاه وجود دارد که نسل جدیدی که آن دوره را ندیده و نشنیده دوست دارد وقتی من آمدم، آن دوره بازسازی شود.

غلامی با اظهار امیدواری از اینکه مجلس به او اعتماد کند، گفت: امیدوارم با اعتماد مجلس به بنده و با حمایت نمایندگان مردم بتوانم با قدرت فعالیت خود را آغاز کنم.نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری